Dzisiaj w naszej biblioteczce na specjalne wyróżnienie zasłużyły ostatnie nowości, które zawitały do naszego domu. Chciałabym polecić dwie fantastyczne książeczki, nowość w naszej biblioteczce z Wydawnictwa Adamada. U nas czytanie to codzienność, to nasz i tylko nasz czas, który wspólnie z Jasiem uwielbiamy. Dzięki wspólnemu czytaniu z dzieckiem i poruszaniu takich tematów jak podróże, świat, miłość, akceptacja, emocje, wpływamy na jego rozwój, zasób słownictwa oraz uczymy nowych nieznanych mu do tej pory pojęć. Przygody Wilka, który…. wyd. Adamada, to nasze ostatnie odkrycie wśród literatury dziecięcej. Jak dla mnie rewelacja. 

O Wilku, który chciał się zakochać

Książeczki o Wilku, który chciał się zakochać

Wilk to niezwykle sympatyczny bohater serii zabawnych książeczek Przygody Wilka „O Wilku, który… ” z wydawnictwa Adamada. To łamiąca stereotypy o groźnych wilkach żyjących w lesie postać książek dla najmłodszych. Pewnego dnia wilk postanowił się zakochać, a co to jemu nie wolno? Wilk, widząc dokoła siebie zakochane pary, pomyślał też, że chciałby poczuć motyle w brzuchu i mieć kogoś do kochania więc obmyśla plan działania. Czy uda mu się znaleźć miłość? Czy będzie szczęśliwy? Jak wilk będzie się do tego zabierał i czy to będzie miłość jego życia? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając książkę.

IMG_4716

IMG_4723

To książki pełne humoru, z pięknymi ilustracjami. Idealne dla małych czytelników dopiero zaczynających przygodę z literaturą. Idealna do wspólnego czytania z rodzicami, ale odpowiednia również do samodzielnego czytania. Zapewni świetną zabawę zarówno mniejszym i większym czytelnikom. Wilk to bohater, z którym postanowiliśmy się zaprzyjaźnić na nieco dłużej i w przyszłym tygodniu robimy zamówienie kolejnych części tych niezwykle sympatycznych książeczek, a mamy jeszcze kilka części do przeczytania. Serdecznie i Was zapraszamy do lektury! Jak dalej potoczą się jego losy, niech dziś dla Was pozostanie zagadką!

O Wilku, który podróżował po świecie

Książeczki o Wilku, który.... z wyd. Adamada

Pewnej zimy wilk pomyślał sobie, że fajnie byłoby wyruszyć w świat. Pragnął zobaczyć wszystkie te magiczne i piękne miejsca, o których do tej pory tylko słyszał. Więc spakował się i wyruszył w bardzo daleką podróż. Odwiedził ciekawe zakątki świata, zapoznał się z nowymi przyjaciółmi i wydawałoby się, że jest szczęśliwy, gdyby nie to, że spotkał nową miłość, jak się potem okazało była to bardzo trudna miłość, przed którą zaczął uciekać. Pewnie nasuwa się wam pytanie, jak skończy się jego przygoda miłosna i czy jego wielbicielka złapie go w swoje ramiona? W czasie swojej wyprawy zwiedził Wenecję, Londyn, Paryż, Himalaje, a nawet Egipt. To była bardzo intensywna podróż i chyba wilka bardzo zmęczyła, bo po powrocie do domu nie ukrywał, że bardzo tęsknił za swoim domem.

IMG_4720

IMG_4719

IMG_4722

IMG_4726

IMG_4731

Seria książek „O Wilku który ……” jest fantastyczna. Po przeczytaniu 2 części chcemy poznać więcej przygód naszego bohatera. Wspólny czas nad książką to dla mnie bezcenny czas. Chwila, w której oddaję się dziecku do jego dyspozycji na 100%. Uwielbiam te nasze wspólne czytanie, rytuał wpisany w nasze wieczory. Wśród naprawdę niezliczonych ilości książek na rynku nasz wybór ostatnio padł na jeszcze na inne książki z tego wydawnictwa, o których będziecie mogli przeczytać na blogu z jakiś czas. My jesteśmy zachwyceni.

O tym, dlaczego warto czytać dzieciom i z dzieckiem pisałam kiedyś (tu-klik). Zawsze staram się wybierać ciekawe i wartościowe pozycje dostosowane wiekowo dla mojego przedszkolaka i mam nadzieję, że książeczki o „Wilczku” was również nie rozczarowały. Do zamówienie w bardzo dobrej cenie na Aros.pl lub innych dobrych księgarniach.

Tytuł: „O Wilku który podróżował po świecie” i „O Wilku który chciał się zakochać”

Autor tekstu: Orianne Lallemand
Ilustrator: Éléonore Thuillier
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka.

13 thoughts on “Przygody Wilka, który…. wyd. Adamada”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *