U nas wymarzony prezent dla przedszkolaka pod choinkę, już zamówiony!   A jak jest u Was? Listy do Mikołaja już się piszą, a może już zostały wysłane!  Z pewnością każdy list i lista wymarzonych zabawek pod choinkę jest unikalna, czasem pewnie zbyt długa. Tak naprawdę dla mnie zazwyczaj wybór idealnego prezentu pod choinkę, to często zrdzoa trudne zadanie. Z którym zazwyczaj to my rodzice musimy sobie poradzić.

Wymarzony prezent dla przedszkolaka

Spełnianie dziecięcych marzeń to chyba jeden z milszych Obowiązków każdego rodzica. Z okazji zbliżających się świąt, chcemy pokazywać Wam zabawki dla dzieci, te o krótcy np. marzy Jaś, ale również te, które rewelacyjnie się u nas sprawdziły a podarowane były na inną okazję.  Z pewnością ogromnym atutem yej zabawki jest to, że zabawka ta wykonana jest z drewna. Jako rodzic uwielbiam drewniane zabawki dla dzieci. W naszej rodzinie przyjęło się też, że często droższe prezenty dla dzieci są kupowane ze składkowych pieniędzy. Ważna jest jakość, a nie koniecznie ilość.

W co się bawić z przedszkolakiem?

Dzisiaj chcemy pokazać zabawkę, którą z pewnością polubi każde przedszkolne dziecko. Być może będzie to idealny pomysł na gwiazdkowy prezent dla dziecka. Takie zabawki jak sklep warzywny marki Janod, z pewnością będzie zachęta do wspólnych zabaw z dzieckiem. Ja uwielbiam kupować u Jaśka.

Zielony warzywniak Janod i zabawa w sklep

Takie zabawy pokazują dziecku rodzica w innym świetle.  Dzieckami uwielbiaj bawić się z dorosłymi. Kiedy rodzic schodzi do parteru po to, by móc pobawić się z  dzieckiem, jest dla niego świetnym kompanem do zabawy.

wymarzony prezent dla dziecka drewniany sklep

O ważności zabawy w życiu dziecka!

W pierwszych latach życia to zabawa jest podstawową aktywnością dziecka. Wiem, że dzieci uwielbiają zabawy tematyczne. Ja jako rodzić też bardzo je lubię. Takie zabawy określane są nie inaczej jak zabawami w role. Zabawa w odtwarzanie ról, tzw. zabawa w życie uczy oraz rozwija. Odgrywanie ról i wcielanie się w różne postacie, pełni   bardzo ważną funkcję w rozwoju dziecka.

Najlepsza zabawa w życiu

W zabawach warto pamiętać, że nie powinno być podziałów na dziewczęce i chłopięce. Wiem, że te podziały już się powoli zacierają, i nikt nie jest np. oburzony, kiedy zobaczy chłopca bawiącego się „kucykami ponny” lub klockami LEGO dla dziewczynek. Zabawa ma ogromny wpływ na różne umiejętności u dziecka. Podczas zabawy dziecko poznaje otaczający je świat. W czasie zabawy i rozwija się intelektualnie, emocjonalnie oraz ruchowo.

Idealny prezent na święta dla dziecka
Jaki prezent pod choinkę dla chłopca? Drewniany sklep u nas to jest hit.

Zabawy tematyczne – zabawa  w sklep

Sama prowadziłam kilka lat temu sklep. Więc ten drewniany warzywniak to dla mnie takie troszkę powrót do przeszłości. Wprawdzie to był sklep ogólnospożywczy, teraz cieszymy się „warzywniaczkiem”. Choć tak na serio, swojego sklepu spożywczego w prawdziwym życiu bym nie chciała. To ciężki kawałek chleba.

Zabawy rozwojeowe dla przedszkolaka

Moi mężczyźni w życiu też piorą, sprzątają, gotują, robią zakupy i wykonują inne domowe czynności. Dzieci są bacznymi obserwatorami, być może i dlatego też Jasia ciągnie do pomagania w kuchni, uwielbia wspólnie z tatą gotować. Co za tym idzie, uwielbia też zabawy w naśladowanie.

Zabawa w sklep

O zabawach w odtwarzanie ról kiedyś już pisałam na blogu. Dziecko poprzez zabawę w odgrywanie ról rozwija wyobraźnię i kreatywność oraz uczy się wykonywania codziennych czynności i pomocy innym.

WARZYWNIAK Janod, wymarzony prezent dla przedszkolaka!

Zielony warzywniak Janod to śliczny, drewniany,  wyposażony w warzywa i owoce sklepik. Niczym prawdziwy osiedlowy warzywniak, do którego często wpadamy z Jasiem na zakupy. Z pewnością zabawka ta będzie świetnym prezentem zarówno dla małego kucharza, jak i dzieci, które lubią bawić się w zakupy i w zabawy tematyczne. To kolejna zabawka edukacyjna dla dzieci, którą można wykorzystywać na kilka sposobów.

Drewnkany sklep Janod zabawa na 102

Ten zielony, piękny stragan z markizą to było marzenie Jasia od dawna.  Na wyposażeniu są prawdziwe skrzynki na warzywa i owoce. Na dodatkowym wyposażeniu są kasa fiskalna z zestawem banknotów z uroczym królikiem i monet, drewniany zegar, oraz papierowe torebki.

W co się bawić z 5 latkiem

Na straganie znajdują się prawdziwe tabliczki na ceny. W zestawie są też warzywa i owoce, kartoniki z ryżem, kakao, sok pomarańczowy i ser z dziurami.

Pieniądze do zabawy

Zabawa warzywniakiem tzw. zabawa w dom nie może być nudna. To genialna zabawka, która poza samą zabawą, ma również wiele walorów edukacyjnych. Spełniając marzenia mojego syna i wybierając zabawki dla niego, staram się wspierać jego rozwój. Warto jednak pamiętać, że nadmiar zabawek może być szkodliwy. Dziecko mając ich zbyt wiele, nie będzie umiało dłużej bawić się czymkolwiek. Teraz w skrócie opiszę wszystkie korzyści płynące z naszych zabaw w sklep.

Wybieramy prezent na gwiazdkę

Po pierwsze rozwój motoryczny i manualny. Dziecko ppdczas zabawy ćwiczy zdolności manualne, uczy cierpliwości oraz koncentracji, rozwija wyobraźnię i umiejętności społeczne.

Zabawy tematyczne jak się bawić z dzieckiem

Po drugie nauka zegara i odczytywania godzin. Na wyposażeniu sklepu jest drewniany zegar, dzięki któremu możemy wprowadzić aspekt nauczania odczytywania godzin przez najmłodsze dzieci podczas zabawy. U nas nauka zegara poszła bez problemowo. Jeżeli chcecie poczytać o tym u mnie na blogu,  jak na zasadzie zabaw nauczyć dzieci pojęcia czasu i odczytywania godzin na zegarze zapraszam TUTAJ-KLIK. Nauka czasu i utrwalanie tej umiejętności. Pomimo tego, że Jasiek odczytuje godziny na zegarze, cały czas w formie zabaw ćwiczymy to. Teraz podczas zabaw kuchnia mamy do tego doskonałą okazję.

Jak nauczyć dziecko zegara

Po trzecie, praca z pieniędzmi. Jaś pyta „Mamo skąd się biorą pieniądze”, „mamo a kupisz mi to?” . Moja dpowiedź – nie synku nie mam aż tyle pieniędzy! Jak to nie masz?, idź do bankomatu!  Często słyszycie takie pytania?   Dzięki banknotom możemy rozmawiać z dzieckiem opracy, o  pieniądzach, o tym skąd się je ma. My mamy za sobą sporo takich rozmów. Dziecięca logika i pomysłowość mnie powala na kolana.  Z wydawaniem reszty, radzi sobie znakomicie. Pieniądze wprawdzie nie prawdziwe, ale z uroczym królikiem z Janoda  cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Zabawa to rozwój

Po czwarte liczymy, dodajemy, odejmujemy, ważymy.  Cyfry, liczby, dodawanie i odejmowanie to kolejny aspekt edukacyjny zabawy w sklep. Jaś w przedszkolu zaczyna dodawać i odejmować to w domu naprawdę zaskakuje mnie swoją wiedzą i spostrzegawczością oraz sprytem. Ale najważniesze jest to, że bawiąc się, wspólnie. poznajemy warzywa i owoce. To zabawa, którą zdecydowanie polecam najmłodszym dzieciom. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Jako dziecko często myliłam selera z porem. Kurcze ani to do siebie podobne a mi zdarzyło się popełnić gafę np. na zakupach.

Zabawa w dom

Po piąte nauka i utrwalanie kolorów dla najmłodszych.  To doskonała zabawa dla maluszków. Nauka kolorów to bardzo wdzięczny temat do wspólnych zabaw. Nauczać kolorów można się przez cały czas, w domu, na spacerze, przeglądają książkę czy układając klocki.

Nauka kolorów przez zabawę

Po szóste dobre wychowanie w cenie.  Podczas zabaw ćwiczymy zwroty grzecznościowe, proszę, przepraszam, dziękuję. Mamy nawet kilka naszych wymyślonych rymowanych zwrotów związanych z naszym warzywniakiem. Dobre wychowanie wynosi się z domu, jeżeli Twoje dziecko umie podziękować np. za przygotowane śniadanie, rano powiedzieć, „dzień dobry mamusiu”, lub „przepraszam mamuś, zbiłem szklankę”, znaczy, że wszystko jest super.

„Proszę, przepraszam, dziękuję,
Czy pora dziś Pani kupuje.
Nie pora mój drogi nie potrzebuję,
ale chętnie truskawek spróbuję”

Zabawa w sklep, jakie korzyści przynosi

Mam migawki z własnego dzieciństwa, doskonale pamiętam nasz zabawę w sklep, kiedy ze starszą siostrą wymyślałyśmy cuda, by naszą drewnianą skrzynkę przerobić na sklep. Zabawa była przednia, choć z pewnością nasze produkty dalekie były od ideału. Dziś życie pod tym względem jakby nie było, jest łatwiejsze, choćby bogaty wybór i dostępność zabawek. Być może dlatego też w mojej głowie wciąż jest ta myśl, by zrobić coś samemu, przerobić to, co już się lekko podniszczyło i nadać temu nowe życie i kolor. Z Jasiem w sumie też staram się często siadać do prac plastycznych, podczas których powstają np. zwierzaki z pustych butelek lub z rolek po papierze toaletowym. Prace te do zobaczenia na blogu.

Jak mądrze wybierać prezenty dla dzieci?

Z przyjemnością  sięgam po drewniane zabawki, takie jak klocki, puzzle, klocki lego, lub inne zabawki, które wspierają moje dziecko w rozwoju. Choć muszę Wam powiedzieć jedno, że nadmiar zabawek może być szkodliwy. Raz na jakiś czas wyprzedajemy też lub oddajemy do przedszkola zabawki, które od dłuższego czasu nie są używane. Ostatnio w ramach wyprzedaży domowej,  zarobiliśmy 140 zł i mamy na wyjście w listopadzie na przedstawienie Disney On Ice. Taki przed mikołajkowy wypad mamy z synem.

Janod drewniany sklep dla dzieci

Istnieje bardzo wiele rodzajów zabaw dla dzieci – od spacerów, szaleństw na placu zabaw, zabaw ruchowych poprzez zabawy w odgrywanie ról. Każdy z nich jest bardzo ważny na różnych etapach rozwoju naszego dziecka. Zabawa to rozwój! Sklep-warzywniak francuskiej marki Janod kupicie tutaj. Z pewnością ta zabawka zajmie dziecko na dłużej? Zabawka ta z pewnością będzie świetnym pomysłem na prezent pod choinkę lub na Mikołajki. U nas cieszy się dużym zainteresowaniem od jakiegoś czasu.

Wymarzony prezent dla przedszkolaka!
Torba na kółkach Janod

W kontekście edukacyjnym ta zabawka z pewnością rozbudzi w dziecku kreatywność, nauczy go samodzielnego podejmowania decyzji, nawiązywania znajomości i rozmów. Wystarczy, że podczas wspólnych zabaw wycofam się na boczny tor, a zadzieją się cuda. Każdy rodzic chce, by jego dziecko było szczęśliwe i zadowolone z prezentu. Jako rodzie wybierając prezent dla dziecka, chcemy w ten sposób wspierać je w rozwoju? Nie zawsze też mamy wystarczającą ilość pieniędzy na wymarzony prezent, jest na to rada, np. rodzinna składka. Jeden prezent zamiast kilku mniejszych nie koniecznie wymarzonych.

wymarzony prezent dla przedszkolaka

Jeżeli obawiacie się tego, że stragan zagraci Wam mieszkanie, chcę Wam napisać, że ten stragan warzywny jest bardzo zgrabny i naprawdę nie zajmuje aż tak dużo miejsca. Mama tylko jedną uwagę, wyposażenie straganu mogłoby być bogatsze, ale mamy na to radę. Często korzystamy z wyposażenia Jasia drewnianej kuchni. Wiem też, że na Mikołajki Jasiek z pewnością otrzyma dodatkowe wyposażenie sklepu w postaci warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych. Oczywiście drewnianych.

Wybieramy wymarzony prezent dla przedszkolaka!

Szukasz idealnej zabawki dla swojego dziecka? W ofercie Janod z pewnością znajdziesz gry i równwego rodzaju zabawki dla małego i większego dziecka. Drewniane zabawki są  wyjątkowe. Sprawiają, że dzieciństwo naszych dzieci jest o wiel radośniejsze i kolorowe. Dlatego bardzo chętnie biorę udział w cyklu #JanodnaGwiazdkę. Dla mnie to doskonała okazja, aby pokazać Wam jeszcze inne  drewniane zabawki francuskiej marki Janod-klik. Marki, którą uwielbiają zarówno rodzice jak i dzieci.  Pokazany przez nas  drewniany warzywniak  możecie kupić  (tu-klik). 

Czy Wasze dzieci wierzą jeszcze w świętego Mikołaja? U nas jeszcze tak. Zastanawiam się, kiedy będzie odpowiedni moment na to, by wyjawić Jasiowi tajemnicę.

Prezenty pod choinkę kupujecie je wcześniej czy na ostatnią chwilę?  Jak myślicie co może być   wymarzonym prezentem  mojego przedszkolaka? ( Ostatnio oszałał na ich punkcie!)

*Wpis powstał we współpracy z marką Janod 

#JanodnaGwiazdke
#Janod
#JanodPolska

29 thoughts on “Wymarzony prezent dla przedszkolaka. My już wybraliśmy, jest to….!”

 1. Oli wierzy w Mikołaja, ostatnio napisaliśmy wspólnie list. Na.szczęście określil sie konkretnie i.nie mam z.nim problemu ?
  Książeczki oczywiście znalazly sie na liscie, marzy o piasku kinetycznym i skrzynce z narzędziami ?
  Jak dla mnie wspaniały jest ten stragan, nie mam problemu żeby syn bawil sie tylko typowo chlopiecymi zabawkami. Majac młodsza siostrę w.domu, lalki i inne zabawki nie zabronie mu sie bawić, ale zauwazylam ze wcale Go nie ciągnie – przeciwnie malej daje klocki i autka ?

 2. Ależ mi się ten stragan podoba <3 My mamy w domu drewnianą kuchenkę i pralkę. Uwielbiam takie zabawki za ich wygląd no i odgrywanie ról. Tylko gdzie je wszystkie trzymać? 😉

 3. Mam wrażenie, że już komentowałam ten post a nie ma komentarza… a może to był inny?
  Tak czy owak świetny pomysł pod choinkę. Dziecko też nauczy się liczyć. Nauka i zabawa to jest to co cenie w gustach rodziców.

 4. Nie rozumiem takich podziałów na płeć zwłaszcza, że i dorośli mężczyźni mogą pracować w warzywniaku, być kucharzem, czy po prostu gotować w domu obiad. Ale jeszcze zdarzają się ludzie (i to młodzi), którzy pytają „a nie boisz się, że wyrośnie z niego gej?” Serio. historia, gdy mój bratanek kupił sobie zestaw do grillowania z lego friends….
  Co do warzywniaka jako prezent to myślę, że to świetny pomysł. Sama się nad tym zastanawiałam, jedynie obawiam się, czy starczyłoby nam miejsca w pokoju, bo już ma trochę dużo większych zabawek.

 5. Co roku staram się kupować prezenty już gdzieś tak od września. W tym roku jakoś kiepsko mi to idzie, bo co chwilę jakies imprezy w rodzinie są i kasę przeznaczoną na prezenty wydajemy na te imprezy w rodzinie. Więc chyba w tym roku na ostatni moment pozostanie mi zakup prezentów. A w Mikołaja wierzy cała moja trójka – choć 2 starszych wiedzą, że nie zawsze Mikołaj/Gwiazdor może dotrzeć na czas do wszystkich, więc rodzice muszą pomóc jemu.
  Ten warzywniak spodobałby sie mojemu najmłodszemu – on czasem rozkłada różne zabawki na skrzyni i każe mi przychodzić i kupować coś u niego, a potem robimy zamianę – ja sprzedaję, a on kupuje.

 6. Ale ekstra! Naprawdę bardzo fajne stoisko 🙂 myślę że mojemu Toskowi taka „Zabawka” przez duże „Z” przypadłaby do gustu. My także wcześniej zrobiliśmy synkowi prezent-dostanie drewniany tor i kolejkę-to wielki miłośnik pojazdów 🙂

 7. My też już wybraliśmy… Zdaniem moim i żony genialnym prezentem dla przedszkolaka będzie gra
  Myśl Kolorem w wersji Junior. Wspaniała gra rozbudzająca wyobraźnię malucha. Przypadnie do
  gustu zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. U nas zabawki Trefla zawsze się sprawdzają – a jak to wygląda u Was???

 8. My już dla naszego dziecka kupiliśmy własnie robota. Taka elektronika dla dzieci super rozwija, dziecko jest naprawdę bardzo zainteresowane tego typu zabawkami i bardzo zadowolone z tychże konkretnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *