Mieszkając w bloku na 62 (m.kw) i mając do dyspozycji jedno pomieszczenie wspólnie z Jasiem musiałam długo się głowić jak zagospodarować i poustawiać naszą przestrzeń, tak by Jaś miał u nas w pokoju swoje miejsce do spania, kącik do zabawy i miejsce do pisania i malowania. Nie było to łatwe, ale w sumie wyszło chyba całkiem dobrze. Kącik przedszkolaka w sypialni rodziców to się musiało udać.

Kącik przedszkolaka w sypialni rodziców

Planując nasz pokój starałam się go podzielić na tak zwane strefy, z podziałem na strefę snu i zabawy. Chciałam w ten sposób uniknąć chaosu a naszym pokoju, a jednocześnie zrobić to tak by pomieszczenie było funkcjonalne również dla nas. W pokoju mieści się nasze duże łóżko, obok stoi jego łóżeczko z barierką, które wymieniliśmy już jakiś czas temu. Choć nie ukrywam, że nadal marzy mi się dla niego łóżko-domek, ale to może następnym razem. Naprzeciwko łóżeczka zorganizowałam mu kącik do pisania i zabaw. Dodatkową atrakcją naszego nie za wielkiego pokoiku stały się skrzynie i pudła na zabawki, w których trzymamy wszystkie Jaśkowe skarby. Jasiek uwielbia zwierzaki, więc starałam się mu dobierać do pokoju dodatki ze zwierzakami.

Małe czy duże zmiany-wszystko zależy od Ciebie

W tym roku postanowiliśmy odświeżyć jego kącik i zamówiliśmy dla niego nowy zestaw mebelków. Stolik z krówką a do tego krzesełko-krowa, cały zestaw jest śliczny i bardzo się cieszę, że jest taki inny i niespotykany. Jasiek jest zachwycony, a my cóż postanowiliśmy mu dać wybór, bo to on ostatecznie wybrał wzór. Choć w ofercie były jeszcze takie motywy jak stolik z pieskiem lub rybkami. Kącik mojego przedszkolaka nabrał kolorów i wydaje mi się, że wyszło to nam całkiem przytulanie. Choć może trochę kolorowo, wiem, że modne są teraz pastele, biel i czerń, ale to może następnym razem jak już Jaś będzie miał swój własny pokój.

IMG_3884

IMG_3887

IMG_3890

W strefie snu znalazło się łóżko ustawione pod ścianą, zabezpieczając jednocześnie Jasia przed upadkami. Z drugiej strony łóżeczka ma barierki, więc jest to w miarę bezpieczne łóżko dla naszego 3-latka. Śpi w nim od 20 miesiąca życia. Robiłam je na zamówienie, dostosowując je do swojego wzrostu, bo czasem śpimy w nim razem. Nad łóżeczkiem Jaś ma naklejone naklejki z RoomMates Polska „Magiczne drzewo”.

Kącik przedszkolaka w sypialni rodziców

IMG_4020

IMG_4025

IMG_4015

Nasze łożko i synka rozdziela pojamnik na zabawki.

IMG_3981

IMG_3983

W strefie zabawy i nauki ustawiłam stolik i krzesełko oraz skrzynie i pudła z zabawkami, do których Jaś ma dostęp. Z prawej strony stolika jest okno, więc ma zapewniony dostęp światła naturalnego. Czasem mały rozgardiasz na środku pokoju potrafi wyprowadzić mnie z równowagi, to powoli ustalamy kompromisy z Jaśkiem i uczymy się wspólnie go sprzątania. O tym też będzie następny wpis. Udało mi się stworzyć dla niego kącik do spania, miejsce do zabawy i nauki. Nie zagracając zbytnio i tak małego pokoju.

IMG_3861IMG_3863

IMG_3865

Nasze Must Have w Jaśkowym kąciku to:

Skrzynia na coraz większą ilość klocków lego kupiona w markecie

Stolik i krzesełko z krówką do kupienia stolik tu (klik) a krzesełko (klik)  .

IMG_3967

IMG_3948

IMG_3954

IMG_4017

3 SPROUTS  Skrzynia na zabawki Słoń do zobaczenia tu (klik).

IMG_4018

IMG_4023

IMG_3993-crop

Konkurs z Feedo z plecaczkami

Zadanie konkursowe

 W zgłoszeniu napisz o który plecak  grasz i pokaż na zdjęciu (nie kolaż),  jakie jesienne skarby  do niego spakujecie lub bez czego z domu nie może wyjść Twoje dziecko? Dodatkowo możecie dołączyć  opis.  Zdjęcie musi być, ale nie musi być to zdjęcie dziecka.

1 zgłoszenie = 1 rodzina (oceniamy całość)

Odpowiedzi udzielasz na fp. Jaśkowe klimaty pod plakatem  konkursowym na fb (klik).

Kochani wyniki będą jutro, ja wciąż czekam na maila z ostatecznymi wynikami. 

Czas trwania konkursu 04.10.2016 do 11.10.2016

 1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga www.jaśkoweklimaty.pl
 2. Miło nam bedzie jak plubisz nasze profile na fb.
 3. Nagrodą w konkursie sa 2 plecaczki.  Miasto z firmy Oops możecie zobaczyć (tu-klik),  a drugi to  Pszczółka, do zobaczenia (tu-klik)Od Ciebie zależy o co grasz.
 4. Sponsorem nagrody jest Feedo Dbamy o mamy. 
 5. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu  15.10.2016.
 6. Wyboru zwycięzcy dokona właścicielka bloga w porozumieniu ze sponsorem.
 7. Zwycięzca zgadza się, aby organizator przekazał jego dane adresowe sponsorowi nagrody, w celu dostarczenia wygranej.
 8. Będzie mi miło, jeśli polubisz Jaśkowe Klimaty i Feedo Dbamy o mamy, oraz udostępnisz plakat konkursowy na Facebooku, i zaprosisz do zabawy kilku znajomych.
 9. Konkurs organizowany jest na terenie Polski i nagrody moga zostać wysłane tylko na terenie naszego kraju.
 10. Uczestnikiem konkursu może być osoba, która ukończyła 18 lat, posiada profil w serwisie facebook.com. Warunkiem bezwzględnym do uczestnictwa w konkursie i otrzymania nagrody jest posiadanie profilu z danymi zgodnymi z prawdą.
 11. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki.
 12. Nie można przekazywać nagród na rzecz innych osób oraz wymieniać nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.
 13. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.
 14. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem.
 15. Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników konkursu nie przekaże swoich danych do wysyłki nagrody Organizatorowi konkursu, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.
 16. Publikując zdjęcie zgadzasz się na jego użycie w razie wygranej w celu zamieszczenia na blogu w wynikach konkursu.

Wyniki konkursu

Po długich naradach ustaliliśmy, że plecak, który możecie zobaczyć tu-klik trafi do:

Anny Mierzwińskiej Gdy za oknem deszcz i plucha
nie przestraszy to malucha!
On na spacer iść wnet musi
siedząc w domu już się dusi!
Dzień bez psotów, dzień stracony,
wtedy maluch niezadowolony!
Biega mama po mieszkaniu,
szuka rzeczy w zamieszaniu!
Nie tak łatwo się szykować,
trzeba wszystko przygotować!
Kocyk, czapka, ciepła bluza,
dba mama o swego Łobuza!
Pampers i chusteczki nawilżane
muszą być na zawołanie!
Butla z soczkiem i przekąska,
torba mamy jest za wąska!
Może jeszcze rękawiczki,
maluch już otwiera drzwiczki!
Mamo! Mamo! pospiesz się
bo ja na dwór bardzo chcę!
Spakuj mi jeszcze piłeczkę
i tą moją ulubioną książeczkę!
Jesień do okna głośno wnet puka,
a mama w torbie dalej miejsca szuka!
Parasol, portfel i kluczyki
to są także niezbędniki!
Torba mamy już wypchana,
płacze mama zaszlochana!
Spaceru mija już prawie pora,
mama pakuje wszystko do wora!
Poratujcie plecaczkiem dla mego dziecka
bo nie uda się żadna nasza wycieczka!
W konkursie udział czynny bierzemy
i PSZCZÓŁKO-PLECAK wygrać bardzo chcemy!
By maluch mógł zabrać wszystkie swoje rzeczy,
zabawki, samochody i inne uciechy!
A ze spaceru w swym plecaczku przyniesie
wszystko co zechce i sam wnet uniesie!
Kasztany, żołędzie i małe patyczki,
garść jarzębiny i różne kamyczki!
Jaśkowe Klimaty z nieba konkurs zesłało
i Feedo Dbamy o mamy szansę nam dało! 🙂

Na zdjęciu Szymuś oraz nasze spacerowe niezbędniki ukryte wśród jesiennych skarbów! 🙂

14681566_150230345436923_2889454039047380428_n

Natomiast drugi plecaczek, który możecie zobaczyć tu-klik otrzymuje:

Beata Podgórska  i jej synek


Mój czterolatek z domu nie wychodzi bez wody do picia, przekąski a także swojego ulubionego samochodu- wywrotki. Wywrotka musi być wszędzie, była z nami nawet na basenie ale na szczęście Pan ratownik sprytnie wyjaśnił Kubusiowi żeby ją odłożył w kącik na czas zajęć w wodzie 🙂 gdy wracamy ze spaceru mamy wiele skarbów 😉 kasztany, żołędzie i orzechy są super! i można z nich robić wiele ciekawych rzeczy. Do PLECAKA NR 2 zbieralibyśmy skarby jesieni i w domu robili z nich masę fajnych ludzików, to zajęcie kreatywne 🙂 w lato pakowalibyśmy do niego zabawki do piasku a w zimę termos z ciepłą herbatką i zapasowe rękawiczki na zmianę 🙂

14462722_10210942830436746_4033257319057328810_n

Dodatkowe 2 nagrody niespodzianki trafiają do Pani Karoliny StawskiejAleksandry Filipowskiej

Na dane do wysyłki nagród czekam do wtorku do godziny 24:00, w przeciwnym razie wybiorę inną osobę.

35 thoughts on “Kącik przedszkolaka w sypialni rodziców”

 1. Super konkurs i nagrody, muszę pomyśleć nad koncepcją zdjęcia. A kosze na zabawki i stolik oraz krzesełko świetne. Ja też stawiam na kolory, pastele to może dla dorosłych. Mózg dziecka stymulują intensywne kolory, czytałam, że dziecko dzięki temu rozwija się lepiej intelektualnie, niż takie otoczone szarościami lub mdłymi kolorami :). Ale każdy oczywiście robi jak uważa, ja stawiam na barwy! 🙂 Buziaki ślemy!

  1. Bardzo się cieszę, choć nie ukrywam, że mi tez biel, szrości i czerń się podoba, ale takie kolory na początek zaplanowałam w kuchni. U Jasia postanowiłam że będzie kolorowo.

 2. Wow, jestem pod wrażeniem zagospodarowania miejsca, a kącik snu – prześliczny! Zainspirowałaś mnie do zmian i u nas, tyle że u nas taki problem, że wszędzie skosy, przez co przestrzeń jest strasznie nieustawna :/

 3. Piękny kącik! Fajne kolory, cudne dodatki – jest klimat! My jesteśmy w trakcie dopracowywania pokoju Bartosza, zamieniliśmy się z nim pokojami 😉 teraz ma więcej przestrzeni i miejsca do zabawy (kosztem naszej sypialni 😉 ) ale szczegóły jeszcze kuleją.

 4. Jeju raj…nie wiem co pisać Jaś ma wspaniała mamę taki kącik każdy chciałby mieć 🙂 jest piękny a te wszystkie rzeczy sama bym takie chciała, te pudełka, naklejka na ścianę, zabawki…ludzie!!!raj, chce taki pokój 🙂

 5. Zazdroszczę ci kochana tych metrów i takich możliwości. My mamy 27m ale jakoś sobie musielismy poradzić z przestrzenią. Kącik dla Sebka jest i dla mamy coś się znajdzie.

 6. Racja, teraz wszyscy aranżują coś w pastelach czerni i bieli… I ok, ładne to, ale i my postanowiliśmy jak Wy, dzieciakom stworzyć bardziej kolorowy kącik. I mnie się taka opcja bardziej podoba. U nas dominują podobne kolory jak u Was, może się kiedyś zbiorę i pochwalę na blogu tym co sami stworzyliśmy- bo mebelki robiliśmy (a w zasadzie ja) zupełnie sami 🙂 Naklejki też mamy tej samej firmy tylko z serii potwory- jakość rewelacja- nie blakną nie odklejają się, a minęło już 3 lata jak je kleiłam. A pokoik ma Wasz Jasio super! 🙂

 7. Bardzo ładny kącik 🙂 a pudła na zabawki są świetne! My również dzielimy pokój z przedszkolakiem i ostatnio troszkę zmian też było 🙂

 8. Myślę, że każdą przestrzeń da się zagospodarować tak, żeby Nam dobrze służyła. Potrzeba tylko dobrego pomysłu i świadomości w kupowaniu. Często problemem jest brak miejsca, który wynika z tego, że po prostu posiadamy zbyt dużo rzeczy, które nie oszukujmy się – nie są Nam niezbędne ;). Już takie jesteśmy 😛

 9. Prześliczne kolorowe biurko i krzesełko, strasznie mi się podoba. U nas zabawki też w pudełkach i w szufladach pod łóżkiem, czasami się zastanawiam czy nie za dużo tego wszystkiego.:)

 10. Gratuluje pomysłu i wykonania. To niełatwa rzeczy wydzielić w jednym pomieszczeniu strefy snu i zabawy i zgrać to ze sobą kolorystycznie. W naszym mieszkaniu strefa zabawy wkracza już chyba do każdego pokoju i to bez konsultacji z nami. Może masz na to jakiś sposób, by to choć trochę okiełznać :-)?

 11. Szkoda tylko, że nie mogłam zamówić sobie jeżyka. Bo niestety produkt jest niedostępny. A idealnie pasowałby do wystroju pokoju dziewczynek.

 12. Coraz częściej szukam takich wnętrzarskich inspiracji ponieważ mam powoli ochotę odświeżyć pokój chłopców i zamienić niemowlęce meble na takie dla przedszkolaków. Chociaż z jednym się chyba nie rozstanę: kolorystyką ścian i naklejkami ponieważ to w całości zaprojektował i zrobił dla chłopców Tata 🙂
  Bardzo ciekawy tematycznie konkurs i gdyby nie fakt, że mamy plecaczki (pszczółkę i żyrafę) to wzięłabym udział 🙂

 13. Ale pięknie to wszystko rozplanowałaś! Mnie własnie to czeka na wiosnę. Głowię się jak przerobić naszą sypialnię, bo na razie młoda buszuje w dużym pokoju i no cóż…klocki i zabawki są wszędzie. A, że pokój jest połączony z kuchnią to musżę uważać, żeby czasem przy gotowaniu w coś nie wdepnąć. Masz więcej zdjęć np. całej sypialni? Chętnie bym poszukała inspiracji u Ciebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *