Aby zapewnić w domu czystą wodę warto zainwestować w filtr, który zadba o jej, jakość. Niestety, jakość wody płynącej w kranach miejskich, mimo wielu regulacji, nadal pozostawia wiele do życzenia. Z pozoru czysta woda może zawierać bakterie, chlor i inne zanieczyszczenia. Dlatego też, warto zainwestować w takie rozwiązania jak filtry do wody, by cieszyć się smakiem orzeźwiającej i czystej wody. Ba czysta i filtrowana woda ma duży wpływ na kondycję i wygląd naszej skóry i włosów.

Czy warto kupić filtr do wody?

Argumentów za inwestycją w filtry do wody Tapp Water jest całkiem sporo! To nie tylko inwestycją w zdrowie a także dobry sposób na ograniczenie niepotrzebnych wydatków związanych z zakupem wody butelkowanej, która wcale nie jest tania. Poniżej przedstawię kilka najważniejszych.

Czy warto kupić filtr do wody?

 • Po pierwsze, mamy nieograniczony dostęp do wody z kranu, którą ze spokojem możemy pić.
 • Po drugie, oszczędność pieniędzy, miesięcznie można oszczędzić kilkadziesiąt zł. Wkład do filtra wymieniamy zaledwie raz na 3 miesiące
 • Po trzecie, ograniczenie zużycia plastiku.
 • Bardzo łatwy montaż, na spokojnie sobie z tym poradzicie sami.
 • Filtry Tapp Water pasują do wszystkich standardowych kranów.

Filtry Tapp Water

Montaż filtra do wody na kran oraz filtra prysznicowego to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w zaawansowane systemy oczyszczające.

Jaki filtr do wody będzie najlepszy?

Doskonale wiem, że czysta woda bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie, wygląd skóry i włosów. Jednak decyzja dotycząca tego, na jaki filtr ostatecznie się zdecydujemy, powinna być dostosowana do potrzeb domowników – na co się składa ilość osób zamieszkujących pod jednym  dachem oraz ilość spożycia i zużycia wody.

Jaki filtr do wody będzie najlepszy?

W ofercie urządzeń filtrujących wodę znajdziemy dzbanki, butelki filtrujące, po zdecydowanie bardziej zaawansowane systemy, które oczyszczają, zmiękczają, odkamieniają i odżelaziają wodę. I jak w domu gdzie mieszka 1 lub 2 osoby, z powodzeniem wystarczyć może dzbanek filtrujący, to w przypadku większej rodziny i większego zapotrzebowania to konkretne rozwiązanie może okazać się nieefektywne. Warto wtedy rozważyć montaż kuchennego filtra z montażem na kran, systemu podzlewozmywakowego lub systemu odwróconej osmozy. Każde z tych rozwiązań pozwoli Wam na ograniczenie ilości plastiku w domu i bezpieczne korzystanie z wody z kranu. Zdecydowanie najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jest filtr na kran (nie wymaga wizyty hydraulika).

wybieramy filtr do wody do małego mieszkania

Lubię ułatwiać sobie życie, wybieram nowoczesne rozwiązania

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, potrzeby naszej rodziny, metraż mieszkania itp., zdecydowałam się na montaż 2 filtrów, wybrałam filtr kuchenny nakranowy Tapp 2 Twist oraz filtr prysznicowy Tapp 1s.Filtr ten może być montowany pomiędzy baterią a wężem lub wężem a słuchawką. Zdecydowałam się na niego ze względu na to, że mój najmłodszy syn od kilku lat zmaga się z alergią i AZS-em. Takie rozwiązanie na ostatniej wizycie u alergologa, nasz pan doktor uważał za godne rozważenia.

który filtr do wody będzie najlepszy?

Zalety montażu filtra Tapp2 Twist – filtr do kuchni:

Zalety montażu filtra Tapp2 Twist – filtr do kuchni:

 • Ekologia, to kolejny krok w naszym domu w działania pro ekologiczne, takie jak segregacja śmieci, oszczędność prądu i wody, zmniejszenie zużycia plastiku itp.
 • Praktyczne rozwiązanie do mieszkania w bloku.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy.
 • Zachowuje minerały, takie jak magnez i wapń.
 • Korzystając z filtra mam dostęp do zdrowej wody prosto z kranu bez czekania.
 • Usuwa nieprzyjemny smak i zapach wody oraz ponad 80 różnych zanieczyszczeń, w tym: chlor, metale ciężkie oraz halogenowe związki organiczne (THMy), a także mikroplastik czysta (woda bez plastku), lotne związki organiczne, pestycydy i wiele innych.
 • Ten model został wyposażony w datownik, można ustawić datę koniecznej wymiany.
 • Możliwość zainstalowania aplikacji, która będzie podpowiadała nam ile od czasu zamontowania filtra oszczędziliśmy pieniędzy i butelek plastikowych.
 • Kolejnym plusem jest to, że za pomocą małego pokrętła, mogę korzystać z wody niefiltrowanej, np. do mycia podłóg, warzyw i owoców oraz zawsze wtedy, kiedy chcę skorzystać z ciepłej wody w kuchni. Nie zaleca się filtrowania wody o temp. pow. 38 stopni).                                                                
 • Kolejnym plusem może być nauka dobrych nawyków picia wody i dbania o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Filtrowaną wodę prosto z kranu dzieciaki piją bardzo chętnie. Jasiek uwielbia majstrować przy filtrze.

Zalety montażu filtra Tapp2 Twist

czyta woda zawsze pod ręką
zdrowa woda z kranu 

Prędkość filtrowania w przypadku tego konkretnego filtra to 4 l /min, wkład wystarcza na 3 miesiące użytkowania. Posiada cyferblat, na którym ustawiamy miesiąc i tydzień, kiedy należy wymienić wkład, (czyli ustawiamy datę za 3 miesiące od chwili montażu).

ustawiamy datę za 3 miesiące od chwili montażu

Tak naprawdę do założeia tego urządzenia, przekonał mnie bardzo prosty montaż tego filtra. Idealne rozwiązanie, szczególnie w przypadku małej, wąskiej kuchni w bloku, gdzie każdy centymetr się liczy.

Tapp 2 Twist

Montaż filtra w trosce o zdrowie i kondycję skóry alergika

Jako mama atopika i alergika, jestem szczególnie wyczulona w kwestii doboru kosmetyków, ubrań i dbania, o jakość i czystość wody. O to powinni zadbać wszyscy, a szczególnie rodziny z małymi dziećmi, osoby z wrażliwą i naczyniową cerą również, ponieważ chlor powoduje rozszerzanie się naczynek krwionośnych. Jeśli po prysznicu lub kąpieli w wannie, towarzyszy Ci uczucie ściągniętej skóry, swędzi cię ciało i skóra jest ewidentne przesuszona, najczęściej jest to spowodowane zawartym w wodzie chlorem oraz zanieczyszczeniem metalami ciężkimi.

Montaż filtra pod prysznic w trosce o zdrowie i kondycję skóry

Do tej pory nie pomyślałam o tym by poprawić jakoś wody za pomocą tak banalnie prostego urządzenia, jakim jest filtr prysznicowy. Dobrze, że po rozmowie z alergologiem zaczęłam zgłębiać temat i ostatecznie przekonałam się do tego rozwiązania. Tym bardziej, że przypadku firmy Tapp Water każdy z filtrów objęty jest gwarancją satysfakcji. Mam 30 dni na test dowolnego filtra a w przypadku niezadowolenia, gwarancję zwrotu pieniędzy.

Zalety zastosowania filtra prysznicowegoTapp 1s – filtr do łazienki:

Zalety zastosowania filtra na słuchawkę prysznicową

 • Możliwość użytkowania filtra z gorącą wodą i pod dużym ciśnieniem,
 • Filtr oczyszcza wodę z chloru i metali ciężkich rozpuszczalnych w wodzie.
 • Hamuje rozwój kamienia, pleśni i grzybów.
 • Według danych podanych an stronie producenta filtr ten usuwa ponad 98% chloru z wody kranowej, metale ciężkie, kamień i pleśń.
 • Długa żywotność wkładu, w tym przypadku jest to aż 6 miesięcy
 • Aspekt ekonomiczny: koszt zakupu filtra prysznicowego to 159 PLN, dzieląc na 6 miesięcy suma za czystą wodę wynosi 27 pln/ miesiąc.
 • „Filtr Tapp 1s korzysta ze złoża filtracyjnego KDF (granulat miedź – cynk) o udowodnionej laboratoryjnie skuteczności w usuwaniu chloru i rozpuszczalnych metali ciężkich” (według danych producenta).
 • Łatwość montażu.

Zalety zastosowania filtra na słuchawkę prysznicową Czym jest filtr na prysznic i jak działa?

Filtr Tapp 1s mocujemy do baterii prysznicowej lub przed słuchawką prysznicową. Zaczynamy korzystać z niego od razu, działa zaraz po odkręceniu wody.  Nie wiem, czy dałoby się prościej. Urządzenie to usuwa z wody substancje szkodliwe, takie jak chlor i metale ciężkie za pomocą złoża filtracyjnego KDF 55 o laboratoryjnie udowodnionej skuteczności w usuwaniu z wody chloru i metali ciężkich. Jest to idealny produkt dla skóry dziecka oraz osób o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Korzyści, z założenia filtra do wody na słuchawkę prysznicową:

Poniżej wypisałam kilka najważniejszych korzyści dla nas, jakie niesie za sobą: filtrowanie wody do kąpieli

 • Filtrowana woda myje i pielęgnuje, pozostawiając skórę miękką i gładką zapobiega jej nadmiernemu wysychaniu.
 • Po ostatnich kąpielach zauważyłam, że moje włosy są niej napuszone i nie elektryzują się tak jak kiedyś.
 • Filtr prysznicowy to rewelacyjny sposób na zapewnienie ochrony wrażliwej, a nawet atopowej skórze dziecka, która jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie chloru.

czy warto założyć filtry do wody w mieszkaniu

Filtr prysznicowy Tapp Water

W naszym przypadku zdecydowałam się na prosty montaż filtra pysznicowego, ze względu na problemy młodszego syna ze skórą.  Jak na razie jestem zadowolona, kondycja skóry Jasia jest zadowalająca, faktem jest, że używamy go niespełna 3 tygodnie i mamy lato?

 filtr do wody Tapp Water

filtr prysznicowy
jak widać założenie filtra umożliwia normalną pracę prysznica

W miesiącach letnich zawsze jest poprawa, będę Wam zdawała relację, jak to wgląda w miesiącach jesienno – zimowych. Choć już teraz widzę sama po sobie, że moja skóra jest milsza i gładsza w dotyku.  Jedyna czynność, jaką należy wykonać aby poprawić sobie komfort życia i jakość wody  to, zainstalowanie go na baterii prysznica lub jego słuchawce i możemy korzystać z czystej i miękkiej wody do kąpieli.

Korzystacie z tego typu rozwiązań, macie jakieś pytania dotyczące montażu i użytkowania filtrów piszcie miało. W miarę możliwości, postaram się Wam udzielić odpowiedzi.

A teraz niespodzianka dla moich czytelników 🙂 

Od 18.07 na stronie sklepu filtrynakran.pl gdzie znajdziecie więcej informacji o  filtrach do wody Tapp Water 

jest ważny kod zakupowy

KOD: WODA10

 Wartość rabatu 10%  na cały asortyment.

Kod działa przez okres 2 tygodni: )

29 thoughts on “Dlaczego warto kupić filtr do wody? Mój wybór to Tapp Water”

 1. Są regiony w Polsce, gdzie taki filtr do wody jest w zasadzie niezbędny, wskazany, zalecany. Na szczęście w naszym mieście woda należy do czystych, można zatem cieszyć się jej smakiem prosto z kranu.

 2. Interesują mnie filtry do wody, a tym przyjrzę się dokładnie,
  bo wygląda na propozycję dla mnie.
  Widzę, że w ofercie mają kilka propozycji…

 3. U nas jest tak okropna woda, że nie ma szans, żeby napić się jej bez filtrowania, a wanna… codziennie trzeba szorować i to dosłownie szorować, bo po kąpieli mamy tam żwir, rdzę i bóg wie co jeszcze. Idę zobaczyć ceny tych filtrów, bo temat jest mi jak najbardziej bliski. Chętnie kupię taki na prysznic <3

  1. Z pewnoscia oczyszcza i zmiękcza wodę. Generuje też minimalną ilość odpadów z racji wymiany wkładu filtrującego zaledwie co sześć miesiecy. Aktualnie działa kod rabatowy z którego można skorzystać. Firma daje gwarancję zwrotu gotówki w przypadku niezadowolenia z zakupu filtrów.

  1. Tak naprawdę mnie do założenia tego filtra, przekonał mnie bardzo prosty monta. Dla pnie to jest idealne rozwiązanie, szczególnie w przypadku małej, wąskiej kuchni w bloku, gdzie każdy centymetr się liczy.

 4. Zastanawiałam się na kupnem filtra do wody, choc u nas akurat najgorsza nie jest, ale myślę, że zawsze można ją ulepszyć. Nie tylko do picia wody prosto z kranu, ale też do gotowania zdrowiej 🙂

 5. Do picia filtrujemy wodę w dzbanku. Do prysznica akurat nie potrzebujemy. Nasz atopia praktycznie znikła wraz ze zmianą różnych nawykow

  1. Dzbanki również soelbiaja swoją funkcję jeżeli chodzi o filtrache wody, jednak takie filtry w stosunku do dzbanka sa na pkus ze względu na tempo filtracji – nie czekam na wodę, jest oba dostępna od zaraz,. I generuje minimalną ilość odpadów z racji wymiany wkładu filtrującego zaledwie co trzy miesiące,
   Ten konkretny fiktr z ktorego ja korzystam czyli Filtr Tapp 2 Twist usuwa mikroplastik i pestycydy, w sumie ponad 80 zanieczyszczeń. Dzbanki nie posiadają filtrów, które pozwalają w takim stopniu oczyścić wodę ten filtr.

 6. W moim domu stosujemy filtry głownie z powodu twardej wody. Wydaje się, że filtr Tapp to dobre rozwiązanie.

  1. Zalozenie tych filtrów wychodzi znacznie taniej niż kupowana wcześniej woda butelkowana. Te filtry są praktycznym rozwiązaniem – są zdecydowanie szybsze niż dzbanek. Dostep do filtrowanej wody mam od razu. Faktycznie, potrzebujemy butelkę wielokrotnego użytku, by zabrać ją ze sobą. Mnie przekonał również aspekt finansowy– koszt zakupu filtra zwraca się już po około 4-6 tygodni używania.

 7. Super sprawa! My mamy w domu specjalne urządzenie filtrujące wodę i jakość tej wody jest totalnie nie do porównania. Kupiłam też dziewczynkom specjalne butelki z filtrem, które mogą zabrać ze sobą na spacer, do szkoły itd. tez bardzo fajne rozwiązanie.

  1. U nas się sprawdza, zarówno ten na prysznic jak ten w kuchni/
   Od 18.07 na stronie sklepu filtrynakran.pl gdzie znajdziecie więcej informacji o filtrach do wody Tapp Water
   jest ważny kod zakupowy
   KOD: WODA10
   Wartość rabatu 10% na cały asortyment.
   Kod działa przez okres 2 tygodni: )

 8. Na razie mam tylko dzbanek z filtrem i bardzo go sobie chwalę – wcześniej produkowałam codziennie śmiecia w postaci co najmniej jednej butelki plastikowej, bo staram się dużo pić. Teraz tylko od czasu do czasu na podróż kupuję małą wodę – a i to tylko wtedy kiedy zapomnę wziąć z domu w butelce wielorazowej jakiejś lemoniady 🙂 Ale nie wiedziałam, że są filtry, które można zakładać bezpośrednio na krany! To ważna informacja, mam bardzo twardą wodę i na pewno to rozważę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *