Są książki, które się czyta i zapomina po jakimś czasie, są też takie, które na bardzo długo zapadają nam w pamięć. Ta właśnie taka jest. To niezwykle wciągająca, opowieść o miłości. O miłości trudnej, niezrozumiałej dla normalnego człowieka, o chorej miłości, która zamiast uszczęśliwiać, niszczy psychicznie i fizycznie. Zdecydowanie szokująca, jednak warta przeczytania. Na długo pozostaje w pamięci, nie sposób o niej zapomnieć.

Miłość za wszelka cenę – Louisa Reid – Zielona Sowa

Historia opowiada o 15-letniej Audrey, która razem z matką i bratem przenosi się do zaniedbanego Folwarku w małej miejscowości. Dziewczyna ma sporo młodszego brata, dla którego jest drugą matką, jest z nim bardzo emocjonalnie związana. Opiekuje się nim pod nieobecność matki, kiedy ta wychodzi do pracy. Przeprowadzka miała być dla całej rodziny ucieczką, ucieczką przed jej chorobą, jednak jak się potem okaże, będzie ona ucieczką przed……? Właśnie czy przed czymś takim można uciec?

Jak się okazało, cała sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jak na drodze młodziutkiej dziewczyny pojawia się Leo. Chłopak w pewnym momencie staje się dla niej przyjacielem i powiernikiem jej małych tajemnic, co bardzo nie podoba się matce Audrey. Która staje się o córkę zazdrosna i w pewnym momencie zabrania się jej z nim spotykać. Jednak spotkania z nim są dla młodej dziewczyny lekarstwem, dodają jej energii do działania i wywołują uśmiech na jej twarzy. Jednak czy tak będzie zawsze, co musi się jeszcze wydarzyć w jej życiu? Podczas spotkań z nim nastolatka uświadomi sobie, że jej życie nie jest normalne, że nic nie jest takie, jakim się jej do tej pory wydawało.

Kilka słów o bohaterce ksiazki „Miłość za wszelka cenę”- Louisa Reid 

Audrey jest nastolatką, której historia jest bardzo skomplikowana. Jak się wszystkim wokoło wydaje to bardzo problematyczną dziewczyną, zmagającą się z chorobą psychiczną. Tak przynajmniej twierdzi jej matka, która dla ratowania córki zapisuje ją do różnych specjalistów związanych z psychologią i psychiatrią dziecięcą. Karmiąca córkę lekami psychotropowymi niczym cukierkami. Jak się potem okazuje, obraz młodej dziewczyny zmienia się wraz z rozwojem sytuacji.

„Miłość za wszelką cenę” – podsumowanie

„Miłość za wszelką cenę” to niesamowita i oryginalna powieść. Spodziewałam się kolejnej banalnej młodzieżówki i tu moje ogromne zdziwienie. Co więcej, kiedy już zaczniecie ją czytać, to zdecydowanie nie będziecie w stanie domyślić się, co czeka bohaterkę na samym końcu. Atmosfera i mroczny klimat książki oraz opisy sytuacji i wydarzeń powodują, że można się nawet pogubić w ocenie sytuacji. Tajemniczy klimat opowieści jest utrzymany do samego końca! Bardzo mi się w niej podoba to, że jest w niej sporo tajemnic, których wyjaśnienie autor pozostawia na sam koniec.

Ostatnią książkę, która czytałam z wypiekami na twarzy i z napięciem które rosło i rosło była książka o chorej na Aspergera małej dziewczynce, tam też nie było łatwo, ale tu spotkałam się z czymś zupełnie innym. Tam kochająca matka i ojciec, którzy oddaliby życie za swoją małą córeczkę, a tu matka, która z niezrozumiałych dla mnie powódek chce zniszczyć…… Jeżeli wzbudziłam w Tobie ciekawość, to zdecydowanie zachęcam do sięgnięcia po książkę. Jestem więc pewna, że zainteresowaniem przeczyta ją młodzież, ale będzie ona również wciągającą lekturą dla dorosłych. Ja nie byłam w stanie oderwać się od czytania i skończyłam ja w jedną noc.

„Miłość za wszelką cenę”

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Stron: 450

Okładka: miękka

Cena rynkowa: 39,90 z

Cena w aros.pl: 27,93 zł

10 thoughts on “Miłość za wszelka cenę – Louisa Reid – Zielona Sowa”

  1. Może być ciekawa.
    Zaciekawiło mnie to zdanie „…całej rodziny ucieczką, ucieczką przed jej chorobą, jednak jak się potem okaże, będzie ona ucieczką przed……? Właśnie czy przed czymś takim można uciec?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *