Lisek, który jest głównym bohaterem opowiadań, uczy, bawi idostarcza dzieciom bardzo wiele ciekawych i cennych informacji. W każdej pojedynczej pozycji jest opisywany inny problem, zjawisko przyrodnicze lub wydarzenie.

Trzecia seria książek „DOBRE ZACHOWANIE” to takie tytuły jak:

IMG_7882
Nie mogę mieć wszystkiego
Potrafię się dzielić
Czekam na swoją kolej
Sprzątam po zabawie

IMG_7890

Pewnie jesteście ciekawi, kim jest Fenek?

Fenek to sprytny mały  lisek. Mądry lisek, tak go nazwał od samego początku mój synek. Fenek jest rówieśnikiem Jasia i ma 3 lata. Fenek jak to na przedszkolaka przystało, wciąż zadaje pytania, jednak jego rodzice staja na wysokości zadania i odpowiadają na wszystkie jego pytania. Dzięki temu Fenek uczy się nowych rzeczy i przeżywa dziękinim wiele cudownych przygód. Oraz uczy sie życia i tego jak nalezy postępować w różnych sytuacjach.

W serii „Dobre Wychowanie” Fenek i jego przyjaciel Max, idealnie pokazują maluchom prawidłową postawę i zachowanie w stosunku do swoich kolegów. Uczą, jak należy postępować, kiedy trzeba przeprosić, a kiedy ponieść konsekwencje i karę za swoje złe uczynki. W książkach tych nie znajdziecie absolutnie choćby cienia przemocy, a treści podkreślają wartości takie jak: przyjaźń, dom, rodzina, rodzice, zaufanie. Pokazują dziecku granicę między dobrem i złem. To idealna lektura dla kilkulatków, która pmoże  zrozumieć im zachowania i zagadnienia z otaczającego nas świata.

IMG_7886

IMG_7187

IMG_7190

IMG_7182

Sprzątanie po zabawie to chyba problem każdego rodzica i byłam zaskoczona, jak Jaś po przeczytaniu książki wstał i zaczął zbierać zabawki. Oczywiście nie przeszkadzałam mu w tym. Po skończonym sptzataniu był z siebie bardzo dumny. Były pochwały z mojej strony i jak widać książka spełniła swoją funkcję wychowawczą. I na razie sprząta po sobie swoje zabawki, a nawet gani starszego brata za bałagan w jego pokoju.

IMG_7884

To seria książeczek dla młodszych dzieci, jednak myślę, że są napisane takim językiem, że chętnie wysłucha ich nawet 6-7-latek. Czyta się je lekko i co najwazniejsze sa pozbawione jakiejkolwiek przemocy. Są to książeczki z przesłaniem edukacyjnym. Ilustracje są ładne, przejrzyste, kolorowe  i bardzo ciekawe.

IMG_7891

IMG_7885

Bardzo mi się podoba to, że na każdej stronie znajdują się pytanie dotyczące czytanego tekstu lub obrazka. Oczywiście możemy zadawać pytania wymyslone przez siebie. Rodzic po przeczytaniu każdej strony może zadawać dziecku pytania i w ten sposób sprawdzać ile informacji z tego, co czytamy, dotarło do naszego malucha. Kozystając z nich w ten sposób pokazujemy dziecku jak ciekawe może być czytanie. Dzięki temu można sprawdzić koncentrację naszego małego czytelnika.  Bardzo pomysłowe jest również to, że w każdej książce zaznaczono na czewono wyrazy na zasadzie czytana globalnego. Na samym końcu  znajdują się również propozycje wspólnie spędzonego czasu na wykonywaniu prac plastycznych i technicznych oraz propozycje ciekawych wycieczek. „Przygody Fenka” to bajki o aspekcie edukacyjnym, skierowane do przedszkolaków. Bajki tworzone przez i pod okiem specjalistów – praktyków w dziedzinie wychowania i kształcenia dzieci. Tekst napisany jest dużą czcionką, więc idealnie nadają się do samodzielnego czytania.

IMG_7300

IMG_7301

Z przyjemnością wracamy do każdej przeczytanej książeczki o małym mądrym lisku, a Jaś niektóre z nich już prawe zna na pamięć. Zapraszam Was i wasze dzieci na stronę https://fenek.pl/ gdzie znajdziecie kolorowanki, karty pracy i scenariusze zajęć. Bo jak wiecie „Przygody Fenka” to nie tylko książeczki w wersji papierowej, ale również audiobooki, i poza tymi które już wymieniłam wiele innych zabaw. Niespodzianka czeka równiez na rodziców, którzy na ostatniej stronie mogą przeczytać bardzo cenne rady ekspertów na temat dobrego zachowania i wypracowania ich z dzieckiem.

Przygody Fenka to książeczki, które inspirują nas do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Do wymyślania kreatywnych zabaw oraz nauczają. Dzieci trzeba wspierać, nagradzać i motywować do działania. Z Jasiem z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody małego mądrego liska Fenka. Przygody Fenka – jak mały madry lisek uczył dzieci? Jestescie ciekawi jaka bedzie 4 seria? Bo my z Jasiem bardzo.

A teraz pora na niespodziankę. Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać jedną z dwóch serii Przygód Fenka „ Dobre Zachowanie”

Pytanie konkursowe

Odpowiedz na pytanie , o czym ma się ukazać 4 seria ksiażeczek z Fenkiem?

ZASADY KONKURSU

 1. Pod plakatem konkursowym na fb  tu  lub na blogu w komentarzu napisz, o czym ma się ukazać 4 seria ksiażeczek z Fenkiem?
 2. Miło mi bedzie jak udostępnisz publicznie plakat konkursowy na facebooku klik i do  zabawy zaprosisz kliku znajomych.
 3. Zamieszczając odpowiedż na blogu podaj  link do fb z którego udostępniasz plakat.

CZAS TRWANIA KONKURSU 10.05.2016 do 17.05.2016 do godziny 24:00

REGULAMIN KONKURSU

 1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga http://www.jaskoweklimaty.pl
 2. Sponsorem nagrody jest Przygody Fenka
 3. Nagrodą w konkursie są 2 zestawy ksiażeczek  z serii „Dobre Wychowanie” (każdy po 4 szt) dla dzieci. Wygrywają 2 osoby.
 4. Wyniki zostaną ogłoszone maksymalnie do dnia 19.05.2016
 5. Wyboru zwycięzcy dokona właścicielka bloga.
 6. Zwycięzca zgadza się, aby organizator przekazał jego dane adresowe sponsorowi nagrody, w celu dostarczenia wygranej.
 7. Konkurs organizowany jest na terenie Polski.
 8. Uczestnikiem konkursu może być osoba, która ukończyła 18 lat, posiada profil w serwisie facebook.com. Warunkiem bezwzględnym do uczestnictwa w konkursie i otrzymania nagrody jest posiadanie profilu z danymi zgodnymi z prawdą.
 9. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki.
 10. Nie można przekazywać nagród na rzecz innych osób oraz wymieniać nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.
 11. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.
 12. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem.
 13. Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników konkursu nie przekaże swoich danych do wysyłki nagrody Organizatorowi konkursu, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.

Powodzenia

Wyniki konkursu

Na początek mam dla Was super niespodziankę. Zamiast 2 zestawów ksiazeczek, otrzymacie aż 3. Jak zwykle nie było prosto wybrać i nagrodzić Wasze zgłoszenia.  A Wy od siebie możecie podziękować sponsorowi nagrody. Po jednym zestawie książeczek z Fenkiem z serii „Dobre Zachowanie” otrzymują.

Joasia Kowalska  „Ja i reszta świata” książeczki mogłyby opowiadać o obowiązkach dzieci i rodziców, o tym jak funkcjonuje społeczeństwo, dlaczego rodzice pracują… Dlaczego ważne jest by być dobrym, jak ważne jest opiekowanie się ( np. rodzeństwem, pieskiem czy roślinkami). O tolerancji ( takie modne teraz słowo) ale mnie bardziej chodzi o to by przedstawić dzieciom, że są różni ludzie, mają różne kolory skóry itp. itd.

Ewa Wójciak Chodzi  o to by nie śmiać się z innych np. dzieci chorych , które nie mają włosów. jeżdżą na wózku, chodzą o kulach czy mają różne blizny np. po poparzeniu. By nie wyzywać dzieci z innej kultury czy o innym kolorze skóry czy dzieci grubszych.

Katarzyna Kijek Moja propozycja to ”Bezpieczeństwo” książeczki miałyby tytuły:
Prawidłowo przechodzę przez jezdnię,
Zawsze zapinam pasy w foteliku,
Nie sięgam po niebezpieczne przedmioty, lub unikam niebezpiecznych przedmiotów.
Słucham poleceń dorosłych (ewentualnie może być rodziców). Myślę, że bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia, która koniecznie powinna zostać poruszona wśród dzieci. Niebezpieczeństwa, które czyhają na każdym rogu na nasze dzieci, powinny zostać szczegółowo opisane.

Na dane do wysyłki czkam do soboty 21  maja.

32 thoughts on “Przygody Fenka – jak mały mądry lisek uczył dzieci?”

 1. A mi się marzy seria „Zdrowie”…. Jedna z książeczek mogłaby uczyć dzieci, że bieganie jest zdrowe i zabawne i że szkoda tracić czas na tablety i smartfony. Oczywiście coś o zdrowym jedzonku, a także o tym, że nie można brać samemu leków i warto chodzić do dentysty. Śmiech to też zdrowie, prawda? 😉 Superanckie są te książeczki 🙂

  https://www.facebook.com/beata.buzun

  Pozdrawiam, Betka

   1. Namierzyłam już właśnie że to termoforek 😉 mnie też urzekł 🙂 a jak sie sprawdza? A korzystacie z tego z żelem czy s pestkami?:-)

 2. Idealną propozycją byłaby seria pt. „Mówię „Dzień dobry”” a w niej poruszony temat komu i dlaczego należy mówić „Dzień dobry” i nie wypada mówić „Cześć”, dlaczego tak ważne jest by witać się i żegnać. 🙂

  Pozdrawiam

  FB – Jarek Chal

 3. Książeczki warte uwagi, nie ukrywa, że nie znam tej serii, więc chętnie sprawdzę 🙂 Pozdrawiam

 4. Super książeczki 🙂 chętnie z moją Zosią przeczytałybyśmy o tym, Jak zachować się w sklepie, Jak zachować się w autobusie, Jak zachować się u lekarza oraz Jak zachować się w gościach. Dzieci często czują się zagubione w takich sytuacjach, a lisek Fenek mógłby im to świetnie wyjaśnić :).
  Pozdrawiamy serdecznie.
  https://m.facebook.com/justyna.grzyb.3?ref=bookmarks

 5. Szkoda, że jeszcze nie mieliśmy okazji z mężem czytać tych książeczek naszym dzieciom. Musimy nadrobić zaległości 😀 4 seria książeczek z Fenkiem myślę będzie o nauce przez Liska dzieci. Jak uczyć, wspierać i motywować dzieci.

 6. Bardzo podoba mi się sam pomysł takiej serii książeczek dla dzieci 🙂 Aż się dziwię, że wcześniej o nie nie słyszałam… teraz koniecznie nadrobię zaległości, a jak moja córcia będzie troszkę większa to na pewno będzie to Nasza obowiązkowa lektura! 🙂

 7. Witam! Jestem mamą i mam trzy córeczki. najmłodsza we wrześniu skończy 3 latka i pójdzie do przedszkola. Proponuje zatem, aby 4 seria książeczek z Fenkiem Miał tytuł „Idę do przedszkola” albo „Jestem przedszkolakiem”. W tej serii mogłyby się ukazać następujące książeczki „Poznaję przedszkole i przedszkolnych przyjaciół”, „Zabawy w przedszkolu”, „Sam ubieram się na spacer” lub „Staje się samodzielny”, „Mówię mamie pa, pa”. Wiem z doświadczenia, że wrzesień jest pełnym emocji miesiącem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, może Fenek nam pomoże? Bardzo nam się marzy seria książeczek o Fenku . Pozdrawiam. Plakat udostępniony, znajomi zaproszeni.

 8. Książeczki cudowne, od dłuższego czasu cichutko o nich marzymy…dlatego z ogromną przyjemnością biorę udział w konkursie i gram dla synka Natanka 🙂
  O czym ma się ukazać 4 seria książeczek z Fenkiem?

  Moja propozycja to ”Bezpieczeństwo” książeczki miałyby tytuły:
  * Prawidłowo przechodzę przez jezdnię,
  * Zawsze zapinam pasy w foteliku,
  * Nie sięgam po niebezpieczne przedmioty, lub Unikam niebezpiecznych przedmiotów
  * Słucham poleceń dorosłych (ewentualnie może być:rodziców)

  Myślę, że bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia, która koniecznie powinna zostać poruszona wśród dzieci.
  Niebezpieczeństwa, które czyhają na każdym rogu na nasze dzieci, powinny zostać szczegółowo opisane.

  Link do fb z którego udostępniłam plakat: https://www.facebook.com/katarzyna.kijek

 9. A może; coś takiego jak „Mieszkanie w bloku”. Z życia wzięte. Mieszkam w bloku w którym lokatorami są w większości młode małżeństwa z małymi dziećmi. Nad nami mieszka 3-ka dzieciaków. Jak to dzieci zachowują się czasami bardzo głośno, ale chyba nikt nie zwraca uwagi na takie rzeczy jak bardzo głośne i długotrwałe skakanie, pukanie twardym przedmiotem w grzejnik, gwizdanie w trąbkę, odbijanie ciężkiej piłki o podłogę, słuchanie głośnej muzyki (to są tylko niektóre przykłady). To wszystko bardzo słychać, u nas czasami mieszkanie aż całe „chodzi”. Ja rozumiem, że nie ma ciszy nocnej, ale może warto by było pokazać rodzicom/dzieciom czym się różni mieszkanie w bloku od mieszkania w domu, i że blok to takie miejsce w którym są też inni lokatorzy, małe dzieci czy starsi ludzie, którzy potrzebują spokoju a z dzieckiem można w piłkę pograć na dworze.

  https://www.facebook.com/aga.kepa
  Pozdrawiam

 10. Mój typ na 4 serię przygód Fenka to:
  „Grzeczny przedszkolak”
  – „Nie grymaszę przy jedzeniu”(jem warzywa, owoce i ryby 🙂 )
  – „Dbam o zeby”
  -„Nikomu nie dokuczam”
  -„Przepraszam, dziekuję i proszę- słowa które znam i używam”
  Felicja marzy o książeczkach dlatego trzymamy kciuki 🙂

 11. Moim zdaniem bez sensu, aby kolejna seria nosiła nazwę Bezpieczeństwo, skoro druga seria tak właśnie się nazywa i porusza podobne problemy m.in. ruch drogowy.

 12. Mamy tą serię, córka uwielbia Fenka… teraz już wie, że nie można się przepychać… no i zniecierpliwoscią czeka na pójcie do przedszkola 🙂

 13. Oczywiście my chcielibyśmy poznać Przygody Fenka 🙂 . Nie mieliśmy jeszcze okazji zapoznać się z liskiem.. chętnie wzielibysmy udział jeśli tylko wystartuje konkurs 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *