Książki, które cieszą oko, bawią i uczą idealne na początek

Książki ze sztywnymi kartkami to zazwyczaj pierwsze książki, jakie kupujemy naszym maluszkom. Dlatego że są twarde, wytrzymałe i odporne na zniszczenia, wprost idealne dla małych rączek. Dla nas takie książki na początku naszej przygody z czytaniem były idealną formą rozrywki. Zaczynaliśmy od oglądania ilustracji, poznawania odgłosów zwierząt, nazywania ich. Warto od samego początku wprowadzać malucha w świat magii czytelnictwa i poznawania świata. Książki dostosowane do wieku dziecka na pewno zaciekawią zarówno niemowlęta, jak i kilkulatki. Trzeba tylko znaleźć odrobinę czasu na wspólne ich przeglądanie i czytanie.

IMG_9886

Dziś chciałabym pokazać Wam książki, które z pewnością skradną dziecięce serca. Dużym plusem książeczek kartonowych jest fakt, że są kartonowe i nie tak łatko je zniszczyć. Uwielbiamy ja, na co dzień, ale są również idealne w podróży. Co w nich takiego jest, że wzbudzają zainteresowanie dzieci? Są to na pewno to piękne kolorowe obrazki, które przykuwają dziecięcy wzrok oraz to ż dziecko, które widzi czytającego w domu rodzica też chce robić to samo, co on. A wspólne przeglądanie książek i czas, który rodzic poświęca dziecku powoduje, że tworzy się między coś pięknego.

Dlaczego warto czytać dziecku?

Codzienne głośne czytanie dziecku, wpływa doskonale na jego rozwój emocjonalny, dziecko czuje się ważne i kochane, gdy my rodzice spędzamy z nim czas. Czytanie ma duży wpływ w późniejszym etapie jego rozwoju.  Na początek nie muszą być to bardzo długie opowiadania, trzeba dostosować je do wieku maluszka. Staram się dobierać książeczki odpowiednie do jego wieku, czasem tylko przeglądając.

Książki, które cieszą oko, bawią i uczą idealne na początek

„Dobranoc, małe lwiątko”, „Serdeczne uściski”, „Dodaj zwierzątka”

Z książek, które dziś trafiły do naszego zestawienie a które chciałam polecić na sam początek szczególnie polecam serię sztywno kartonowych książek Fisher-Pricea. Piękne wydanie, kolorowe obrazki z elementami edukacyjnymi takimi jak poznawanie kolorów i oswajanie się z nimi od samego początku, poznawanie cyfr i wesoła nauka matematyki od malucha.

Pierwsza seria kolorowych książeczek dla maluchów, którą chciałam pokazać to: „Dobranoc, małe lwiątko”, Serdeczne uściski”, „Dodaj zwierzątka”. Przedział wiekowy 0-2 latka.

Cała seria jest bajecznie kolorowa. Książki są wydane na licencji znanej firmy Fisher-Price. Myślę, że zachwyci ona każdego maluszka, który ją zacznie przeglądać.

 „Serdeczne uściski”  seria  Fisher Price

IMG_9901

IMG_9902

IMG_9900

IMG_9903

Dobranoc, małe lwiątko”  seria  Fisher Price

Książki, które cieszą oko, bawią i uczą idealne na początek

IMG_9894

 „Dodaj zwierzątka” seria  Fisher Price

IMG_9905

IMG_9899

IMG_9898

Całości dopełniają piękne kolorowe zwierzęce postacie. Brawa za ciekawe a jednocześnie króciutkie i proste historyjki, które przedstawiają przygody sympatycznych bohaterów. Czytając z rodzicem maluch poznaje liczby i osłuchuje się z nowym słownictwem, poprze, co wzbogaca swój zasób słów. Bajkowe wręcz, kolorowe ilustracje na pewno cieszą oko i umilą czas spędzony na przeglądaniu i czytaniu strona po stronie. Jest to świetna propozycja dla ciekawskich i chłonnych wiedzy dzieci.  Z pierwszymi elementami nauki matematyki i kolorów poprzez zabawę. Co dzieci lubią najbardziej!

Wydawnictwo:  Olesiejuk Sp. z o.o.

Seria: Fischer Price
Stron: 12
Okładka:  książka całokartonowa
Cena rynkowa:  19,99 zł
Cena w aros.pl:  13, 59 zł

Druga seria książek na licencji  Fisher Price to: „Kolory dżungli”,Odgłosy dżungli” i „Liczymy w dżungli”. Przedział wiekowy 0-2 latka.

„Dobranoc, małe lwiątko”, „Serdeczne uściski”, „Dodaj zwierzątka”

To seria kartonowych książeczek wykonanych na licencji znanej firmy Fisher-Price, które przez zabawę uczą już najmłodsze dzieci. Czytając lub przeglądaąc je z dzieckiem rozwijasz u niego takie umiejętności, jak: wskazywanie i nazywanie elementów, nauka i rozpoznawanie kolorów, nauka liczenia i ogólną spostrzegawczość u malucha. Słuchanie prostych historyjek i opowiadanie o ich bohaterach, dla tak małego dziecka to doskonały sposób na poszerzanie i wzbogacanie słownictwa.

 „Kolory dżungli”   seria  Fisher Price

IMG_9930

IMG_9919

IMG_9936

Kartki w książce są naprawde grube i wytrzymałe co możecie zonbaczyć na powyższym zdjęciu. Nie do zniszczenia.

Odgłosy dżungli”  seria  Fisher Price

IMG_9910

IMG_9911

IMG_9914

IMG_9917

Poznajemy i naśladujemy kolorowe zwierzaki. Uczymy się wspólnie ich odgłosów utrawalamy z dzieckiem kolory. 

 „Liczymy w dżungli”  seria  Fisher Price

IMG_9920

Poznajemy pierwsze  cyfry, zaczynamy przeliczanie a przy pkazji poznajemy i utrwalamy kolory.

IMG_9931

IMG_9933

IMG_9929

IMG_9924

IMG_9922

Książki, odpowiednie dla roczniaka, dwulatka, ale i trzy latka. Choć u nas zdecydowanie wybieramy już takie z większą ilością treści. Ilustracje w nich są bajecznie kolorowe, co na początek dla małego czytelnika wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

W całej serii tych niezwykle kolorowych książeczek znajdują się:  Kolory dżungli, Liczymy w dżungli, Odgłosy dżungli, Zabawy w dżungli

Wydawnictwo:  Olesiejuk Sp. z o.o.

Seria: Fischer Price
Stron: 12
Okładka:  książka całokartonowa
Cena rynkowa:  19,99 zł
Cena w aros.pl:  13, 59 zł

 

Mam nadzieję, że te pozycje się Wam spodobały i że dzięki temu wpisowi mogliście zobaczyć, co te książki skrywają w środku. Wybierając książki dla maluszka około 1 roku warto się nad nimi zastanowić. Myślę, że będzie to dobry wybór. Dzieci na początku swojej przygody z czytelnictwa skupiają się raczej na oglądaniu kolorowych ilustracji. Chyba raczej nie ma dziecka, które nie lubi oglądać kolorowych obrazków. A w tej serii kolorowych książek dodatkowym atutem są zwierzęcy bohaterowie, których bardzo często możemy spotkać na innych produktach dla dzieci. Pierwsza karuzela nad łóżeczko, pluszaczki, grzechotki od Fisher Price towarzyszą naszym maluchom od samego początku.

Uważam, że doskonałym pomysłem było przenieść kolorowych zwierzęcych bohaterów na kartki książek dla dzieci.  Cieszę się, że na rynku wydawniczym wciąż pojawiają się piękne, kolorowe, obrazkowe książki w rozmaitych formach i rozmiarach dla dzieci z różnych grup wiekowych. O książkach dla nieco starszych dzieci pisałam kiedyś we wpisie, który osiągnął chyba największą oglądalność, jeżeli chodzi o wpis z książkami. Zainteresowanych odsyłam do wpisu klik.

Warto czytać dziecku od samego początku, a wraz z mijającym czasem kontynuować ten piękny rytuał. Dla nie wspólne czytanie z Jasiek to najpiękniejsze chwile w ciągu dnia. Warto czytać już noworodkom, niemowlakom czy kilkulatkom, a w późniejszym etapie nie będzie problemu z nakłanianiem dziecka do sięgnięcia po książkę. Niestety nasza młodzież czyta coraz mniej książek, więc może warto o to zawalczyć od samego początku.

U nas książki całokartonowe sprawdzały i sprawdzają się do dnia dzisiejszego. Oczywiście dostosowane wiekowo do wieku Jasia. Uwielbiamy też te pozycje bez tekstu. Dzięki czemu a każdy razem możemy wymyślać swoją historię.

Zapraszam również na wpis z zestawieniem ksiażek kartonowych dla ciut starszych dzieci. Wpis ten cieszył się ogromnym powodzeniem  pt. „Książki kartonowe dla najmłodszych-nasze hity-klik”

IMG_4207

A Tobie, która z tych książek spodobała się najbardziej?

8 thoughts on “Książki, które cieszą oko, bawią i uczą idealne na początek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *