Jeżeli nadal używacie manualnej szczoteczki do mycia zębów, to na pewno nie raz zastanawialiście się nad zmianą szczoteczki manualnej na elektryczną. Jeżeli tak było, to z pewnością pojawiły się takie pytania, jak: Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę elektryczną, by zadbać o prawidłową higieną zębów, oraz przeciwdziałać próchnicy? Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę elektryczną dla całej rodziny? Jak się okazuje, nie jest to takie łatwe. Przy dużej ilości tego typu urządzeń na rynku, często pojawia się pytanie: Którą szczoteczkę wybrać, która będzie najlepsza dla całej rodziny?

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać dla rodziny?

Trudno jest wybrać najlepszą szczoteczkę elektryczną dla całej rodziny. Szczególnie wtedy, gdy tak naprawdę niewiele o nich wiemy. W dzisiejszym wpisie postaram się przedstawić, czym kierowałam się, wybierając model urządzenia, dostosowany do moich indywidualnych potrzeb, jak również dla innych członków mojej rodziny? Ekspertem w tej kwestii nie jestem, ale myślę, że nawet podstawowa szczoteczka elektryczna Oral-B będzie dużo lepsza niż zwykła manualna. Mała, główka końcówki szczoteczki elektrycznej działa szybko i dokładnie. Mycie zębów taką szczoteczką jest szybkie i całkiem przyjemne.

Dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej?

Szczoteczka oscylacyjno-pulsacyjna

Aby w odpowiedni sposób zadbać o stan uzębienia i higienę jamy ustnej oraz zmniejszyć wydatki na wizyty u stomatologa, warto zainwestować w odpowiednią szczoteczkę do mycia zębów i zdecydować się na model elektryczny. Dowiedzcie się więcej o tym, jak wybrać idealną szczoteczkę elektryczną do zębów. Szczoteczki elektryczne są coraz bardziej popularnym urządzeniem w naszych domach i ułatwiają nam życie, ponieważ:

 • Szczoteczka elektryczna dużo lepiej radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej. Od czasu, kiedy używam szczoteczki elektrycznej, kamienia nazębnego jest zdecydowanie mniej.
 • Szczoteczka elektryczna jest dużo dokładniejsza od szczoteczki manualnej. Modele 3D wykonują trzy ruchy:oscylacyjne, rotacyjne i pulsacyjne.Posiadają końcówkiz okrągłymi główkami (np. Oral-B Genius10000N), w których włóknow całości otacza ząb, co pozwala dokładniej czyścić zęby i powierzchnię między nimi.
 • Szczoteczka elektryczna dużo lepiej radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej
  • Możliwość stosowania różnych rodzajów końcówek dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.
  • Wybrane modele szczoteczek elektrycznych posiadają ważną jak dla mnie funkcję, którą jest czujnik nacisku. Podczas szczotkowania, szczoteczka informuje nas, kiedy za mocno dociskamy ją podczas mycia zębów. Mój dentysta zwrócił mi uwagę, że to rozwiąznie świetnie sprawdza się przy nadwrażliwych zębach.

*Szczoteczki elektryczne kosztują więcej niż manualne, ale wybierając dobry sprzęt mamy pewność, że nasze zęby są pod najlepszą opieką a wizyty u stomatologa to tylko formalność.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę elektryczną dla rodziny?

Dobra szczoteczka elektryczna dla  rodziny powinna mieć

Szczoteczka elektryczna to ogólna nazwa, której dość często używamy w stosunku do różnych typów szczoteczek. Z definicji szczoteczka elektryczna to taka, która jest zasilana energią elektryczną, więc zaliczamy do niej również szczoteczki soniczne.Wśród szczoteczek elektrycznych, które zwyczajowo znamy, rozróżniamy kilka rodzajów takich jak: oscylacyjno-rotacyjne (znane jako 2D), oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne (czyli 3D). Potem mamy szczoteczki soniczne, które także są polecane dzieciom i osobom noszącym aparaty ortodontyczne. Stawkę zamykają szczoteczki ultradźwiękowe.

Na Polskim rynku zdecydowanie prym wśród szczoteczek elektrycznych wiedzie firma Oral-B i ich popularna szczotka „rotacyjna”. Ekonomiczna ze względu na to, że korzystać z niej może cała rodzina. Dlatego też mój wybór padł na wybrany model tej marki. Przy wyborze szczoteczki elektrycznej warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech takich jak:

1. Koszty używania szczoteczki elektrycznej

Niewątpliwie sam zakup szczoteczki to zauważalny wydatek, w zależności od modelu, na jaki się zdecydujemy. Jednak zaletą szczoteczek elektrycznych jest możliwość stosowania końcówek wymiennych. Do wyboru mamy końcówki wybielające, twardsze lub miękkie. W ofercie znajdują się końcówki do czyszczenia dziąseł i języka. Zazwyczaj na start otrzymujemy, komplet różnorodnych końcówek. Te zazwyczaj – należy wymieniać średnio, co trzy miesiące. W przypadku szczoteczek Oral-B koszt zakupu końcówek wymiennych oscyluje w granicach 12.50-22,00 zł za sztukę, w zależności od rodzaju. Warto szukać promocji lub kupować w wielopakach, bo to zwyczajnie bardziej się opłaca.

Końcówki do szczoteczki sonicznej, której aktualnie używa nasz przedszkolak są dwa razy droższe, od końcówek do naszej szczoteczki elektrycznej.  Natomiast w kwestii zasilania jest sprawa prosta. Jeśli szczoteczka ma wbudowany akumulator to wystarczy ją ładować, nie musimy pamiętać o zapasie baterii.

W przypadku szczoteczki elektrycznej Oral B genius 10000N  mamy do wyboru aż 4 rodzaje końcówek

Główny koszt to wymiana końcówek szczoteczki — w zestawie Oral-B Genius 10000N, na start otrzymałam aż 4 końcówki. Zużycie końcówek widoczne jest gołym okiem, ponieważ włóknoszczoteczki podlega z czasem zniekształceniu a w przypadku szczoteczek Oral-B, dzięki niebieskim włóknom możemy zauważyć zużycie. Jeżeli niebieski kolor wyblaknie do połowy czas ją wymienić na nową. Warto to robić, raz na 3 miesiące. Można czas zmiany końcówki zaznaczyć w aplikacji. Jeżeli model szczoteczki ma wbudowany akumulator, a nie baterie, to są już wszystkie koszty związane z użytkowaniem szczoteczki.

 Na co warto zwrócić uwagę kupując szczoteczkę elektryczną

Świetną opcją w aplikacji są wyzwania, które mobilizują do wypracowania poprawnych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.2. Czy warto inwestować w szczoteczkę elektryczną z Bluetooth?

 1. Funkcja Bluetooth nie jest niezbędnym wyposażniem szczoteczki elektrycznej, ale pozwala korzystać z aplikacji mobilnej. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami tego typu udogodnień, być może nie warto przepłacać i można kupić prostszy i tańszy model. To właśnie dzięki tej funkcji szczoteczkę możemy sparować ze smartfonem. Droższe szczoteczki elektryczne wyposażone są w technologię wykrywania położenia, co pozwala na rejestrowanie szczotkowanych obszarów jamy ustnej i sprawdzenie jego skuteczności.

Oral-B Genius 10000N posiada 6 trybów pracy: czyszczenia codziennego, dokładnego czyszczenia, delikatnego czyszczenia, wybielania, pielęgnacji dziąseł oraz czyszczenia języka

Co możemy zrobić za pomocą dedykowanej aplikacji, o której wspomniałam wcześniej? Podczas mycia zębów możemy cały proces obserwować na ekranie smartfona. To pozwala nam wyłapać miejsca, które wymagają dokładniejszego mycia.

Szczoteczka elektryczna z Bluetooth – czy warto inwestować

Co zapewnia nam dostęp do aplikacji mobilnej?  Dzięki niej  nauczymy się poprawnego mycia zębów szczoteczka elektryczną. W trosce o zdrowy i piękny uśmiech warto jej używać, ponieważ dzięki funkcji wykrywania położenia końcówki szczoteczki mam pewność, że wszystkie zęby zostały umyte bardzo dokładnie. Świetną opcją w aplikacji są wyzwania, które mobilizują do wypracowania poprawnych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.

Świetną opcją w aplikacji są wyzwania, które mobilizują do wypracowania poprawnych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.

3. Z akumulatorem czy na baterie – która szczoteczka lepsza?

Jeżeli zastanawiacie się, którą szczoteczkę wybrać, ja zdecydowanie zachęcam do zakupu tej ze wbudowanym akumulatorem? Dodatkowym kosztem użytkowania szczoteczki na baterie jest konieczność ich wymiany, zawsze są to dodatkowe koszty eksploatacji. Mój wybór to szczoteczka elektryczna na akumulator. Robiąc research w poszukiwaniu idealnego modelu szczoteczki elektrycznej, znalazłam tą i jestem zadowolona. W modelu Oral-B Genius 100000N, z którego obecnie korzystamy, w pełni naładowana bateria pozwala na szczotkowanie zębów przez około 2 tygodnie (na jednym ładowaniu). Dla nas to optymalny czas. W pełni naładowana szczoteczka idealnie sprawdza się np. na campingu.

Dobry wybór to Oral-B Genius 100000N

Po długich namysłach wybraliśmy szczoteczkę elektryczną dla naszej rodziny. Jest to elektryczna szczoteczka oscylacyjno–rotacyjno-pulsacyjna Oral-B Genius 10000N, wcześniej używałam innego modelu tej marki. Na przykładzie wybranego przeze mnie urządzenia zobaczycie, jakie parametry są istotne i na jakie dodatkowe elementy (akcesoria) zwracałam uwagę podczas wybierania szczoteczki elektrycznej dla rodziny.

Nasz wybór to Oral-B Genius 100000N

 • Tryb pracy szczoteczki — Oral-B Genius 10000N posiada 6 trybów pracy: czyszczenia codziennego, dokładnego czyszczenia, delikatnego czyszczenia, wybielania, pielęgnacji dziąseł oraz czyszczenia języka.
  możliwość połączenia z aplikacją mobilną
 • Czujnik siły nacisku — dzięki niemu nie muszę zastanawiać się, czy zbyt mocno nie dociskam szczoteczką do zębów. Czujnik robi to za mnie i dokładnie mierzy siłę nacisku. Jeżeli co jest nie tak, informuje mnie o tym.
 • Dodatkowe akcesoria — dla mnie bardzo przydatnym elementem w zestawie, na który od samego początku zwróciłam uwagę, jest etui z funkcją ładowania. Genius 10000N posiada etui podróżne Smart z USB, dzięki, któremu możemy jednoczesne ładować szczoteczkę i telefon. W zestawie znajduje się biały uchwyt na smartfona oraz plastikowy pojemnik na końcówki wymiennie. Zapewnia on higieniczne przewożenie szczoteczek a w przypadku rozładowania, np. podczas podróży, mam możliwość naładować ją.

Podsumowując, dobra szczoteczka elektryczna dla rodziny powinna mieć:

 • Regulację szybkości rotacji/drgań
 • Zasilanie akumulatorowe, minimalizuje koszty espolatacji
 • Czujnik siły nacisku, świetna funkcja, z której jestem bardzo zadowolona, mam ją w swoim urządzeniu
 • Możliwość dopasowania różnych końcówek do jednego urządzenia
 • Możliwość połączenia z aplikacją mobilną.
  Oral B bardzo przydatnym elementem w zestawie, na który od samego pczątku zwróciłam uwagę, jest etui z funkcją ładowania

Mycie zębów i higiena jamy ustnej to element codziennej rutyny, wszystko w trosce o piękny uśmiech i zdrowe zęby. Niestety wciąż się mówi o złym stanie zębów Polaków, który wynika z niewłaściwej higieny jamy ustnej, stosowania źle dobranej twardości włókna oraz strachu przed wizytami u stomatologa. W trosce o piękny uśmiech moich bliskich zdecydowałam się na wybór szczoteczki pod kątem użytkowania jej przez wszystkich członków rodziny.

Szczoteczka elektryczna super sprawdza się podczas rodzinnych podróży, a tych ostatnimi tygodniami nie brakuje. Pakując się w podróż, staram się minimalizować ilość zbieranych rzeczy, tu mamy super rozwiązanie. Spakowanie 6 osób na dłuższy wyjazd często bywa wyzwaniem. Myślę, że bardzo przydatne informacje dla osób, które lubią podróżować i starają się ograniczać bagaż. Dzieci (młodzież), na co dzień ma swoje szczoteczki tej samej marki, ale podczas podróży korzystamy z jednej z wymiennymi końcówkami. To ogromny plus, który przydaje się podczas podróży.

elektryczna szczoteczka oral-b genius 10000N OPINNIA O PRDUKCIE

Jakiej szczoteczki  obecnie używacie?

*Ciekawostka: końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral-B są uniwersalne i co dla mnie istotne pasują na każdy model szczoteczki. Urządzenia można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet.

17 thoughts on “Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać dla rodziny?”

 1. Mamy szczoteczki elektryczne ale po pierwszym szale wszyscy wrocilismy do zwyklych manualnych. Chyba trzeba zrobic kolejne podejście.

 2. Po konsultacji z moim.dentysta zmieniłam szczoteczke na elektryczną. Jestem zadowolona, po.miesiącu juz zauważalne zmiany. Na pewno nie wróciłabym juz do manualnej szczotecZki. Niestety mój starszy syn nie chce zmian, ciagle obstaje przy zwyklej szczoteczce. Podejrzewam że boi sie wibracji. Nic na.siłę, moze w krótce zmieni zdanie.

 3. Ależ podoba mi się ta szczoteczka! Ma dokładnie te funkcje, których potrzebuję. A właśnie przymierzam się do zakupu szczoteczki dla całej rodziny, więc cieszę się, że tu trafiłam 🙂

 4. Z mężem również używamy elektrycznych szczoteczek Oral-B, tylko nasze są hmm..zwyczajne (te niebieskie ?). Synek nie chce elektrycznej, woli manualne.

 5. Ja już po pierwszych kilku użyciach wiedziałem, że nigdy nie wrócę do szczoteczki tradycyjnej. Dla mnie to po prostu wygoda. Przy zakupie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość trybów pracy. Przydatny jest tryb „study”, który sprawia, że przerzucenie się ze szczoteczki manualną na soniczną pójdzie gładko (stopniowo zwiększa się siła drgań generowana przez szczoteczkę). Super jest też tryb do delikatnych dziąseł czy do wybielania. Koszt nie jest też aż taki wysoki jeśli ze szczoteczki ma korzystać więcej niż jedna osoba

 6. jeśli ktoś się zastanawia, czy warto kupić taką szczoteczkę, to gorąco polecam – wygoda i komfort użytkowania, krótszy czas mycia zębów i dokładniejsze szczotkowanie to moim zdaniem najważniejsze zalety 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *