Fototapety z efektem głębi to wyjątkowy rodzaj ściennej dekoracji, ponieważ pełnią one nie tylko funkcję ozdobną. Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, dotychczasowy wystrój wnętrza zmieni się nie do poznania. Tylko tyle wystarczy, by cieszyć się zupełnie nową aranżacją!

Fototapeta 3d to z pewnością rozwiązanie dla osób, którym doskwiera niewielki rozmiar mieszkania, ponieważ rozwiązanie to zmieni nasze postrzeganie metrażu. Jednocześnie to propozycja, która przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią sobie oryginalne i zaskakujące pomysły w świecie aranżacji wnętrz. Wzór takiej fototapety może bowiem zaskoczyć, dzięki temu, że igra z naszym zmysłem wzroku.

Poniżej zebrałam kilka całkiem różnych wariantów, jak mogą się prezentować fototapety 3d i właśnie ta różnorodność motywów przedstawieniowych sprawia, że każdemu i do każdego stylu wnętrzarskiego uda się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Fototapety z efektem głębi, czyli prawdziwe czary w świecie aranżacji wnętrz!

Zacznę od tego, na czym polega fenomen przestrzennej fototapety. Jej siła oddziaływania polega na tym, że doskonale imituje wrażenie głębi. Dzięki niej płaska ściana w pokoju zamieni się w rozległą i niczym nieograniczoną przestrzeń – naprzykład w malowniczypejzaż lub nowoczesną panoramę miasta. Bogactwo wzorów jest oczywiście o wiele większe, co będzie widać w dalszej części artykułu.

Dzięki temu, że taka fototapeta zarówno udekoruje przestrzeń, jak i stanie się  bardzo praktycznym elementem wystroju, jest to znakomity pomysł na odświeżenie dotychczasowego mieszkania. Czym warto się kierować, szukając wzoru dla siebie? Przede wszystkim dopasujmy przedstawienie do stylu, jaki panuje w mieszkaniu, by ścienna dekoracja stworzyła z nim harmonijną całość. Ale nie zapomnijmy także o tym, że fototapeta po prostu ma się nam podobać, dlatego co innego wybierze miłośnik miasta, a co innego fan natury.

Nastrojowe fototapety 3d, które nie tylko udekorują mieszkanie

Przestrzenny efekt w wystroju wnętrza z pewnością zagwarantuje nam architektoniczna fototapeta 3d.Tunel lub efektowny most sprawi, że zamiast płaskiej ściany będziemy cieszyć się widokiem, który otwiera nam pokój na nową, rozległą przestrzeń. W zależności od tego, w jaki sposób urządziliśmy wnętrze, sprawdzi się inny wzór. Linowy most nad egzotyczną dżunglą to strzał w dziesiątkę do wystroju boho lub urbanjungle, z kolei żelazny most spowity mgłą będzie pasować jak ulał do minimalistycznej lub industrialnej stylizacji.

Fototapeta tunel w 3d

Inną propozycją jest panorama nowoczesnej metropolii oglądana z lotu ptaka. Las szklanych wieżowców, które odbijają w swoich oknach promienie słońca, to pomysł na naprawdę efektowną stylizację wnętrza. Miłośnikom natury natomiast spodoba się fototapeta 3d do sypialniz malowniczym widokiem. Mogą to być górskie wierzchołki, morskie wybrzeże lub polna łąka z kwiatami.

Fototapety na ścianę 3d idealne do kuchni bądź łazienki

Przestrzenne wzory to jednak nie tylko architektura czy pejzaże. Co jeszcze mogą prezentować fototapety? Okno otwarte na rozległy widok lub rozpościerające się na błękitne niebo z obłokami to znakomity przykład wzoru, który sprawdzi się w tych pomieszczeniach, które nie mają prawdziwych okien. Zazwyczaj jest to kuchnia albo łazienka. Dzięki temu, że ścienne dekoracje produkowane są z materiałów wodoodpornych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne, możemy być pewni, że ozdoby spełnią tam swoją rolę.

Przedstawienie okna z widokiem to nie jedyny pomysł. Ciekawą opcją są także fototapety na ścianę 3d z motywem otwartych drzwi. Tutaj efekt będzie podobny, ale da nam jeszcze więcej możliwości. W przypadku łazienki możemy wybrać drzwi, które otwierają się na nadmorską, grecką wioskę, a gdy dekorujemy kuchnię możemy postawić na wzór, gdzie za drzwiami znajduje się winnica z beczkami wina.

Nowoczesna fototapeta przestrzenna, która igra ze zmysłem wzroku

Okazuje się, że to wciąż nie wszystkie wzory, na jakie możemy się zdecydować. Miłośnikom nowoczesnych aranżacji, które urządzone są elegancko, ale jednocześnie w sposób minimalistyczny, z pewnością przypadnie do gustu fototapeta 3d do salonu, która prezentuje przestrzenny geometryczny wzór bądź mozaikę. Taka kompozycja do złudzenia przypomina designerską okładzinę lub nowoczesne panele ścienne. Iluzja trójwymiarowości jest tak znakomicie oddana, że aż chce się podejść do ściany i upewnić, się, czy to rzeczywiście tylko wydruk.

Taki wzór warto dopasować pod kątem kolorystycznym do wystroju. Świetny efekt zyskamy, gdy fototapeta będzie korespondować z odcieniem pozostałych ścian, mebli bądź tekstyliów. Taki zabieg właśnie sprawi, że uda nam się wprowadzić do mieszkania efekt optycznego powiększenia wnętrza, dzięki czemu naprawdę zmienimy postrzeganie metrażu.

Fototapeta przestrzenna to nie tylko pomysł na oryginalną dekorację wnętrza. To także najprostszy sposób na to, by wprowadzić do pokoju iluzję głębi, powiększając optycznie kameralny metraż!

Lubicie efekt głębi jaki dają tego typu dekoracje ścienne?

6 thoughts on “Nowoczesne fototapety 3D – w jaki sposób odmienią Twoje mieszkanie?”

  1. Od dawna nachodzi mnie na zmiany w domu właśnie z takimi fototapetami tylko boję się że nie podołam jej naklejeniu. Ale są cudne.

  2. Fototapety wogole są świetnym pomysłem w mieszkaniu a te 3d poprostu „wymiatają” (jak mówi mój 8latek). Teraz mieszkamy z moimi rodzicami (75+), a im nie w głowie zmiany dekoracji więc zostawię sobie pole do popisu jak już będę mieszkać sama z chłopcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *