Zima to okres kiedy szczególnie odczuwamy potrzebę, aby czuć się w domu komfortowo. To właśnie w tym okresie kupujemy najwięcej rzeczy do domu. Wszystko to, co pomoże nam poczuć się lepiej w te chłodne i ciemne dni. A co nadaje naszemu domowi indywidualności, sprawia, że ​​jest „nastrojowy” i przytulny? Akcesoria dobierane, oczywiście, z miłością!

Dlaczego akurat akcesoria? 

Ozdoby do domu nie tylko pomagają zachować określony styl, ale także najlepiej wyrażają nasze gusta i preferencje. Zima to okres, kiedy szczególnie cenimy sobie czas spędzany w domu. Dlatego zależy nam na tym, aby czuć się w nim komfortowo. Kupując zatem ozdoby sprawdźmy czy na pewno nie ulegamy modzie, która to nie zawsze idzie w zgodzie z tym co lubi nasze oko. Zwracajmy też uwagę na funkcje, które pełni. Wybierajmy rzeczy praktyczne i uniwersalne. Czerwona śnieżna kula spełni swoją rolę tylko zimą, natomiast złote, zielone czy też czerwone dodatki, które przeważają zwłaszcza w okresie świątecznym mogą się też sprawdzić w inne pory roku. Wybieraj zatem aromatyczne świeczki, gałązki, obrusy, wazony bez motywu przewodniego. Warto też pomyśleć o naturalnych odcieniach akcesoriów, które również tworzą wspaniałą atmosferę o każdej porze roku.

Przytulna atmosfera nie tylko w salonie

Kupując nowe ozdoby w pierwszej kolejności myślimy o salonie bądź jadalni. Nic dziwnego, to tam najwięcej czasu spędzamy, tam przyjmujemy gości. Ale właśnie często te pomieszczenia są przesycone ozdobami. Zwłaszcza w sezonie świąteczny. Nastrój jest jednak równie ważny w sypialni, gabinecie czy np w łazience.

Łazienka jest ważnym pomieszczeniem naszego domu, to właśnie tam relaksujemy się po ciężkim dniu, grzejemy po zimowym spacerze. Warto zatem zadbać o atmosferę tego pomieszczenia aranżując łazienkę tak, by czuć się w niej zawsze komfortowo i dopełniając ją kilkoma elementami. Tutaj dużo zależy od stylu aranżacji łazienki i wybranych do niej akcesoriów. Jeżeli przeważają tam złote elementy nie przesadź z dodatkowymi mocnymi akcentami. Lepiej wybierać te, które będą tworzyć delikatny nastrój nie przeciążając pomieszczenia. Ponownie mogą to być świeczki, gałązki choinki i małe figurki. Zwróć też uwagę, że jeżeli elementy aranżacji są srebrne to wybieraj ozdoby, które będą z nimi w harmonii.

Oryginalne ozdoby, które stworzą niepowtarzalny klimat

Pomieszczenia to jedno, ale przecież wnętrza to też parapety i okna. One również tworzą określoną atmosferę w naszych domach. Myśląc o akcesoriach w tym przypadku zapewne w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl firany, zasłony, rolety, żaluzje. Elementy te oczywiście na pewno dopełniają aranżację pomieszczenia, nie mniej mogą być też miejscem, gdzie umieścimy też określone ozdoby tworząc niesamowity klimat miejsca.
Parapet możemy udekorować przecież nie tylko kwiatami. Te bardziej szerokie mogą być miejscem odpoczynku, wystarczy kilka poduszek i koc. Na bardziej wąskich parapetach możemy położyć lampki, świeczniki, ozdoby. Na ramach możemy powiesić specjalne lampki, przykleić inne ozdoby. Inspiracji jest cała masa w internecie.

Pamiętajcie, że we wszystkim najważniejszy jest umiar. Kupno kolejnej ozdoby sprawia nam radość, wprawia w określony nastrój. W sklepie wszystkie elementy tworzą jedną całość i przyciągają wzrok. Niestety nie zawsze ten sam nastrój udaje nam się odtworzyć w domu, a przecież chodzi tutaj właśnie o to, żeby w domu był nastrój. Zgodny z nami, a nie specjalistami od merchandisingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *