Drewniane zabawki są uwielbiane przez większość rodziców i dzieci. Dlatego w naszym domu ich nie brakuje, zdecydowanie wypierają te plastikowe. Nie są one najtańsze, ale dla mnie liczy się jakość i bezpieczeństwo mojego dziecka. Pierwszą drewniana zabawkę Jasiek dostał od babci na swoją pierwszą gwiazdkę, miał wtedy 5 miesięcy i odkąd tylko zaczął siedzieć, była to jedna z jego ulubionych zabawek. Wkładanie, wyjmowanie i budowanie wieży było jego ulubionym zajęciem przez długi czas. Nawet teraz jeszcze często po nią sięga. Wybór zabawek z drewna na rynku jest tak szeroki, że każdy rodzic znajdzie coś ciekawego i interesującego dla swojego dziecka. Są przepiękne, kolorowe, tradycyjne i zdecydowanie wzbudzają ciekawość dzieci. Drewnianych zabawek się nie zapomina.

Dziś chciałam Wam pokazać drewnianą zabawkę francuskiej firmy Janod. Zobaczcie sami, jak ona się u nas sprawdza? Układanka drewniana Jeż jest zabawką edukacyjną, która stymuluje i pobudza rozwój dziecka pod kątem kreatywności, zdolności manualnych oraz koncentracji.

IMG_8294

IMG_8295

IMG_8184-tile

Co znajdziecie w pudełku?

Zestaw składa się z 10 elementów i podstawy w kształcie drewnianego jeżyka. Zabawka wykonana została z najwyższej jakości materiałów i pomalowana farbami na bazie wody, dzięki czemu jest bezpieczna dla dziecka. A to przy zabawkach dla rodziców jest bardzo ważne. Doceniam ją za super jakość wykonania i materiały bezpieczne dla dzieci.

Jaki ma wpływ na rozwój dziecka?

Jest to drewniana układanka edukacyjna stymulująca i pobudzająca rozwój dziecka. Zabawka rozwija kreatywność, zdolności manualne, wyostrza zmysł koncentracji, uczy rozróżniania kolorów oraz pomaga w nauce cyferek doskonała dla przedszkolaka. Doskonale ćwiczy motorykę małą, o której kiedyś pisałam tu. Zabawa polega na dopasowaniu cyferek z kolorowych elementów do liczby kropek na podstawie. Poznawanie cyferek a dobór kolorów na klockach nie jest przypadkowe, klocki, które zostały odpowiednio dopasowane układają się w tęczę. Zabawy z nią rozwijają zmysł wzroku, słuchu, dotyku i równowagi. Wspomagają rozwój dziecka poprzez bardzo dużą ilość funkcji jak motoryka dłoni, zręczność oraz zdolności manualne. Doskonali precyzję ruchu dziecka. Jak dla to również okazja do nauki określeń większy i mniejszy, dziecko za pomocą kropek w bardzo szybki sposób tego się uczy.

Interesująca zabawka pobudzająca u naszych dzieci rozwój motoryczny, świetnie również pobudza umysł naszych pociech. Dodatkową zaletą jest to że jest wykonana z drewna bez sztucznych toksycznych dodatków jak dla mnie super. Zabawki, które uczą i bawią jednocześnie, jak dla mnie są najlepszym wyborem. Klocki drewniane są wielopokoleniowe, bardzo trwałe a w tym przypadku niezwykle prosta konstrukcja jest na plus dla niej. Uwaga tylko na małych pożeraczy, Jasiek próbował zjeść klocka na szczęście rozmiar mu na to nie pozwolił.

IMG_8229

IMG_8228

IMG_8232

IMG_8234

Kilka pomysłów na zabawę z jeżykiem:

• wkładanie elementów w odpowiednie pola

• układanie klocków w rządku według kolejności cyferek

• mieszkanka na jeżyku, rodzic miesza poszczególne elementy a dziecko musi odszukać gdzie jest błąd,

• zabawa z książką, do tego idealnie nadaje się nasz elementarz matematyczny, gdzie na wybranych stronach znajdują się cyferki (od 1 do 10) trzeba na poszczególnych cyferkach poustawiać odpowiednie klocki,

• odrysowywanie konturów jeżyka, można w ten sposób bawić się na tysiące sposobów, jako malowankę lub dodatkową planszę do gry.

IMG_9264-tile

Jednak musimy pamiętać, że niestety na rynku nie brakuje zabawek drewnianych bardzo złej jakości, z wystającymi drzazgami i innymi defektami. Niestety nie wszystkie są idealne, a firmy mają to czasem gdzieś. I tu my rodzice musimy być czujni. Dlatego wybierając dla dziecka zabawkę powinniśmy się kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Jeżeli chodzi o firmę Janod jest to pierwsza zabawka z tej firmy w naszym domu, ale nie ostatnia. Już mam plan na prezent urodzinowy dla Jasia i obym się nie zawiodła.

IMG_8281

IMG_8282

IMG_8283

IMG_8285

IMG_8286

IMG_8288

W dniu, kiedy zabawka do nas dotarła Jasiek bawi się nią bardzo długo. Piękne kolory i postać jeżyka bardzo mu się podobały i już wiem  jakie kolory z klocków podobają mu się najbardziej.  Jest to zieleń i jej wszystkie odcienie oraz żółty. Dodatkowym atutem był tu właśnie kształt układanki. Doskonale nadający się do odrysowania go na kartce papieru. I w ten sposób również się bawmy. Mamy wtedy kolorowankę, lub dodatkową planszę do zabawy. Jeżyka mamy od 2 tygodni i codziennie jest w użyciu, oczywiście wymaga to zaangażowania z mojej ze strony, bo sami pewnie wiecie, że z dzieckiem trzeba się bawić. Pozostawione samo sobie czasem nie ma na to ochoty, a dla mnie nasze wspólne zabawy są bardzo ważne.

IMG_8269

IMG_8248

Drewniane zabawki – Edukacyjny Jeżyk z Janod jak dla mnie jest świetnym rozwiązaniem na kreatywną zabawę z dzieckiem. A Wy lubicie wspólne zabawy z Waszymi dziećmi, ile czasu dziennie na to poświęcacie? Pamiętajmy tylko by wybierać zabawki dostosowane do wieku i bezpieczne dla dzieci.  Drewnianą układankę, której recenzję mogliście przeczytać dostępna jest w sklepie Patatoy.

14 thoughts on “Drewniane zabawki – Edukacyjny Jeżyk z Janod”

  1. Świetna ta układanka. Kolejny raz powiem, że zabawki drewniane są najlepsze i w większości takie kupujemy. Klocki, ukladanki i samochody to juz teraz ulubione zabawki mojego małego synka i akurat są drewniane 🙂 . Będziemy też polować na tego jeżyka i uczyć się cyferek.

  2. Ja z synkiem bardzo lubimy gry a szczególnie drewniane domino w zwierzęta, pieski kotki krowki itp. oraz przeplatankę sznurkową z której wychodzą Sebkowe wizje ☺. Język to świetny pomysł na naukę cyferek i kolorów w jednym.

  3. Jeżyk jest wspaniały i ma wiele możliwości do nauki – super. Jasiek daje rade 🙂 Fajnie, że zabawka zainteresowała Jasia, ale tak jak napisałaś z naszej strony musimy pokazać jej walory i atrakcyjność, żeby dziecko wiedziało jak się nią bawić – ja też staram się pokazywać dziecku atrakcyjność każdej zabawki, przeważnie stawiam na edukacyjne:-)

    Na drewniane zabawki trzeba bardzo uważać. Drewno jest wspaniałe do wykonywania, ale zabawek, ale też i niebezpieczne. Dziadek zrobił wnusiowi bardzo fajną figurkę samochodu z drewna,nie powiem, bo super i bardzo się cieszę, że dziadki się starają, coś robią, ale w jednym miejscu była niedotarta i Franek się zaciął

  4. Mamy sporo drewnianych zabawek i niestety kilka z nich ma wspomniane defekty. To zdecydowanie duży minus, bo wszystko czym bawią się dzieci powinno być bezpieczne! Jeżyk wygląda ślicznie, te kolory 🙂 A Jasiek jak zwykle uśmiechnięty mały model 🙂

  5. Zabawki drewniane modą zastąpić dziecku wiele popularnych zabawek wykonanych z materiałów nie poddających się recyklingowy. Są ekologiczne i rozwijają dzieci. Do tego nie łamią się tak często jak plastikowe i wytrzymają z pewnością nie jedną zabawę. Warto pomysleć o zakupie drewnianych zabawek dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *