Kiedy do naszego domu przyszła przesyłka z 2 książkami Opowiem Ci mamo…  wiem, że z tej serii już wcześniej pojawiły się takie pozycje jak mrówki, pająki, żaby i auta. My niestety tamtych pozycji nie mieliśmy okazji czytać natomiast te, które do nas dotarły zrobiły na nas duże wrażenie. Choć zdecydowanie pszczoły Jaś zdecydowanie chętniej czytał i przeglądał, a mi na początku się wydawało, że jako chłopak zainteresuje się samolotami, jednak widać muszę jeszcze lepiej poznać własnego syna.

„Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód” 

To książka w całości poświęcona pszczołom i ich życiu. Znalazłam w niej bardzo dużo  ciekawostek ze świata pszczół. Dzieci, które dopiero poznają życie i na jego temat jeszcze niewiele wiedzą a o pszczółkach to może słyszały albo i nie w sposób bardzo ciekawy mogą się o nich dowiedzieć bardzo ciekawych informacji.

Mój synek do tej pory poznał jedynie Pszczółkę Maję, więc z prawdziwymi pszczołami ona nie wiele ma to wspólnego. A dzięki tej książce mogliśmy wspólnie odkrywać cały pszczeli świat i jego tajemnice. Książka zabrała nas w niezwykłą przyrodniczą podróż. Jak dla mnie i Jaśka książka o pszczołach okazała się fantastycznym wyborem. A ilustracje Kasi Bajerowicz, które uwielbiam od samego początku a wierszyki – zagadki Marcina Brykczyńskiego stanowią dopełnienie tej niezwykle interesującej dla dzieci książki.

IMG_2774

IMG_2777

IMG_2793

Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód

Książka to dosyć spora kartonówka z zaokrąglonymi bezpiecznymi rogami. Jak na taki typ książki ilość stron mnie zaskoczyła, do tej pory spotykałam się z książkami, w których było maksymalnie 10 stron, a bardzo często i mniej. Książka o pszczółkach zachęca małego czytelnika do przeglądania pięknych ilustracji, a treść książki, która została napisana takim językiem tak by nawet 2 latek był w stanie go zrozumieć jest małą skarbnica wiedzy o pszczołach. W książce opisano bardzo dużo zjawisk związanych z życiem pszczół i tego, w jaki sposób produkują one miód, który chyba uwielbia każde dziecko.

IMG_2777

Dodatkową jej atrakcją są interaktywne zadań, oraz bardzo ciekawe pomysły na kreatywną zabawę plastyczną z dzieckiem, które my w domu na pewno wykorzystamy nie jeden raz. Podsumowując książka jest bardzo ciekawa, dosyć zabawna, ładnie wydana i bardzo wytrzymała.

IMG_2778

IMG_2798

IMG_2790

Jeżli i Tobie spodobała się ta świetna książka możesz ją zamówić tu.

„Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód”

Liternictwo tytułu:  Marcin Brykczyński

Ilustracje: Katarzyna Bajerowicz

Rok wydania: 2015

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 28

Format:  20X28Cm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena katalogowa: 39,90 zł

2 thoughts on “„Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *