To kolejne zestawy edukacyjne od Kapitana Nauki w naszym domu. Kolejny, który sprawia nam dużo radości i frajdy z zabaw. Zgaduj, rysuj, ścieraj, ucz się i baw, czyli zabawa z Kapitanem Nauką. 100 zabaw z Królikiem Kazikiem i Robotem Eliotem z Kapitan Nauka. Królik zabierze Was w świat roślin, zwierząt, i ogrodu oraz pozna sporo zagadnień związanych ze środowiskiem a dla małych fanów robotów mamy inny zestaw od Kapitana Nauka, który zabiera dzieci w niesamowitą pełną niespodzianek i zadań do rozwiązania podróż z Eliotem do kosmicznego świata planet, robotów i rakiet!

100 zabaw z Robotem Eliotem-Kapitan Nauka (4)

Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział, ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć, a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę ob­chodziło, a żeby go coś nap­rawdę zajmowało. Oto jeden z najlepszych cytatów „króla dzieci”  Janusza Korczaka

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (3)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (4)

To kolejna seria edukacyjnych zabaw dla przedszkolaków dla dzieci w wieku 2-6 lat w naszym domu. W zestawie znajdziemy książeczkę, 30 kart z zadaniami i sucho ścieralny mazak. Każda z kart ma zadania po obu stronach, więc mamy aż ponad 30-stron  ciekawych zabaw dla dziecka. Uwielbiam zabawy z mazakiem, bo tak naprawdę wciąż można się nimi bawić i zabawom nie ma końca. Do dziś u nas w domu sprawdza się zestaw Łamigłówek dla przedszkolaka, o którym pisałam kiedyś tu-klik. To kolejna proponowana przez nas pozycja dla maluchów zapewniająca wspólnie spędzany czas, która wiąże się nie tylko z dobrą zabawą, ale również nauką.

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (5)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (6)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (7)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (8)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (9)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (10)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (11)

Zadania są dosyć proste i mój 4 latek spokojnie spobie radził z większością z nich.  Podczas zabawy dziecko ćwiczy  prawidłowe trzymanie kredki lub mazaka, utrwala cyfry i rozwiązuje zagadki.  Praca z takimi zestawami wzbogaca  wiedzę ogólną dziecka i pozwala lepiej radzić sobie np. w przedszkolu.

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (12)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (13)

Na początku niezgrabne kółeczka, cyferki i  inne znaki z czasem zaczynają nabierać kształtów.  Uwielbiam obsrwować postępy, które robi Jaś.

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (14)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (15)

100 zabaw z Królikiem Kazikiem-Kapitan Nauka (16)

Zabawa z królikiem wspomaga u dziecka rozwój motoryki małej, kształtuje rozwój grafomotoryczny, dziecko po śladzie zaczyna odwzorowywać literki i cyfry. Z królikiem Kazikiem maluch nie może się nudzić. Dziecko dzięki niemu poznaje gatunki zwierząt, ogród, rośliny i sporo zagadnień związanych ze środowiskiem. Podczas zabaw dziecko przyswaja bardzo dużo nowych zagadnień, zestaw to kkolejna dawka wiedzy i ćwiczeń oraz prostych działań matematycznych.  Zestaw idealny dla przedszkolaka. 

100 zabaw z Robotem Eliotem-Kapitan Nauka

100 zabaw z Robotem Eliotem-Kapitan Nauka (1)

100 zabaw z robotem Eliotem to zestaw zadań dla cztero i pięciolatków, który zapewni Waszemu dziecku wiele godzin wspólnej zabawy. Ciekawe zagadki zawarte w książce i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat kosmosu, wzbogacą jego słownictwo oraz pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Dzięki zabawom z kosmicznymi postaciami, pojazdami i obiektami dziecko dowie się sporo ciekawych i nowych dla tak małego dziecka informacji o Wszechświecie.

100 zabaw z Robotem Eliotem-Kapitan Nauka (2)

100 zabaw z Robotem Eliotem-Kapitan Nauka (3)

W zestawie z książką jest aż 30 dwustronnych, zmywalnych kartach, na których znajduje się, aż 100 różnorodnych zadań do wykonania. Doskonali zakres wiedzy matematycznej mi.n. (liczenie do 10), w zestawie znajdują się zagadki, które uczą klasyfikowania przedmiotów, a także pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość. Wszystkie ćwiczenia zostały przygotowane przez pedagogów i mają za zadanie wspierać rozwój dziecka. Takie zajęcia z dzieckiem w domu maja niesamowity wpływ na rozwój motoryki małej u dziecka o której pisałam  kiedyś na blogu we wpisie  pyt. „Jak rozwijać motorykę małą?-klik”

Podczas zabaw z Kapitanem Nauka, dziecko  może cały czas ćwiczyć pisanie dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu. Zadania można  wykonywać wielokrotnie, aż flamaster się wyczerpie. Piękne ilustracje są dziełem Pani Danuty Fukowskiej i zdecydowanie przyciągną one uwagę dzieci. Choć nie ukrywam, że w naszym przypadku to Królik Kazik wygrał, jeżeli chodzi o częstotliwość siadania do kart i zadań oraz zabawy z nim.  Robot na razie czeka na zainteresowanie. 100 zabaw z Królikiem Kazikiem i Robotem Eliotem to dwa niby podobne do siebie zestawy o różnej tematyce, znajdzie się tu coś dla fana zwierząt i otaczającego go świata, ale również dla malucha zawascynowanego zwierzątkami i tego, co dzieje się wokół nas.

19 thoughts on “100 zabaw z Królikiem Kazikiem i Robotem Eliotem z Kapitan Nauka”

  1. Mamy już jeden zestaw z mazakiem suchościeralnym dotyczący pojazdów i synek jest nim zachwycony 🙂 Zestawy od Kapitana Nauka też by mu się zapewne spodobały. U nas chyba wygrałby jednak „bot” czyli Robot Eliot 🙂

  2. Corka bardzo lubi Królika Kazika 🙂 szczególnie w takie deszczowe dni jak dziś. Wymieniałyśmy już pisak dwa razy także naprawdę jest eksploatowany. Bardzo fajne zabawy, dla młodszych dzieci również, także polecam 🙂

  3. Wow ? dawno nie zaglądałam na stronę Kapitana Nauki…..zaraz to nadrobie bo jak widzę ciekawostki nie z tej ziemi dla naszych skarbów ?

  4. Z Kapitaniem Nauka zabawa zawsze jest udana. Cos o tym wiemy, bo mamy kilka pudełeczek z ich grami i zagadkami.

  5. Fajne książeczki! Moja Pola jest jeszcze trochę za mała, za to uwielbia książeczki z naklejkami. Obkleja nimi różne miejsca łącznie z młodszym braciszkiem. Pozdrawiam!^^

  6. Mamy zestawy z królikiem i robotem od Kapitana Nauki i muszę przyznać, że świetnie się sprawdzają i na wyjazdach i w domu podczas choroby czy brzydkiej pogody. Zabawa i nauka to moja ulubiona mieszanka 🙂

  7. Moje dzieci uwielbiają rysowanie i zmazywanie. Cieszę się, bo Wojtek za kolorowaniem nie przepada, a w ten sposób przynajmniej uczy się porządnego chwytu i używania narzędzia pisarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *