Jedną z podstawowych umiejętności, jaką szczególnie powinny opanować dzieci, a która niestety jest zapominana to radzenie sobie ze stresem. Doświadczamy go już od najmłodszych lat, w związku z różnymi sytuacjami. Może on wynikać zarówno z nieradzeniem sobie w szkole z różnymi przedmiotami, czy rówieśnikami, jak i wizyty u lekarza. Szybkie uwolnienie negatywnych emocji może być prostsze, niż myślimy. Staje się to o wiele prostsze, korzystając z zabawek antystresowych. Co należy o nich wiedzieć?

Przyczyny stresu u dzieci

Zanim przejdziemy do meritum sprawy, zastanówmy się nad tym, dlaczego dzieci w ogóle się stresują. Naukowcy alarmują, że dzieci coraz bardziej narażone są na skutki, które wywołuje stres w ich codziennym życiu. Oczywiście nie jest możliwe całkowite uchronienie swojej pociechy od stresu, jednak możemy pomóc mu w przetrwaniu trudniejszych momentów, przez logiczne myślenie, rozmowę i gadżety zaprojektowane z myślą o tym, aby relaksować.

W większości przypadków stres u dzieci wywołany jest sytuacjami w szkole. Niestety dzieci każde niemiłe słowo w swoim kierunku biorą do siebie. Sytuacjami, w których najmłodsi stresują się ponadprzeciętnie, są również wystąpienia szkolne, apele, mecze i inne wydarzenia, w których biorą udział. Aby zniwelować stres, warto pomóc maluchowi, wykorzystując dobrodziejstwo, które oferują antystresowe zabawki, masy plastyczne, czy gry logiczne, ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Najlepsze zabawki antystresowe znajdziesz tu: zabawkowy-swiat.pl

Czym są antystresowe zabawki?

Zabawki antystresowe to ostatnio bardzo popularne przedmioty, które uważane są za modne gadżety. Spełniają więc 2 podstawowe funkcje – niwelują napięcie emocjonalne, a także stanowią modny dodatek, np. jako breloczek do kluczy. W sytuacjach stresowych mamy do dyspozycji elastyczne i miękkie przedmioty, które możemy bezpieczne ściskać w rękach. Towarzyszące stresowi sytuacje możemy także ubarwić, stosując logiczne gry, w których konieczność abstrakcyjnego myślenia pomoże zapomnieć o stresogennych sytuacjach.

Zabawki antystresowe – zalety

Zabawki antystresowe coraz częściej goszczą w polskich domach i przedszkolach. To bardzo popularne gadżety, które są doceniane za ładny wygląd, niekoniecznie natomiast za funkcjonalność. Jednak należy pamiętać, że ich popularność to także stwarzanie okazji zabawy na każdym etapie życia. Zabawki antystresowe pozwalają wyładować złość, gniew i inne złe emocje, które towarzyszą dziecku.

Antystresowe zabawki zapewniają frajdę, świetną zabawę, a także wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Najważniejszą zaletą zabawek antystresowych jest możliwość relaksu. Podczas zabawy np. antystresowymi gniotkami włókna mięśniowe są rozluźniane, co uspokaja i zapobiega powstawaniu złych nawyków jak obgryzanie paznokci. Zabawki antystresowe wzmacniają także mięśnie dłoni oraz palców. Mają pozytywny wpływ na małą motorykę i przydają się w nauce różnych czynności, zwłaszcza wymagających zdolności manualnych. Zabawa antystresującymi gadżetami, jak zabawki sensoryczne — spinner, czy pop it poprawia także koncentracje i logiczne myślenie. Dziecko skupia się na rozrywce, zapominając o problemie i negatywnych emocjach.

Zabawki antystresowe – nie tylko dla dzieci

Ciekawostką jest fakt, że antystresowe zabawki to produkty, które wcale nie muszą być wykorzystywane jedynie przez dzieci. W większości przypadków oczywiście tak jest, lecz nie znaczy to, że z pozbycia się negatywnych emocji i stresu nie mogą skorzystać także rodzice. Również w tym przypadku zabawka antystresowa świetnie zda egzamin. Pełne skupienie, relaks, skupienie się na zabawie – z gadżetów antystresowych możesz korzystać razem z dzieckiem, lub kupić sobie własny na stronie: https://zabawkowy-swiat.pl/zabawki-antystresowe

Gadżety antystresowe pozwalają nam skupić się na jeden czynności, dzięki temu zapominamy o złych emocjach. Nie skubiemy skórek wokół paznokci i nie obgryzamy ich oraz nie wytwarzamy innych, złych nawyków np. podjadania.

Kto z Was zna  Popity, sensoryczne zabawki antystresowe?

*współpraca

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *