Książka „Naśladuję zwierzaki” została przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach, które maja już za sobą etap zainteresowania jedynie książkami z obrazkami. Dla maluchów, które są już gotowe by wysłuchać krótkiego tekstu i go powtórzyć.

IMG_8864 IMG_8865

Miejsce na specjalna dedykację i podpis do kogo należy książeczka.

Czytając tą książkę z dzieckiem możecie się naprawdę świetnie bawić. Dziecko może brać udział w czytaniu i bawić się w naśladowanie głosów zwierząt. Jak dla mnie super propozycja na pierwsze czytanie z dzieckiem. A teksty w książce wpadają w ucho i bardzo łatwo się je zapamiętuje. Krótkie wierszyki są tak przyjemnie dla ucha, że mój synek łapie je w mig. Czas spędzony na udawaniu kaczki, konia czy krowy to naprawdę czas, w którym nasze relacje bardzo się zacieśniły. Czytając ją wspólnie nieźle się bawiliśmy. A ja zdecydowanie musze popracować nad odgłosem konia. Jasiek świetnie naśladował dźwięki jakie wydają takie zwierzęta jak, kot, pies, krówka świnka, myszka, kaczuszka, konik, kurka, kogucik, baranek i kózka. Znał je wszystkie , w końcu prawie całe lato spędziliśmy na wsi. Choć są dzieci które  zwierząt z książeczki nie widują wcale. Gwarantuje Wam, że z ta książką nie będziecie się nudzić.

Kotek

Miau! Wesołe w domu słyszę.

Kot mnie wita.

Ten urwisek miauczy miau!

To tylko urywek jednego z wierszyków z książeczki, jest ich tam aż jedenaście. Jedenaście śmiesznych i rymowanych wierszyków. Ja wprost uwielbiam książki dla dzieci a teraz za sprawa mojego 2 letniego synka odkrywam ich naprawdę sporo. I oto kolejna perełka w naszej biblioteczce. Uwielbiam mu czytać a on uwielbia słuchać jak mu czytam. Choć te rymowane przypadły mu do gustu chyba najbardziej. My z Jasiem bawimy się jeszcze tak, że on wyjmuje ze swojej skrzyni ze zwierzątkami jakieś zwierzę  i o nim czytamy wierszyk. Mówię Wam jaką mamy wtedy świetną zabawę.

IMG_8866 IMG_8873 IMG_8876 IMG_88681

Podczas zabawy w czytanie mamy duży wpływ na rozwój naszego dziecka. Ćwiczymy w ten sposób procesy, pamięci dziecka, oraz mamy wpływ na wyobraźnię naszego małego czytelnika. Niesamowity rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej. Poprzez aktywne czytanie i własną aktywność, dziecko uczy się i ćwiczy cierpliwość oraz pamięć. Idealna dla dzieci z problemami logopedycznymi, które dzięki bardzo łatwym tekstom ćwiczyć mowę i naśladować dźwięk. A bardzo kolorowe ilustracje przyciągają uwagę malucha. Rodzic przestaje być taki poważny i wchodzi w zabawę w naśladowanie. Czym zjedna sobie każde małe serduszko. I właśnie stworzenie odpowiedniej atmosfery, czyli pozytywnego nastawienia do wspólnego czytania oraz zabawy sprawia, że czytanie dla dziecka staje się cudowną zabawą a nie przymusem. Jak dla mnie rady dla rodziców znajdujące się na samym końcu książeczki są bardzo pomocne, żeby zachęcić malucha do czytania.

IMG_8955 IMG_8956 IMG_8961 IMG_8964 IMG_8967

IMG_88721

Dziś mogę Wam napisać, że zakochałam się w książkach z Wydawnictwa MUZA. Książki są cudne pod względem treści, oprawy te, które my akurat mamy są przepięknie wydane. A ilustracje to już bajka, jak dla mnie świetna robota. Jest to książka, która na pewno wprowadzi was w wyśmienity nastrój. Jak dla mnie cała seria tych książeczek jest rewelacyjna.

„Naśladuję zwierzaki”

Autor: Urszula Kozłowska

Ilustracje: Zbigniew Dobosz

Rok wydania: 2015

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 32

Format: 20X20 Cm

Wydawnictwo:  Muza

Cena katalogowa:19,90 zł

9 thoughts on “„Naśladuję zwierzaki” z Wydawnictwa Muza”

  1. zdjęcia są poprostu cuuuuudowne, a książeczka wydaje się ciekawa dla takich maluszków. Twój Jasio to szczęściarz, że tyle książek ma:) co chwilka coś innego:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *