Prace ręczne są doskonałą propozycją na spędzenie z dzieckiem wolnego czasu i fantastycznej kreatywnej zabawy. Można je zrobić z kolorowych sztywnych kartek lub z rolek po ręczniku, lub papierze toaletowym. My wybraliśmy sztywne kolorowe kartki. Zobaczcie sami, jakie z 3,5 latkiem można stworzyć prawdziwe kolorowe cuda. Nie wspomną już o doskonałej zabawie i praca nad rozwojem motoryki małej u dziecka.

Kilka pomysłów zagapionych z Internetu, kilka naszej wspólnej twórczości, jednak wszystkie wykonane przez nasze zwinne łapki. Mam nadzieję, że podejmiecie wyzwanie i pobawicie się z nami. W naszym tekturowym zoo znajdziecie, pszczołę, hipopotama, bociana, kotka, żabki, oraz sowę. Miała być jeszcze biedronka o, która prosił Jasiek, ale nie daliśmy rady. Może następnym razem uda nam się ją pokazać.

DIY zwierzaki z papieru

Do wykonania kolorowych zwierzaków potrzebne będą:

 • blok rysunkowy kolorowy,
 • blok techniczny kolorowy
 • ołówek,
 • nożyczki,
 • klej,
 •  mazak czarny lub szary,
 • może być klej na gorąco, lepiej się nim klei sztywniejsze elementy.

Jak wykonać zwierzaki z papieru?

Wycinamy prostokąt, a potem smarujemy klejem i sklejamy tak by zrobić z niego rolkę. Następnie wycinamy głowę, z białego i czarnego kartonu oczy, nosek itp.  Naklejamy oczka, nosek, buzię czasem uszy do głowy, a potem  przyklejamy gotową główkę żabki do tułowia zwierzaka za pomocą kleju.  Tak naprawdę kombinować i kleić można według własnego uznania. My część elemantów kleiliśmy na gorąco.

Przeczytaj też: Jakie oświetlenie do pokoju dziecięcego

Hipopotam z tektury

IMG_8736

IMG_8711-tile

IMG_8711

IMG_8704-tile

Bocian z kartonu

Wycinamy prostokąt, a potem smarujemy klejem i sklejamy tak by zrobić z niego rolkę. Następnie wycinamy nos i poszczególne elementy i sklejamy ze sobą.

IMG_8740

IMG_8695-tile

IMG_8701-tile

Kotek z kartonu

Wycinamy prostokąt, a potem smarujemy klejem i sklejamy tak by zrobić z niego rolkę czyli brzuszek zwierzaka. Następnie wycinamy nos, wąsy, ogon i poszczególne elementy i sklejamy ze sobą.

IMG_8731

IMG_8689-tile

Żabki z tektury

IMG_8726-crop-tile IMG_8744

IMG_8745-tile

IMG_8745

Królik z kartonu

Tu również wycinamy prostokąt, a potem smarujemy klejem i sklejamy tak by zrobić z niego rolkę czyli brzuszek zwierzaka. Następnie wycinamy nos, oczy, uszy, wąsy  i poszczególne elementy sklejamy ze sobą.

IMG_8733

IMG_8719-tile

IMG_8734

Kolorowa sowa ze sztywnego brystolu

IMG_8746

IMG_8668-tile

IMG_8726-crop-tile

Kolorowa pszczoła w paski z kartonu

IMG_8742

IMG_8664-tileIMG_8672-tile

Który zwierzak podoba się Wam najbardziej? Jaśkowi zdecydowanie kotek, bociek i hippo najbardziej przypadły do gustu.

Zapraszam również na inne wpisy z  cyklu DIY kreatywnie z dzieckiem. Niebawem pojawi się nasz tekturowy stragan na zakupy i wiele innych propozycji na zabawy z dziećmi więcej naszych prac i pomysłów znajdziecie w zakładce na blogu.

(Nasze pomysły na prace ręczne DIY-KLIK)

22 thoughts on “DIY zwierzaki z papieru”

 1. Pięknie to wyszło. Pomysł zapisany. Szukałam ostatnio pacynek żeby się nie nudzić w domu w czasie choroby……ale takie zwierzaki zrobione razem z dzieckiem są jeszcze lepsze.

 2. Zdolni jesteście 🙂 robiliśmy podobne z dziećmi ale z rolek po papierze (z tego co pamiętam to Wy chyba tez kiedyś 🙂 )

 3. Pomyslowo ??juz sie nie moge doczekac kiedy z synkiem bede robila takie prace. Osobiscie uwielbiam sie tak „bawic” ☺

 4. Mi tak jak Jaśkowi najbardziej podoba się kotek 🙂 Hm… może to dlatego, że uwielbiam koty 🙂 Fajne są wszystkie te zwierzątka, ale z pewnością nr 1 jest kotek 🙂
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *