Las. Obrazki dla maluchów.

Książka dla najmłodszych, która pozwoliła nam poznać las i jego mieszkańców. A czas spędzony na jej czytaniu i przeglądaniu to sama przyjemność. Jest ona pięknie ilustrowana. To kolorowa książeczka z edukacyjnej serii „Obrazki dla maluchów”, która pomaga dzieciom poznać zwierzęta mieszkające w lesie oraz ich zwyczaje. Oraz pory roku i zmieniający się na rysunkach krajobraz.  Na końcu książeczki znalazła się prosta zgadywanka utrwalająca zdobytą przez maluchy wiedzę. Oboje z Jasiem bardzo lubimy książeczki z tej serii. Są one niezwykle ciekawe i interesujące. Mój 2 latek jest w stanie rozróżnić drzewa iglaste i liściaste. Wskazać na obrazkach różnice między nimi. A dzięki przystępnym i prostym tekstom w doskonały sposób uczy się rozpoznawania mieszkańców lasu raz ich zwyczajów. Poznaliśmy lisa, dzięcioła, sowę i jeża oraz inne leśne zwierzęta, które pojawiają się na obrazkach. Wzbudzały one bardzo duże zainteresowanie w moim dziecku. A my uczyliśmy się ich odgłosów, szczebiotu ptaków, i innych dźwięków, które one wydają.

IMG_3495

Podział na grzyby jadalne i nie jadalne. Fantsatyczna lekcja przyrody myślę, że przyda sie każdemu dziecku.

IMG_3497

IMG_3498

IMG_3499

IMG_3501

IMG_3502

IMG_3503

Przyroda. Obrazki dla maluchów.

Obie pozycje i Las i Przyroda są do siebie bardzo zbliżone tematycznie, mogę napisać, że doskonale się uzupełniają. Dlatego nie rozdzielam recenzji na 2 oddzielne, bo cóż mogłabym napisać w tej drugiej. Dzięki przystępnym tekstom i wspaniałym obrazkom dziecko odkryje fascynujący świat przyrody oraz lasu. Nauczy się nazywać drzewa i kwiaty, pozna ciekawostki na temat zwierząt. Dowie się również, jak cenna jest otaczająca nas przyroda dla nas ludzi i dla naszego życia. Oraz jakie zależności w niej występują. Doskonale nauczy się rozróżniać pór roku oraz zjawisk pogodowych i warunków atmosferycznych. Słońce, wiatr i padający śnieg pięknie pokazano przy pomocy obrazków.

IMG_3505

IMG_3487

Cztery pory roku pieknie zilustrowane na drzewach.

IMG_3488

Książkę można wykorzystywać nie tylko do czytania ale również do zabawy. Można super się bawić z dzieckiem np. w przebieranki. Naszykwałam różne ubranka i na moją komendę Jasiu mamy lato on wybierał spośród ubrań te, które nosimy w lato, lub Jasiu właśnie pada deszcz a on rozglądał się w poszukiwaniu parasola. Dodatkową atrakcją jest wyszukiwanie poszczególnych zwierzątek, np. kicającego zająca. Dziecko musi skoncentrować swoją uwagę na obrazku tak by wyszukać małego skaczącego szaraczka. Za pomocą kolorowych ilustracji przedstawiono życie zwierząt, na wsi, nas stawem, na sawannie oraz w tropikalnym lesie lub na pustyni. A wiecie doskonale sami, że dzieciaki uwielbiają zwierzęta. Dlatego ta książka jest dla nich niezwykle ciekawa i interesująca. Zdecydowanie polecam.

Poznajemy zjawiska pogodowe.

IMG_3489

Dzień i noc to bardzo ciekawy temat do rozmów.

IMG_3492

IMG_3491

Jest to seria książek całokartonowych w idealnym formacie już dla najmłodszych czytelników. Dlatego spokojnie mogę je polecić już nawet dla rocznego dziecka do przeglądania. Z tej serii mamy jeszcze w naszej biblioteczce „Kolory” i „Liczby”. Pierwszą książkę z tej serii kupiłam jak Jaś miał trochę ponad rok czasu i były to „Liczby”. Ich recenzja już niebawem. Wykazywał bardzo duże zainteresowanie nią, więc w naszej biblioteczce znalazły się kolejne pozycje z tej serii. Mają idealny format dla małych rączek i są porządnie wykonane a w środku znajdują się naprawdę piękne ilustracje. Podoba mi się prostota tych ilustracji i dobór kolorystyczny. Traktujemy je trochę jak taka małą encyklopedię wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Książki z tej serii do zakupienia są „Przyroda” tu a „Las”  tu.

„Las” i „Przyroda”

Autor: Emilie Beaumont

Ilustracje: Sylvie Michelet

Rok wydania: 2015

Oprawa: Sztywna całokartonowa

Liczba stron: 30

Format: 16,5 X 20Cm

Wydawnictwo:  Olesiejuk

Cena katalogowa: 12,99zł

7 thoughts on “„Las” i „Przyroda” obrazkowa seria książek dla malucha. Olesiejuk.”

    1. I bardzo trwałe, nie do zdarcia. No chyba że cos sie na nie wyleje, u nas ostatnio szklanak asoku ale umyte wyglądaja jak nowe. Ciekawa propozycja dla maluszka, jako do ogladania obrazków, i dla starszego już z treścią.

  1. A ja mam problem z tą serią. Mamy „Las” i z kilku pozycji o zwierzętach oraz o lesie akurat po tę książkę córka sięga najrzadziej i wydaje się być nią najmniej zainteresowana. Dlatego nie kupiłam innych z serii, chociaż ta „Przyroda” rzeczywiscie wyglada ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *