• Malowanie światłem w zachwyt wprowadzi każdego. Małego i dużego. Podglądanie spektaklu malowanego piaskiem, światłem i śniegiem to była dla nas niesamowita przygoda. Tak naprawdę od tego zaczęła się fascynacja i chęć spróbowania by samemu coś zmalować. Obrazy sypane piaskiem, scenki malowane światłem i innymi technikami oraz piękne kostiumy uruchomiły naszą wyobraźnię, do tego stopnia, że sami postanowiliśmy spróbować swoich sił w malowaniu.

W grudniu mieliśmy okazję oglądać znaną chyba każdemu, baśń o Królowej Śniegu, Kaju i odważnej Gerdzie. Tym razem była ona opowiedziana śniegiem, piaskiem i światłem. Tatiana na podstawie kultowej baśni Hans’a Christian’a Andersen’a z pewnością rozpaliła nie jedno serce dużych i małych widzów. Mnie pokazała zupełnie inne oblicze sztuki. To bardziej nowoczesne, pomysłowe. Mój przedszkolak zapragnął malować światłem.

Malowanie światłem, fascynacja od pierwszej chwili

Wspaniale było przypomnieć sobie tą piękną opowieść, z którą jako dziecko miałam okazję się zetknąć. W ubiegłym roku w Teatrze Jaracza Z Jasiem mieliśmy okazje obejrzeć inną odsłonę tej pięknej baśni. Oba spektakle bardzo nam się podobały. Z pewnością dopełnieniem tego niezapomnianego show była piękna muzyka oraz fantastyczna gra aktorska. Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od 5-ego roku życia. Trwa  około 70 minut.

Rozwój dziecka to priorytet każdego rodzica, dlatego też każdego dnia staram się wspierać rozwój mojego syna. Czytając z nim książkę, opowiadając historie z dzieciństwa, będąc na spacerze, czy zabierając do kina lub na przedstawienie do teatru. Wiem, że wspieranie dziecięcej wyobraźni jest niezwykle ważne dla jego rozwoju. W Poszukiwaniu kreatywnych zabawek i pomocy dydaktycznych trafiłam na tablicę do malowania światłem, który pozwala mi ją stymulować i rozwijać podczas swobodnej zabawy.

tablica do malowania światłem
zestaw do malowania światłem od ART GRoup Galtsyna

Przyznam szczerze, że ja miałam okazję pobawić się tym cudem jak mój syn był w przedszkolu. I tyle mojego, bo teraz nie odstępuje jej na krok.

Nauka malowania światłem

Nie wiem jak wy, ale oglądając telewizyjne show Tatiany Galstyny byłam pod ogromnym wrażeniem jej umiejętności. Malowanie piaskiem jeszcze kilka lat temu to była dla mnie nowość. Dziś w domu mamy swój zestaw do malowania światłem od światłem od ART Group Galstyna. Dla nas to fantastyczna zabawka i pomoc w budowaniu rodzinnych relacji. Ta świetlna tablica to nieograniczona możliwość w zabawie dla całej rodziny. Z nią Twoje dziecko wkroczy do świata pełnego światła i ekscytująca zabawy. Być może i Ty chętnie sięgniesz po tablicę świetlną i stworzysz zaczarowane, świecące rysunki. Mnóstwo radości gwarantowane!

Z pewnością inwestując w ten gadżet, będziesz rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Wystarczy tylko chcieć i poświęcić dziecku trochę czasu. Gwarancją jest to, że i Ty spędzisz z maluchem miło czas. Tak właśnie powstają piękne wspomnienia z dziecięcych lat. Jak się okazuje, dla mojego synka, jest to jeden z fajniejszych prezentów które dostał w ostatnim czasie. Dzięki takiej zabawie, ma szansę na dobrą zabawę i rozwój wyobraźni.

Wspieramy dziecięcą wyobraźnię poprzez rysunek

Narysujesz mi coś? Kto z Was nie słyszy tego pytania przynajmniej kilka razy w tygodniu. Wiadomo, pomocne okazują się różnego rodzaju poradniki w stylu, jak narysować lisa, kota lub królika. Z czasem i nam rodzicom przychodzi to z łatwością. W przypadku malowania światłem, tak naprawdę jego magia kryje się w tym, co pojawia się na tablicy.  Im ciemniej będzie w pokoju, tym jaśniejszy będzie dziecięcy rysunek. Z pomocą w rozwijaniu umiejętności rysowania i wyobraźni, przychodzi zestaw do malowania światłem od ART GRoup Galtsyna. Zestaw zawiera specjalną tablicę do rysowania i dwa długopisy 2w1 (latarka UV i niewidzialny długopis). Zestaw pozwala tworzyć niezwykłe rysunki, wspierając kreatywność dziecka.

Zestaw możecie kupić TUTAJ

Tablica do malowania światłem to jedna z ciekawszych zabawek w naszym domu, która pozwala uruchomić naszą wyobraźnię. Wyobraźnia jest czymś pięknym, niezwykłym i indywidualnym. Warto zapamiętać, że wyobraźnia naszych dzieci działa inaczej niż u dorosłych. Warto umożliwić im jej rozwój.

jak wspierać wyobrażnię

nauka malowania światłem
zestaw do malowania światłem od ART GRoup Galtsyna

Jak widać, aby doskonale bawić się rysunkiem, nie potrzebujemy kredki czy pędzla, a światło! Pewnością ogromną zaletą tej tablicy są jej gabaryty i wygoda w użyciu. Po zakończonej zabawie wszystkie rysunki same znikają same. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Tablicę można wziąć ze sobą wszędzie! Nami ostatnio wciąż podróżuje.

Wyobraźnia jest czymś bardzo ważnym w rozwoju każdego dziecka. Dlatego dziecięca wyobraźnia powinna być wspierana, a dziecko zachęcane do tworzenia różnych prac plastyczno-technicznych i snucia pięknych opowiadań.

Jak korzystać z tablicy do malowania światłem?

  • Najlepiej jest malować, gdy w pokoju jest ciemno, od kilku dni w małym pokoju wciąż mogłyby być zasłonięte rolety.
  • Długopisy dołączone do zestawu posiadają latarkę UV. To właśnie nimi malujemy po magicznej  tablicy.
  • Obrazki, które powstają na tablicy po krótkim czasie znikają i możemy tworzyć kolejne rysunki.

Nauk malowania światłem na tablicy do malowania światłem?

Przy zamówieniu na stronie galitsyna-show.com wpisując hasło jaskoweklimaty dostaniecie 10% rabatu na zakup biletów na spektakle w całym kraju. A już w marcu 2020 roku w Łodzi odbędzie się kolejny spektakl. Tym razem będzie to kultowy „Mały Książę”. Z Jasiem wybierzemy się na pewno. Teatr Piasku Tetiany Galitsyny zaprasza widzów w każdym wieku.

Mielibyście ochotę wybrać się na taki spektakl, a może sami chcielibyście spróbować malować piaskiem lub światłem?

4 thoughts on “Malowanie światłem, fascynacja od pierwszej chwili”

  1. wygląda to fantastycznie, nie wiedziałam, że coś takiego istnieje! mój maluch kocha wszelkiego rodzaju gadżety, zabawki elektryczne, nowoczesne , takie jak auta elektryczne dla dzieci, drony go fascynują, technika też, może malowanie światłem mu się spodoba 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *