Czytanie bajek to czynność, na która w naszym domu musimy znaleźć czas zawsze, pomimo zmęczenia lub czasem gorszego dnia  to chwila na  czytanie przed snem musi być. Dziś na blogu fantastyczna propozycja od wydawnictwa  Siedmioróg   z serii „20 bajek do czytania dzieciom przed snem”.

IMG_0434

Jest to świetna propozycja na jesienne wieczory lub długie zimowe popołudnia.  Utwory są dość krótkie i myślę, że jest to plus tych bajeczek. By nasz mały czytelnik nie znudził się  milusińskich. I napisane są takim językiem by nasze dziecko zrozumiało treść. Zawierają bardzo ciekawe i barwne  historie z  zaskakującymi zakończeniami.

IMG_0435

IMG_0436

Autorka książki Tamara Michałowska wprowadza czytelników w cudowny i  barwny świat zwierzą. Pozwalając małemu czytelnikowi poznać takie osobowości, jak   zwierzęta z farmy Pimpusia,Zając i Bałwan, wąż Syczek, Żółwica Klementyna truteń Tymek, źrebaczek Maczek,  Pan Słowik i inni. Do tego stopnia, że mały czytelnik zaczyna żyć ich życiem i przygodami, jakie ich spotykają. „20 bajek do czytania dzieciom przed snem”  w naszym przypadku bardzo Jasiowi przypadły do gustu z tego względu,  że w książce głównymi bohaterami są zabawki i zwierzęta. No właśnie , które dziecko nie lubi zwierzaków i zabawek? Przygody bohaterów z książki nie raz były tematem naszych rozmów z Jasiem.

IMG_0437 IMG_0438 IMG_0439 IMG_0440

IMG_0442

Wszystkie opowiadania w książce kończą się morałem, są bardzo pouczające i mądre. Ale oczywiście wszystko zależy od tego jak podejdziemy do czytania książki z naszym dzieckiem. Czy tylko ja przeczytamy i odłożymy czy znajdziemy jeszcze chwile na to by porozmawiać o niej z maluchem. Czytając ta książkę wspólnie z Jasiem mieliśmy przyjemność poznać fantastyczna farmę Pimpusia,  a czytając te opowiadania za każdym razem Jasiek zwracał uwagę na zupełnie coś innego. Inne zdarzenie, odkrywał zupełnie coś innego. A niezwykle barwne  i ciekawe ilustracje cieszą oko podczas czytania. Ostatni wieczór spędziliśmy po prostu na przeglądaniu rysunków i przewracania każdej strony po kilka razy. I tu mam mały niedosyt, bo trafiła nam się książka w miękkiej okładce, co niestety wiąże się z tym, że od ciągłego przeglądania jej strony się nieco zaginają. Ale oczywiście nie jest to problem, im Jasiek większy tym bardziej szanuje książki, więc mam nadzieje, że jednak przetrwa on to nasze czytanie.

„20 bajek do czytania dzieciom przed snem”

Autor:  Tamara Michałowska

Ilustracje: Marta Długołęcka, Grażyna Motylewska, Artur Piątek, Monika Stolarczyk, Jarosław Żukowski

Rok wydania: 2015

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 162

Format: 21X 21Cm

Wydawnictwo:   Siedmioróg

Cena katalogowa: 23,61 zł

11 thoughts on “„20 bajek do czytania dzieciom przed snem” Siedmioróg”

  1. Kolejna świetna propozycja! A miękka oprawa wcale nie jest dla nas minusem. Misiek ma manię przeginania książek, wystarczy sekunda mojej nieuwagi, dlatego większość tych w twardej oprawie jest już poklejona , natomiast te w miękkiej są w praktycznie nienaruszonym stanie, choć może wynika to z tego ze na nie jednak się bardziej uważa.

  2. Kupiłam tę książeczkę zachęcona Waszą recenzją. Książeczka jest super! Córka ma dopiero 9 miesięcy, ale zaśmiewała się do łez gdy podczas czytania dialogów zmieniałam ton głosu. Myślę, że gdy będzie trochę starsza sama chętnie będzie po nią sięgać 🙂
    Ewelina Pieszak (tak widnieję na facebooku)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *