Historia o kropce, o co w ogóle chodzi z tym szaleństwem na całym świecie. Dlaczego i nas wciągnęła do zabawy ta pozycja dla dzieci? Okazuje się, że dorośli też się mogą przy niej świetnie bawić. Dlaczego u nas ta książka jest w użytkowaniu od kilku dni, a fascynacja nią nie maleje jak to czasem bywało z innymi książkami? W czym tkwi tajemnica tej z pozoru niezbyt ciekawej książki, książki  z którą Jasiek biega po domu i krzyczy mamuś zmieniły kolor, zmieniły kolor.

IMG_8878 IMG_8349

Uwielbiam z nim odkrywać tajemnicę tej książki strona po stronie, poszukiwanie, czytanie, wykonywanie zadań oraz machanie nią i inne szaleństwa może to jest jej sukces. Może, dlatego dzieci tak lubią po nią sięgać? Cudownie patrzeć na mojego synka jak z błyszczącymi oczami czeka, co wydarzy się dalej, jakie zadanie będzie miał do wykonania. Najbardziej jednak mnie rozśmieszają  Jaśkowe piski i krzyki. Zmieniły kolor, zmieniły kolor. A jego radość z tej zmiany jest niesamowita.

IMG_8351 IMG_8357

Tarzanie się z nią po dywanie i inne szaleństwa to chyba jest klucz do sukcesu tej książki na całym świecie. Czasem się zastanawiam ile ona jeszcze wytrwa tych naszych szalonych zabaw. Choć nie powiem, że pierwszy raz jak miałam ja w ręku w księgarni nie byłam do niej absolutnie przekonana. Ot kilka kropek. A jednak teraz zmieniłam zdanie.

IMG_8665 IMG_8669

A Ty żeby odkryć jej tajemnice musisz porzucić pozę poważnego rodzica i oddać się szaleństwu, a wtedy zobaczysz, że to działa. U nas podziałało i to bardzo. Jeżeli nie znajdziesz w sobie odrobiny szaleństwa to ominie Cię cudowna przygoda z nią!

IMG_8671 IMG_8680 IMG_8690

Cóż mogę jeszcze o niej napisać. Mianowicie to, że ja ją  polecam w 100%.Mam nadzieję że każdy poczuje mięte do tej książki. To Ty możesz dać życie i książce i ukrytym wewnątrz stronic kropkom. Wystarczy tylko odrobina chęci i szaleństwa.  My z Jasiem dzięki niej utrwalamy sobie kolory oraz uczymy się liczyć. Liczymy wspólnie już do 5.

IMG_8359

IMG_8355

IMG_8352

Nauki nigdy za dużo, a ja jestem w szoku jak mój synek wszystko szybko zapamiętuje. Koszt zakupu tej książki to ok. 35zł. Jest ona dostępna w księgarniach lub sklepie wydawnictwa .

Naciśnij mnie

Autor:  Hervé Tullet

Rok wydania: 2011

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 56

Format: 22X22 Cm

Wydawnictwo:  Babaryba

Cena rynkowa 29,90zł

19 thoughts on “Naciśnij mnie. Historia kilku kropek.”

  1. Mój Maciej ma dopiero 16 miesięcy, ale od pierwszych chwil razem spędzamy czas z książkami. Uważam, że jeśli my, rodzice, nie zaszczepimy dziecku miłości do nich, to same po nie nie sięgną. Bo skąd mają wiedzieć, że książki to nie nuda, a fantastyczna zabawa?
    Na szczęście jest cała masa książek dla dzieci, po które na prawdę warto sięgnąć. Już teraz zbieram inspiracje na przyszłość i książka o kropkach do nich trafia.
    Betka, blogmlodegorodzica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *