Kwiecień i maj to okres gorączkowych poszukiwań prezentów komunijnych i zamierzamy Wam to dzisiaj nieco ułatwić. Jeśli wybieracie się w tym roku na Komunię, to na pewno chcecie kupić taki upominek, który sprawi dziecku wiele radości i będzie pasował do okazji. W końcu Komunia to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych wydarzeń w dotychczasowym życia malucha, a równie ważne są też prezenty. Przedstawimy więc kilka propozycji na wartościowe i inspirujące upominki komunijne zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Fascynujące i rozwijające prezenty edukacyjne

Zacznijmy od prezentów, które pozwalają zdobywać wiedzę i rozwijać dziecięce pasje. Każde dziecko jest ciekawe tego, jak działa otaczający je świat, a nauka poprzez zabawę to najlepsze warunki, jakie można mu w poznawaniu świata zapewnić. Bardzo pomocne są w tym sprzęty i akcesoria, dzięki którym dziecko będzie mogło samodzielnie dokonywać badań.

Teleskop dla zafascynowanego światem malucha

Teleskop to idealny prezent dla dziecka interesującego się kosmosem i nauką, a praktycznie każdy kilkulatek przechodzi w swoim życiu etap fascynacji astronomią. Warto w nim takie zainteresowania wzmacniać i wspierać dziecko w ich rozwoju. W budżecie do 500 zł można znaleźć modele teleskopów z wysokiej jakości układem optycznym, które pozwolą na odkrywanie tajemnic wszechświata. Polecamy wybór prostego w obsłudze teleskopu soczewkowego, za pomocą którego można podziwiać najciekawsze obiekty naszego Układu Słonecznego.

Mikroskop dla małego badacza

Mikroskop to kolejny wartościowy prezent dla dziecka, pozwalający rozwijać zainteresowania przyrodnicze. Takie narzędzie przydaje się podczas nauki w szkole, kiedy dzieci uczą się jego obsługi i mogą wykorzystywać mikroskop w przygotowywaniu się do lekcji z biologii czy chemii. Dziecko, które ma swój własny model w domu, może kontynuować fascynujące badania w czasie wolnym, dlatego warto wybrać dla niego mikroskop biologiczny, umożliwiający poznanie najmniejszych elementów naszego świata.

Prezenty, które pozwolą rozwijać pasje

W rozwijaniu dziecięcych zainteresowań może pomóc też wiele innych akcesoriów i gadżetów, ale przedstawimy teraz jedynie takie propozycje, które najlepiej sprawdzą się w roli prezentów komunijnych i oczywiście mieszczą się w budżecie do 500 złotych.

Czytnik e-booków – do czytania lektur i nie tylko

Czytnik to bardzo wygodne narzędzie, bo umożliwia przechowywanie tysięcy książek i można mieć je zawsze przy sobie. Dla dziecka najlepiej wybrać kompaktowy model, z ekranem imitującym kartkę papieru, pozwalającym czytać przez wiele godzin – w każdych warunkach. Taki sprzęt nie będzie męczył dziecięcego wzroku, tak jak modele ze zwykłym ekranem.

Aparat fotograficzny, by uwiecznić wszystkie ważne chwile

Na koniec zostawiliśmy propozycję prezentu, który pozwoli dziecku zachować w pamięci radosne momenty i przy okazji jego używanie stanowi też niezłą frajdę. Aparat natychmiastowy to lekki sprzęt, który dostępny jest w wielu wesołych kolorach. Natychmiast zrobieniu zdjęcia zostaje ono uwiecznione na kliszy, którą dziecko może podarować koledze albo wkleić od razu do albumu.

Co zazwyczaj dawaliście w prezencie komunijnym?

Nasz Janek z takiego prezentu bardzo by się ucieszył. Mikroskop ma po starszym rodzeństwie a teleskop to było marzenie, które rodzinnie spełniliśmy na jego 9 urodziny.

*wpis reklamowy dla teleskop.pl

One thought on “Prezent komunijny do 500 zł”

  1. Bardzo podoba mi się ten poradnik. Sama jakiś czas temu musiałam stawić czoła wyzwaniu pod tytułem prezent na komunię i sama wybrałam coś, co niekoniecznie będzie najdorższym podarkiem, ale pozwoli rozwijać konkretne zainteresowania. Fajnie, że podkreślasz to w poradniku. Mam wrażenie, że ostatnio coraz częściej im droższy prezent, tym teoretycznie lepszy. Szkoda tylko, że większość po czasie zbiera wyłącznie kurz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *