Ostatnio w nasze ręce trafiła przesympatyczna gadająca książeczka „Jak tu gwarno Czyj to odgłos?” z wydawnictwa Olesiejuk. Jest to pozcja, która znalazła się w naszym zestawieniu hitów stycznia.

IMG_4497

Czyż nie uroczy jest ten najmłodszy w naszym domu czytelnik?

IMG_4498

Jeżeli Twoje dziecko na co dzień nie ma styczności ze zwierzątkami, a być może nie było jeszcze nawet w zoo to ta książka może być świetnym prezentem. Może to być dla niego wspaniała przygoda. Możecie wspólnie poznawać zwierzęta oraz ich odgłosy.

IMG_4509

IMG_4510

Zapoznamy się z mieszkańcami lasu, oj ile sie tu dzeje musicie to koniecznie sprawdzić sami.

IMG_4511

Czy dzięki niej lepiej poznać mieszkańców gospodarstwa, lasu i rzeki? Ja myślę że tak, a ta książka z nagranymi odgłosami będzie idealna dla ciebie i Twojego dziecka! Sprawi Wam dużo frajdy z zabawy nią. Wystarczy  ją otworzyć a dowiecie się  mnóstwa ciekawostek na ich temat! Na 14 stronach tej niezwykle kolorowej książki odnajdziecie zwierzęta domowe, zwierzęta zamieszkujące wiejskie podwórka oraz te, które możemy spotkać na łące, nad rzeką i w lesie. W 29 kółeczkach z boku książki schowano odgłosy zwierząt. W tej serii możecie zakupić także „Niezwykłe zwierzęta”.

Wystarczy nacisnąć wybrane kółeczko ze zdjęciem zwierzątka a usłyszymy jego odgłos. 

IMG_4512

IMG_4490

IMG_4491

My z Jasiem doszliśmy do takiej perfekcji, że ja naciskałam wybrane kółko a Jaś odgadywał co to za zwierz się tam ukrył. I naprawdę idzie mu to coraz lepiej. Oprócz odgłosów  przerobiliśmy małą lekcje przyrody, dowiedzieliśmy się kto zamieszkuje ul, co można zrobić z mleka, oraz co zajada królik. Pytań i odpowiedzi w środku znaleźliśmy bardzo wiele. Wiem, że mój 2,5 latek bardzo wiele nauczył się dzięki niej.

IMG_4492

Radośc z naciskania i słuchania była bardzo duża.

IMG_4496

IMG_4502

Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci do nauki naśladowania zwierząt, dziecko ćwiczy układ mowy poprzez naślanowanie różnych ich odgłosów i  poprzez naśladowanie ich.

IMG_4496

Książeczka spełnia funkcje poznawcze, edukacyjne, doskonale wpływa na rozwój malucha i jego wiedzę o zwierzętach. Ja do tej pory byłam przeciwna książkom, w których lektor czytał za rodziców, bardzo często robiąc to źle. Jednak tym wydaniem jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Książke możecie zakupić tu.

 

„Jak tu gwarno Czyj to odgłos?”

Autor: Praca zbiorowa

Rok wydania: 2015

Oprawa: Sztywna całokartonowa z modułem dźwiękowym

Liczba stron: 14

Format: 22,5 X 22,5 cm

Wydawnictwo:  Olesiejuk

Cena katalogowa: 34,99zł

Najniższa cena 25,35zł

Przedział wiekowy: 3-6 lat

12 thoughts on “Jak tu gwarno. Czyj to odgłos? Olesiejuk”

  1. Zaciekawiła mnie ta książeczka. I to nawet bardzo. W związku z tym, że (jak czytam) książka jest dopiero od 3 roku życia musimy troszkę na nią poczekać. Córcia ma prawie 9 m-cy 🙂 i bardzo lubi bajeczki ze zwierzętami w roli głównej. Tak więc myślę, że tego typu książka przypadnie jej do gustu 🙂 Tak więc warto trochę poczekać.

  2. Potwierdzam, książeczka jest fantastyczna i strasznie żałuję, że nie widziałam akurat tej, bo właśnie wkraczamy powoli w świat zwierzątek i ich odgłosów – muszę zatem nadrobić ten brak 🙂 Póki co mamy bajkę o „Złotowłosej” i Hania uwielbia słuchać odgłosów podczas czytania 🙂

  3. Świetna pozycja, nie dziwię się, że Jasiu jest zachwycony tą książeczką 🙂
    Mój synek także lubi tego typu książeczki, z przyciskami i odgłosami różnych zwierzątek.
    Na pewno pomaga w rozwoju i nauce, no i ta frajda z przyciskania 😀

    1. Kasiu ja myslę, że jest to idealne rozwiązanie dla dzieci do nauki naśladowania zwierząt, dziecko ćwiczy układ mowy poprzez naślanowanie ich odgłosów iwydawanie różnych dzwięków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *