Nauka języka angielskiego dla dzieci w dzisiejszych czasach może być naprawdę prosta. Dziś chciałam Wam napisać, jak oceniam efekty nauki on-line  po 4 miesiącach.  NovaKid – nauka angielskiego dla dzieci online.  Na początku chciałam napisać, że to była dobra decyzja i jak najbardziej jest to idealne rozwiązanie dla mojego przedszkolaka! Angielski to podstawa.  Zajęcia z native speakerami  prowadzone  są dla dzieci w wieku 4-12 lat. Dla wielu rodziców bardzo ważne jest, by ich dzieci zaczynały swoją przygodę z angielskim już od pierwszych lat życia.  Dziś kilka słów o tym, jak sprawiłam, by nauka angielskiego stała się dla mojego dziecka prawdziwą przyjemnością.

Kilka tygodni temu opisałam nasze początki indywidualnych zajęć z native speakerem i to bez wychodzenia z domu. A wszystko dzięki NovaKid. Jaś uczy się z nimi od zaledwie 4 miesięcy i jesteśmy bardzo zadowoleni.  Oczywiście nadal realizujemy podstawę programową w przedszkolu plus raz w tygodniu dodatkowo płatny język angielski poza przedszkolem w większej grupie z dziećmi. Postanowiliśmy też, że zostajemy przy kontynuacji nauki języka angielskiego on-line.

Jesteście ciekawi, jak wkręciliśmy się w naukę języka obcego, nie wychodząc z domu? Zapraszam! Wiem jedno, na razie nie zamierzamy rezygnować z tej nauki. Bardzo podoba mi się to, że zajęcia odbywają się w domu, na zasadzie rozmów, quizów, zadań do wykonania, nauki słówek, piosenek. Co bardzo ważne z dużym naciskiem na prawidłową wymowę.

Dlaczego warto uczyć dziecko angielskiego w domu?

Jako rodzice jesteśmy coraz bardziej ambitni, widać to po tym, że coraz młodsze dzieci uczęszczają na dodatkowe zajęcia językowe. Niestety nie każde zajęcia są efektywne i tak naprawdę mają sens. Często szkoły językowe tworzą zbyt duże grupy, niestety w takich przypadkach nauka języka obcego nie będzie efektywna. Co zatem zrobić, by nauka języka angielskiego dla dzieci była fajna i efektywna? Zaangażować się samemu w zajęcia dodatkowe w domu oraz postawić na nauczanie indywidualne.

Jka nauczyć dziecko języka angielskiego w domu

„Nauka przez zabawę” czyli angielski dla dzieci w formie gier i zabaw to gwarancja, że dziecko mimochodem nabywa nowe umiejętności.  Warto pamiętać, że znajomość języka angielskiego i umiejętność porozumiewania się nim to inwestycja w przyszłość dzieci i ich rozwój. Tu możecie zobaczyć, jak wyglądały nasze początki nauki z NovaKid-klik».

Nauka angielskiego dla dzieci w domu, nasz wybór to NovaKid

Znajomość języka angielskiego to umiejętność, którą dzieci zabiorą ze sobą w dorosłość. Dla Jasia to w pewnym sensie rytuał, który coraz bardziej go uzależnia. Sam dba o to, by lekcje odbywały się minimum 2 razy w tygodniu. W przypadku mojego przedszkolaka, jak na razie uważam, że to maksimum, na które możemy sobie pozwolić. Tym bardziej że w przedszkolu tez ma angielski i dodatkowe zajęcia taneczne. Teraz pora na argumenty, dlaczego warto spróbować nauki w domu?

• Nie tracę czasu na dowożenie go na zajęcia.
• Nauka daje dużo radości mojemu smykowi.
• Jakby uczestniczę w tych zajęciach i mam okazję przysłuchiwać się lekcjom.
• Cała uwaga native-speakera jest skupiona na moim dziecku.
• Nauka nie koliduje z naszymi planami, sami ustalamy czas i godziny zajęć.
• Zajęcia są urozmaiceniem naszego tygodnia.
• Nauczyciel na bieżąco poprawia wymowę, w języku obcym
• Po każdych zajęciach otrzymuje opinię o przeprowadzonej lekcji, dla mnie jest to sygnał, co było ok, a nad czym Jaś musi  popracować.

Sami widzicie, plusów nauki angielskiego w domu jest całkiem sporo! To tylko kilka z nich. A już teraz zapraszam Was na:

Nauka angielskiego dla dzieci online – opinnia po kilku miesiącach nauki

Tak jak wspomniałam wcześniej NovaKid to angielski dla dzieci online. Lekcje angielskiego, które odbywają się w zaciszu własnego domu. Ponadto mam kontrolę nad tym, co dzieje się podczas zajęć. Szczerze, bardzo lubię z ukrycia śledzić postępy mojego syna i jego radość z nauki. Na uwagę zasługuje system motywacyjny – polega on na tym, że dziecko dostaje „gwiazdki” za przejście kolejnych etapów nauki. Każda gwiazdka to uśmiech na buzi Jaśka. Uważam, że taki system motywowania jest rewelacyjny, a co istotne sprawia wiele radości.

NovaKid to angielski dla dzieci

Aktualnie rozwijamy 19 nawyków. Uczy sie nowych słówek,  pytań, zwrotów, piosenek itd., poznaje kolory, liczby. Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczy w zajęciach.

Pewnie sami wiecie – czego można wymagać od kilkulatka? „Specjaliści są zdania, że nauka angielskiego dla przedszkolaka, powinna być przede wszystkim zabawą, polegającą na zapamiętywaniu nowych słówek, dobrej zabawie, nauce wierszyków i pojedynczych słówek.  Prawdą jest, że dzieci mają genialną pamięć i szybko zapamiętują słowa, jednak tak samo szybko je zapominają. Przedszkolaki nie potrafią też dłużej skupić swojej uwagi na zajęciach.  Myślę, że biorąc pod uwagę te wszystkie bardzo ważne informacje, to właśnie dlatego zajęcia w NovaKid trwają 25 minut. Dla mojego  6-latka jest to optymalny czas. Sama widzę, po Jasiu, że zajęcia kilka miesięcy temu i usiedzenie w miejscu dłużej niż 15 minut,  było dla niego nie lada wyczynem. Teraz, po kilku miesiącach nauki jest w stanie w skupieniu  aktywnie uczestniczyć w całych zajęciach.

Efekty?

Już je widać – Jaś zna sporo słówek, uczy się ich używać w kontekście, odpowiada na pytania. Ba! Nawet sam próbuje je zadawać! Staram się, by zajęcia z języka angielskiego z native speakerem, odbywały się dwa razy w tygodniu. Uczy się od kilku miesięcy, więc trudno spodziewać się spektakularnych efektów. Jednak uważam, że jak na naukę przez zabawę, poznawanie nowych słówek i zwrotów na luzie w tak krótkim czasie efekty są zadowalające. Nie ukrywam, że sama chętnie przysłuchuję się zajęciom. Mojemu dziecku lekcje sprawiają frajdę. Jako że na co dzień nie ma do dostępu do komputera, jest to dla niego bardzo ważne. Uczymy go, że komputer można wykorzystywać do nauki i zabawy jednocześnie, ale wszystko pod nadzorem.

Myślę, że ta nauka zaprocentuje w przyszłości. To jeden z pomysłów na wspieranie edukacji i rozwoju dziecka. Jaś przestał wstydzić się mówić po angielsku. Przełamał barierę językową i choć zdarza mu się wymawiać coś źle, to bardzo dzielnie pracuje nad poprawą.

Jeśli ciekawi Cię jak dokładnie wygląda nauka w NovaKid, koniecznie zobacz ten filmik:

Nauka przy okazji, jak to robimy na co dzień?

To naprawdę nic trudnego. Szukamy okazji do nauki angielskiego w ciągu dnia. Staram się wyszukiwać okazji do poszerzania słownictwa w ciągu dnia. Na przykład, uczyć się można, przeglądając książki, będąc na spacerze lub robiąc zakupy. Chcecie zobaczyć, jak na co dzień wspieramy naukę angielskiego w domu?

Na co dzień, wykorzystujemy w domu: aplikacje, gry planszowe, bajki, quizy i piosenki, a także zabawy w rodzinnym gronie. Dodatkowo wsparcia szukam w książkach i innych pomocach naukowych. Wy też możecie zorganizować zajęcia rysunkowe, gry ruchowe oraz naukę wierszyków i piosenek w języku angielskim.

nauka angielskiego dla dzieci online

Doskonale sprawdzą się: łamigłówki i wszelkie zabawy muzyczno-ruchowe. Warto pamiętać, że małe dziecko wiedzę czerpie całym sobą. Nauka języka angielskiego u najmłodszych odbywa się przez zmysły wzroku i słuchu, dotyku, smaku i zapachu. Warto zapamiętać, że nauka w pierwszych latach życia, w tym nauka języka angielskiego, powinna przybierać formę beztroskiej zabawy.

Angielski za darmo. Teraz, czas na bonus dla Was!

Jeśli choć trochę zaciekawiłam Was tą formą nauki w domu i chcielibyście się sami przekonać, czy nauka angielskiego to dobry pomysł dla Waszego dziecka, mam dla bardzo fajną propozycję. Wejdź na stronę NovaKid poprzez TEN link i zapisz się na bezpłatną lekcję próbną. A kiedy zdecydujesz się na zakup pierwszego pakietu lekcji, otrzymasz bonusowe 60 zł (wystarczy przy zakupie wpisać kod: MALGORZATA1773). Obecnie przygotowuję serię artykułów o tym, co robić, by nauka angielskiego w domu była przyjemnością i zabawą zarówno dla Was, jak i dla waszego dziecka.

NovaKid to angielski dla dzieci online

Moja złota rada…

Myślę, że jako rodzice nie powinniśmy wymagać od tak małych dzieci czegoś, co jest ponad ich możliwości. Ja te zajęcia traktuję trochę jak przygotowanie do gotowości szkolnej. Wydaje mi się, że są fajnym sposobem na naukę i zabawę angielskim, możliwością wypróbowania go w komunikacji z native speakerem, w komfortowych dla syna warunkach

Koniecznie dajcie nam znać, co sądzicie o takiej formie zajęć dla dzieci? Chcielbyście, by Wasze pociechy dobrze znały język angielski?

15 thoughts on “Nova Kid – nauka angielskiego dla dzieci online – podsumowanie po kilku miesiącach nauki”

  1. Nauka przez internet jest coraz prostsza. Mam tylko jedno ale. Nie potrafię się ani ja, a ni moje dziecko skupić na ekranie. Strasznie rozprasza. Ciężko się skupić. Papier jest lepszy. W kazdym razie zawsze mozna wydrukować stronę internetową. Chociaz nie wiem czy to nie kradzież wtedy.

 1. Chyba w przyszłości wypróbuje 🙂 choć już teraz jestem ciekawa z zawodowego punktu widzenia – sama uczę maluszki angielskiego 🙂

 2. Ciekawa jestem takich lekcji. Moją córkę też na pewno by wciągnęły. Póki co uczy się angielskiego w przedszkolu. Szkoła za dwa lata, niebawem czas zacząć w takim razie. 🙂

  1. U nas szkoła już w przyszłym roku, ma zajęcia w przedszkolu, podstawę i dodatkowe płatne i ten angielski z lektorem w domu, zazwyczaj umawiam go dwa razy w tygodniu. Sprawia mu to radość, więc jak dla mnie ok.

 3. Zapewne nauka języka zaprocentuje na przyszłość. Jego znajomość będzie potrzebna niejednokrotnie. Tutaj w Szwecji każdy potrafi komunikować się w języku angielskim. Zarówno najmłodsze, jak i to najstarsze pokolenie. To jest fantastyczne.

  1. W obecnych czasach angielski jest podstawą. Kto go nie zna jest naprawdę biedy, choćby na wycieczkach zagranicznych, jak się dogadać bez znajomości języka angielskiego. My traktujemy tą naukę trochę jako zabawę.

 4. Moi synowie chodzą od września na język hiszpański. Grupa liczy 5 dzieci w wieku 5-6 lat. Zajęcia prowadzi native speaker. Widzę, że to się super sprawdza, bo chłopcy chłoną jak gąbki.
  Zaletą naszych zajęć jest kontakt face to face, interakcja.
  Zaletą programu, który pokazujecie z Jasiem jest to, że nie trzeba dziecka wozić, przywozić.

 5. Super sprawa! Uważam, że dzisiaj angielski to podstawa, sama żałuję, że nie znam go tak dobrze jakbym chciała, a rodzice nie mieli możliwości żeby zapewnić mi regularne lekcje poza tymi w szkole. Myślę, że wiele by mi to dało. Dlatego postanowiłam sobie, że dodatkowe lekcje j.angielskiego to coś, w co na pewno zainwestuję dla mojego dziecka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *