Dziś chcieliśmy pokazać bardzo ciekawy produkt dla najmłodszych dzieci z dodatkowym elementem edukacyjnym w 2 językach. Liczby, poznawanie nazw zwierząt w języku polskim i angielskim. A wszystko w formie zabawy kiedy nauka przychodzi sama. Jej wszechstronne zastosowanie, piękna i kolorowa grafika oraz funkcja edukacyjna i stymulująca wszechstronny rozwój dziecka z pewnością spodoba się również Wam i Waszym dzieciom.

U nas takie zabawy jak budowanie, układanie klocków i puzzli, to bardzo lubiane przez Jasia zabawy. Może siedzieć przy nich godzinami,  nad Lego Duplo spędza bardzo dużo czasu. Wiem jednak, że nie wszystkie dzieci lubią tego typu zabawy i układanie czegokolwiek. Jednak warto im podsuwać tego tupu zabawki, ponieważ mają one bardzo duży wpływ na rozwój.

Piramida Zabaw – zabawa i nauka w jednym

IMG_8580

Piramida Zabaw to zestaw 10 kwadratowych klocków, różnej wielkości, które po ułożeniu tworzą wysoką na 80 cm wieżę.  Jest ona trochę niższa od Jaśka. Zabawka ta pomimo tego, że na rynku jest od niedawna, już została wyróżniona w VI edycji konkursu Zabawka Roku, jest to najbardziej prestiżowy polski przegląd zabawek. Jego organizacją co roku zajmuje się serwis zabawkowicz.pl. Autorką projektu jest Polka, która na stworzenie tej niezwykle interesującej zabawki wpadła podczas zabaw ze swoim małym synkiem. Piramida Zabaw to edukacja i zabawa w jednym.

IMG_8588

IMG_8612

IMG_8613

Rozwój dzięki Piramidzie Zabaw

Dziecko spędzając czas na zabawie Piramidą, zdobędzie wiele nowych umiejętności. Jesteście ciekawi jakich? Warto pokazać dziecku jak zbudować taką wieżę. Zabawa taka stymuluje rozwój mózgu dziecka już od najmłodszych lat. Układanie rozwija, ćwiczy sprawność manualną dłoni, spostrzegawczość i cierpliwość.

  • Układania klocków, puzzli i innych konstrukcyjnych zabawek ma niesamowity wpływ na rozwój motoryczny u dziecka. O motoryce małej pisałam kiedyś na blogu (w tym wpisie-klik). Wszystko, co jest związane z rozwojem dziecięcych dłoni, tu się dzieje. Budowanie i takie układanie poszczególnych elementów wymaga precyzji i cierpliwości. Ma doskonały wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności, bo wieże nie tylko można układać od największej do najmniejsze, ale również w odwrotny oraz na wiele innych sposobów.
  •  Podczas zabaw dziecko pozna nazwy zwierząt, oraz liczby do 10, które są zapisane nie tylko w języku polskim i angielskim. Doskonały początek na naukę pierwszych słówek w języku angielskim.
  • To wspieranie nauki liczenia, segregowania i szeregowania w grupy. Poznanie takich pojęć jak mniejszy, większy, największy. Nauka kolorów i utrwalanie ich, oraz wiele innych których pewnie nie wymieniłam.

Dodatkowo dzięki układaniu i zabawie dziecko poszerza swój zasób słownictwa. Na klockach ukryto bardzo wiele gatunków zwierząt. Piramida to godziny niekończącej się zabawy i rozwoju dziecięcej wyobraźni oraz doskonalenia i pozytywnego wpływu na rozwój małych rączek. To idealny moment na wprowadzanie malucha w tajemniczy świat zwierząt. My dzięki klockom poznajemy ich zwyczaje, miejsce zamieszkiwania, czym się żywią oraz poznajemy wiele innych ciekawostek z nimi związanych. Czasem nawet ja musiałam sięgnąć do encyklopedii.

IMG_8623

IMG_8629

IMG_8649

IMG_8646

Piramidzie Zabaw to rozwój i zabawa w jednym-moja opinia o produkcie

Piramida Zabaw to wiele możliwości zabawy i nauki w jednym. A jak wiecie, takie zabawy są dla dzieci najlepsza. Dziecko bawiąc się, uczy się jednocześnie, nie wiedząc, że właśnie wykonuje bardzo ciężką pracę. Uwielbiam tego typu rozwiązania. Dodatkowy plus dla niej to jej gabaryty, po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca, co dla mnie jest niezwykle istotne przy sporej ilości zabawek, jaką ma Jasiek.

Piramida Zabaw jest dla maluszków od pierwszego roku życia,  wieża „rośnie” razem z dzieckiem, maluchy ćwiczą małą motyrykę, później mowę bierną, słowa, litery i liczenie. Jak sami widzicie zabawka ma wiele zastasowań i rośnie razem z dziecikiem. Polecana spokojnie od 1 roku 6 roku życia.

IMG_8620-crop

IMG_8604

Więcej o Piramidzie Zabaw przeczytacie na stronie http://piramidazabaw.pl/

Pora na rozstrzygnięcie konkursu na fb.

Ngrodę w postaci Piramidy Zabaw otrzymuje

Pani 

Asia Pinocy Wybraniec 

Za hasło „Piramida Zabaw – twoja wiedza rośnie razem z nią”

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, jednak mogłam nagrodzić tylko jedną osobę. Choć naprawdę zaskoczyliście nas swoją kreatywnością.  Miały być wcześniej ale internet dziś odmawiał wsopółpracy. Gratuluję pieknie, i pamiętajcie o aktualnym konkursie z 3 nagrodami dla dzieciaczków. Naprawdę warto, bo nagrody są cudne. Gratuluję serdecznie i na dane do wysyłko nagrody czekam 2 dni.

23 thoughts on “Piramida Zabaw – zabawa i nauka w jednym to doskonały rozwój dziecka”

  1. Świetna alternatywa dla zwyczajnych klocków do budowania wieży! Bardzo mi się podoba 🙂 P.S. Też lubiliśmy Duplo 🙂 Przechodzą u nas z pokolenia na pokolenie.

  2. Bardzo lubię piramidki różnego rodzaju. Fajnie, że powstają w coraz ciekawszych wersjach, takich jak ta, bo ona faktycznie jest interesująca przez długi czas dla malucha 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *