I nigdy nie zapominaj o tym, jak bardzo cię kocham.

Nie wiem ile razy te słowa powiedziałam do moich synków, staram się im to powtarzać codziennie, a nawet kilka razy dziennie.

Bohaterem tej niezwykle kolorowej książeczki jest mały słonik o imieniu Mony. Mały słonik który miał zapamiętać dwie bardzo ważne rzeczy. Jest to bardzo wzruszająca historia małego słonika, który pomimo ostrzeżenia swojej mamy, jednak odłączył się od stada i jak myślicie, co się z nim potem działo? Czy odnajdzie on swoją mamę i stado, zanim spadnie deszcz?  Uchylę Wam jednak rąbka tajemnicy.

IMG_4002

IMG_4003

Było to tak, że coś niebieskiego i połyskującego przyciągnęło jego uwagę, i mały słoń zapomniał o słowach mamy i to był początek jego kłopotów oraz szkoły życia, którą zafundował mu los. Monty wzbudził naszą sympatię. A jego historia jest niezwykle wzruszająca. Był to słonik, ktory zaintrygowany dziwnym, niebieskim znaleziskiem, zapomniał sie troszeczkę. Pomyślał, że znalazł niezapominajkę,  oglądając i podziwiając swoje znalezisko, zupenie zapomniał o prośbach i wskazówkach swojej mamy i oddalił się od swojego stada. Zostal zupełnie sam a na niebie zbierały się ciemne chmury, które zwiastowały deszcz.

IMG_4021

I oto mały biedny i nieposłuszny malec został sam, w nieznanym mu miejscu.  Zupełnie nie wiedział, w którą stronę powinien ruszyć by odnaleźć swoich bliskich. Czy uda mu się odnaleźć swoja mamę, oraz przypomni sobie jej zalecenia, i to, o czym miał nie zapominać? Oraz jak sobie poradzi i jak przetrwa nadchodzącą ulewę?

IMG_4013

IMG_4012

Jest to niezwykła książka, która już os samego początku zachwyca ilustracjami wykonanymi Michaela Boarda, sama historia i przesłanie oraz nauka, która z niej płynie jest niezwykle wzruszająca i łapiąca za małe serca naszych dzieci. Jaś był bardzo przejęty losami słonika Monty’ego, który mimo ostrzeżenia mamy, jednak odłączył się od stada i nauka dla niego, zawsze słuchaj się swojej mamy.

IMG_4011

IMG_4010

A piękne słowa nigdy nie zapominaj o tym, jak bardzo cię kocham. To nauka i pokazanie naszym dzieciom uczuć i emocji. Myślę, że takie słowa są niezwykle ważne dla naszych dzieci. Więc jeżeli już skusisz się na przeczytanie tej książeczki z dzieckiem niech „Niezapominajki ” przypomną Ci o tych niezwykle ważnych w naszym życiu słowach. Takie słowa często powtarzane dzieciom utwierdzają je, że są kochane i mama to ktoś, na kogo mogą liczyć o każdej porze dnia i nocy.

IMG_4016.JPG

IMG_4017

W tajemnicy mogę Wam tylko napisać, że historia skończyła się szczęśliwie. Bajka, w której znajdziecie morał, i bardzo piękne słowa! Bajka pełna uczuć, emocji, czasem strachu i niepewności. To propozycja i dla małego i dla dużego czytelnika. Rodzicom jest ona w stanie uświadomić, że słowa kocham wypowiadane nawet kilka razy dziennie mają niesamowita moc. Czytając ją Jasiowi niesamowicie się wzruszyłam. A tytuł „Niezapominajek” jest idealnie dopasowany do tej historii.  Polecam i uważam to prawdziwy rarytas dla małych i starszych czytelników. Jest to przepiękne wydana książka! W twardej oprawie, wydrukowana na kredowym papierze. W środku znajdują się niezwykle kolorowe, piękne ilustracje. Podoba mi się, że użyto tu dużej i czytelnej czcionki, będzie to pozycja w sam raz do samodzielnego czytania.

Patronat medialny nad ksiażką obieli: Magazyn GAGA : gogaga.pl www.qlturka.pl; www.maluchy.plwww.miastodzieci.plwww.babyradio.pl.

„Niezapominajek”

Tytuł orginału: Forgrt Me Not

Autor: Michael Broad

Ilustracje:Michael Broad

Rok wydania: 2011

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 32

Format: 26 X 26,5Cm

Wydawnictwo:  Bis

Cena katalogowa: 26,50zł

13 thoughts on “„Niezapominajek” I nigdy nie zapominaj o tym, jak bardzo cię kocham.”

  1. To musi być wspaniała książka 🙂 Z miłą chęcią przeczytałabym ją moim dzieciom, jednakże fundusze nie pozwolą nam na zakup…jak zwykle zresztą 🙁
    Może kiedyś się uda, na pocieszenie zostaje nam wypożyczanie nowych pozycji z biblioteki 😉

  2. Piękna historia 🙂 Córka kiedys oglądała Kubusia Puchatka jak poznał Hefalumpa. Ten zgubił swoją mamę, a pech chciał, że ja byłam poza domem…….niesamowicie przezyła tę historię i długo potem już nie chciała tej bajki oglądać 🙁

  3. Uwielbiamy Jasia i wasze propozycje książkowe dla dzieci. Jak nie zajrzymy codziennie z dzieciakami to czegos nam brak. Cudna książka a zdjęcia jak zawsze super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *