Kompletowanie wyprawki dla maluszka to dla rodziców duże wyzwanie. Chcemy naszemu dziecku zapewnić wszystko, co najlepsze, najpiękniejsze, spełniające wszystkie standardy jakości i oczywiście ładne i kolorowe. Maleńkie ubranka, kolorowe pieluszki i tysiące innych gadżetów niezbędnych dla niego na sam początek. Przy kompletowaniu wyprawki, na samym początku kupujemy ubranka, a wybór na rynku jest niesamowity. Kocyk, łóżeczko, materacyk i wreszcie pościel. Wybieramy pościel dla dziecka a kołderka i poduszka to rzeczy, które zazwyczaj kupujemy na samym końcu.

Wybieramy pościel dla dziecka. Po co poducha w zestawie dla niemowlaka?

Czasem zastanawiałam się, dlaczego w każdym komplecie jest poduszka z kołderką, a jak sami wiecie noworodki i niemowlęta, raczej poduszki nie potrzebują. Choć zdania pediatrów w tej kwestii są jednak podzielone i ciężko tu wybrać właściwe rozwiązanie. To rodzic ostatecznie podejmuje decyzję czy jego dzieco bedzie na niej spało. Nam jednak położna na samym początku zdecydowanie odradzała używanie poduchy. Jaś na poduszce zaczął spać całkiem nie dawno. Już jako prawie 3 latek. Zakupując kołderkę dla niemowlaka, często w komplecie otrzymujemy cieniutką poduszeczkę, z której najczęściej nie korzystamy zawsze jednak możemy ja schowac na przyszłość.

Czy poduszka to niezbędny gadżet dla niemowlaka lub małego dziecka?

Temat poduszek dla maluszków pozostaje wciąż tematem do burzliwych dyskusji. Gdy jednak zdecydujesz się kupić Twojemu dziecku poduchę, to wybierz raczej płaską podusię, te bardzo miękkie i puchate poduszki zwiększają ryzyko uduszenia w przypadku najmniejszych dzieci.  Usypiany delikatnym szumem misia Jasiek zapada w spokojny sen. 

Wybieramy pościel dla dziecka

11140053_1042389145800201_5131820328081031709_n

Jak wybrać łóżeczko, materacyk i kołderkę i poduszkę tak, by odpowiadały dziecku?

Tak by materiały z których jest ona uszyta były dla niego bezpieczne, najlepiej bawełniane i nie podrażniały skory dziecka. Oraz sprawiały, by nasze dziecko, które na samym początku bardzo dużo czasu spędza w łóżeczku czuło się komfortowo. Świetne jak są pozbawione guzików i suwaków. Coraz więcej firm szyje pościel na zakładkę i mi to zupełnie nie przeskadza w jej użytkowaniu. Recenzję na temat ich pościeli pisałam już kiedyś tu i moje zdanie w tej kwestii się nie zmieniło.

Wybieramy pościel dla dziecka

Pościel od  Ceba Baby jak dla mnie to jedna z dwóch firm, które biorę pod uwagę, kupując pościel dla mojego synka. Zwracam uwgę zarówno na jakość jak i cenę produktów. Na zdjęciach zobaczycie pościel z ich najnowszej kolekcji. Jak zobaczyłam te cudne liski w ofercie, to wiedziałam, że muszę je zamówić do Jaśkowego kącika, który na wiosnę postanowiliśmy troszkę odświeżyć. Teraz tylko jeszcze czekamy na półeczki na książki nad łóżko zostaje nam jeszcze kilka małych zmian kosmatycznych i gotowe. Jakość tej pościeli jak dla mnie bardzo dobra i jest to już kolejny zestaw pościelowy w naszym domu. Zestaw pościelowy 3-elementowy haftowany Lisek Ecru do kupienia tu. Materiał z którego został uszyty  komplet jest delikatny i  bardzo  miły w dotyku. 

Wybieramy pościel dla dziecka

IMG_7420

Wiadomo, że dziecko musi mieć odpowiednie warunki do tego by się wysypiać i nabierać energii na następny dzień. Bardzo ważne jest by zawsze wieczorem wywietrzyć pokój, w którym śpi dziecko oraz zakładać mu wygodną piżamkę do spania oraz zapewnić pościel pod którą będzie mu się dobrze spało.

Wybieramy pościel dla dziecka

IMG_7429

IMG_5647

Dla zainteresowanych z Łodzi wiem, że produkty Ceba Baby możecie kupić w sklepie Mama i Ja. 

9 thoughts on “Wybieramy pościel dla dziecka”

  1. Piękna pościel, my nie mamy kołderki i podusi, więc pościel nam nie potrzebna 😉
    Synek śpi pod podarowanym kocykiem i podusią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *