W dzisiejszych czasach wciąż jesteśmy narażeni na cyber ataki osób, które podstępem chcą włamać się do naszego komputera, po to, by wykraść z niego dane lub wyłudzić od nas pieniądze za niby odblokowanie naszego komputera. Wiem, bo sama byłam ofiara takich ataków i trochę mnie to kosztowało i nerw i pieniędzy.

Od 3 tygodni testuje program antywirusowy AVG Internet Security. Jest to niezwykle ważne w moim przypadki, ponieważ na komputerze przechowuje masę istotnych dla mnie danych, zdjęć, pism urzędowych oraz innych materiałów do pracy. W chwili zainfekowania go przez wirusy niestety obawiam się, że byłaby to dla mnie duża strata. Niespełna rok temu sama miałam okazje przekonać się, jak to jest stracić dostęp do swoich danych i wszystkiego, co się znajdowało na moim komputerze. Starszy syn ściągnął na mój komputer jakąś grę, w której był wirus, niestety skończyło się na formatowaniu całego komputera. Niesty wirus „policja polska” był przeze mnie nie do pokonania.

AVG

Dlatego bardzo chętnie zgodziłam się na testy programu antywirusowego, bo wiem, że przez najbliższy rok moje dane na komputerze będą odpowiednio chronione. I nie spotka mnie tak przykra niespodzianka, która miała miejsce w ubiegłym roku. Warto pamiętać, że pomimo zainstalowania programu antywirusowego warto aktualizować oprogramowanie zabezpieczające. Regularne instalowanie aktualizacji oprogramowania antywirusowego zabezpiecza nasz komputer przed większością ataków. Aktualizacje zazwyczaj zawierają wbudowane funkcje ochrony przed lukami w zabezpieczeniach i atakami z zewnątrz, a także funkcje zapory sieciowej. Więc chyba nie warto o tym zapominać. Chroń swój komputer przed atakami z sieci, nie ryzykuj. 

Przechwytywanie

Jeżeli chodzi o instalacje Antywirus AVG i obsługę programu to nie spotkałam się z żadnymi trudnościami. Instalacja programu jest banalnie prosta i trwała dosłownie kilka minut. Nie sprawiła mi ona żadnych kłopotów, wszystko czytelne i dobrze zrozumiałe.  Obsługa programu jak dla mnie laika komputerowego jest niezwykle prosta.  Program wyposażony jest w funkcję automatycznej aktualizacji, jednak należy sprawdzić, jak często te aktualizacje są instalowane i w miarę możliwości ustawić częstotliwość na „codziennie”. Jeśli w oprogramowaniu nie ma funkcji automatycznej aktualizacji, należy je aktualizować ręcznie, odwiedzając serwis internetowy producenta i pobierając odpowiednie poprawki do odpowiedniej wersji antywirusa. Dla czytelników bloga przygotowaliśmy rabat 25% na zakup oprogramowania Antywirus AVG

Na profilu Facebooka AVG.PL tu możesz znaleźć dużo informacji dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Sama jestem tam częstym gościem i teraz już wiem jak chronić swoją tożsamość i swój komputer oraz wszystkie dane na nim przed niepożądanymi atakami.

Na filmiku z YT sami możecie zobaczyć jak działa program AVG Internet Security zapraszam do oglądania.

16 thoughts on “Chroń swój komputer przed atakami z sieci.”

  1. Masz rację, że warto zadbać o ochronę komputera! Ja zawsze mam problem z tym, że zawirusuję przeglądarkę i potem cały komp. ledwo zipie, a sytuację trzeba ratować u informatyka… a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂 Dobrze, że ktoś testuje różne polecane programy!

  2. Bardzo przydatny wpis, w wolnej chwili poczytam więcej na ten temat na stronie avg ? z poprzednim antywirusem miałam ten problem, że n blokowalo mi wyskakujacych okienek, wszystko prze to, że zachciało mi się nowego programu do edycji zdjęć i sciagnelam go niby z bezpiecznej strony z wirusem, który właśnie odblokowal mi funkcję wyskakujacych reklam, ekran lapka non stop zasypany reklamami był. Teraz problem zniknął ? Nowy antywirus działa jak należy ?

  3. Korzystam obecnie z AVG i polecam naprawdę dobry program a wypróbowałam już wiele 🙂 Twój artykuł za to jest bardzo pomocny dla kogoś kto dopiero szuka odpowiedniego programu. Naprawdę dobry program antywirusowy to podstawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *