Pojawienie się dziecka w domu to niemałe wyzwanie, również w kwestii finansowej. Na barkach świeżo upieczonych rodziców spoczywa obowiązek wyboru najróżniejszego sprzętu, który jest niezbędny podczas wychowywania malucha. Dylematów jest mnóstwo. Jednym z nich może być zagwozdka: czy rodzice, którzy planują podróżować z nowym członkiem rodziny, powinni zaopatrzyć się w dwa typy łóżeczek: turystyczne i zwykłe? Poniżej udowadniamy, że niekoniecznie!

Praktyczne rozwiązanie zawsze w cenie

Rozwiązania dedykowane dzieciom bywają naprawdę drogie, dlatego zawsze warto rozejrzeć się za dostępnymi opcjami i poszukać oszczędności tam, gdzie pozornie ich nie ma. Jednym ze sposobów na uniknięcie zbędnego wydawania cennych pieniędzy jest zakup rozwiązań uniwersalnych, których praktyczność pozwala stosować je w różnych okolicznościach.

Łóżeczko turystyczne dla dziecka – komfort nie tylko w podróży

W tę ideę idealnie wpasowuje się właśnie łóżeczko turystyczne, które z powodzeniem sprawdzi się także jako posłanie dla dziecka w rodzinnym domu. Nowoczesne sprzęty tego rodzaju są bowiem wystarczająco wygodne, by konkurować z dedykowanym, stacjonarnym rozwiązaniom, a dodatkowo najczęściej bywają wyposażone w zestaw praktycznych elementów.

Nie można także zapominać o podstawowej właściwości łóżeczek podróżniczych, czyli o możliwości ich złożenia. Ta cecha będzie ogromnym atutem dla rodzin, które dysponują ograniczoną przestrzenią. Sposobność schowania posłania w trakcie dnia sprawi, że dom lub mieszkanie zyska na przestronności, a przestrzeń stanie się przyjaźniejsza.

Wygoda łóżeczek turystycznych

Stosowane obecnie rozwiązania decydują o tym, że łóżeczka turystyczne są wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Dolna siatka jest elastyczna, ale wymaga użycia podkładu w postaci np. kocyka lub materaca, w które i tak przecież trzeba by było zaopatrzyć się przy zakupie standardowego łóżeczka.

Warto zwrócić uwagę na produkty, które wyposażone są w podwieszany drugi materac. Ta praktyczna funkcjonalność pozwala na łatwiejszą interakcję z dzieckiem, bez konieczności nadwyrężania kręgosłupa, będąc wyjątkowo przydatną przy okazji zajmowania się noworodkiem czy odrobinę starszym dzieckiem.

Dodatkowe wyposażenie na co dzień

Jak już zostało wspomniane – współczesne posłania turystyczne dla dzieci to nie tylko komfort i możliwość łatwego przenoszenia. Istotną zaletą dostępnych na rynku produktów jest mnogość dodatkowych elementów, które w znacznym stopniu ułatwiają rodzicom zajmowanie się maluchem. Można wśród nich wymienić: przybornik lub pojemniki na akcesoria, podręczny przewijak, pałąk z zabawkami czy uchwyty dla dziecka. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że łóżeczka podróżnicze stanowią poważną konkurencję dla standardowych łóżek dla dzieci.

jak wybrać łożeczko turystyczne

Podsumowanie

Łóżeczka turystyczne znajdują swe zastosowanie nie tylko w czasie wyjazdów, ale także podczas codziennego, domowego użytkowania. Co więcej – niektóre ich cechy wskazują, że mogą być one rozwiązaniem jeszcze bardziej praktycznym niż tradycyjne, dziecięce meble do spania.

Korzystaliście z łóżeczek turystycznych, czy nie było takiej potrzeby?l

6 thoughts on “Łóżeczko turystyczne dla dziecka – komfort nie tylko w podróży”

  1. U nas łóżeczko turystyczne pełniło funkcję normalnego łóżka odkąd córka skończyła rok. Mieliśmy do niego tylko lepszy materac.

  2. Ja bardzo często korzystam z łóżeczka turystycznego dla mojego synka, które kupiłam przez internet. Jestem bardzo zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *