Lalka Barbie, nowe autko, a może edukacyjna książeczka? Szukasz idealnej zabawki dla malucha, ale nie wiesz, co sprawi mu największą radość? A może zamiast kolejnej maskotki wybierz prezent, który obudzi w nim kreatywność i pasję artystyczną? Książeczki z naklejkami dają nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni! Dzieci uwielbiają wyklejać, tworzyć historie obrazkowe i angażować się w zadania, które wymagają pomysłowości i inteligencji. Jeżeli intelektualny rozwój dziecka jest dla ciebie priorytetem, na pewno docenisz edukacyjne serie książeczek naklejkowych.

Na czym polega idea książeczek z naklejkami?

Dzieci uwielbiają wyklejanki. Niestety, standardowe naklejki jednokrotnego użytku nie są praktyczne i szybko się niszczą lub zostawiają klejące, nieestetyczne ślady na powierzchni kartki. Rozwiązaniem tego problemu są książki z naklejkami, w których karty wykonano ze specjalnego powlekanego materiału pozwalającego na wielokrotne przyklejanie nalepek.  Kolorowe, pięknie zaprojektowane naklejki stanowią inspirację do tworzenia obrazkowych historii i rozwijają w dziecku artystyczne pasje. To idealne połączenie książki i decoupage’u.

Trudno oczekiwać od dziecka, aby skupiło uwagę na słowie pisanym przez dłuższą chwilę. Z drugiej strony warto oswajać je z formatem książki i już od najmłodszych lat pokazywać, że czytanie i tworzenie historii to sama przyjemność. Aby w pełni wykorzystać dydaktyczny potencjał książeczek, warto urozmaicić domową biblioteczkę pozycjami anglojęzycznymi. Wyklejanki w języku angielskim mają bardzo przejrzystą formę, a treści w nich zawarte są zrozumiałe na poziomie intuicyjnym. Im szybciej rozbudzisz wyobraźnię i zdolności językowe u swojego dziecka, tym ciekawsze świata będzie.

Korzyści wynikające z tej formy zabawy

Serie   książeczek z naklejkami w języku angielskim obejmują wiele tematów i zagadnień. Umieszczanie prostych słów i zwrotów w obcym języku ma olbrzymie znaczenie dla językowego rozwoju maluchów. Dzieci są chłonne wiedzy i podświadomie rejestrują językowe komunikaty. Nawet się nie spostrzeżesz, kiedy twoje dziecko policzy do dziesięciu w obcym języku, albo uświadomi cię, jak brzmi angielska nazwa ulubionego zwierzątka. Jeżeli twoje dziecko lubi zwierzęta, wybierz książeczkę inspirowaną życiem na farmie lub w ZOO. To świetny materiał dydaktyczny i dowód na to, że nauka może iść w parze z zabawą. Aby dziecko szybciej poznało nazwy zwierzątek, możesz dołączyć do zabawy i w międzyczasie zadawać pytania albo zachęcać dziecko do tworzenia historii. Kiedy po pewnym czasie wrócisz do wyklejanek, przekonasz się, że twoje dziecko zapamiętało wszystkie „imiona” zwierzątek.

Tradycyjne nauczanie oparte na pokazywaniu zdjęć zwierząt i uczeniu ich nazw gatunkowych na pamięć nie jest aż tak efektywne. Dzieci uczą się wszystkimi zmysłami i lubią wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Mając do dyspozycji kolorowe plansze z wyklejankami mogą zdecydować, gdzie umieszczą dane zwierzątko i wytłumaczyć, dlaczego wybrały akurat to miejsce. Tworząc własne historie rozwijają zdolności interpretacyjne, uczą się swobodnego mówienia oraz argumentowania swoich decyzji.

Książeczki z naklejkami to tylko część obszernego segmentu  książeczek kreatywnych dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się także książki zmazywalne przeznaczone dla nieco starszych dzieci. Książki trenują spostrzegawczość i logiczne myślenie. Dziecko musi wykonać szereg zadań, poczynając od rysowania i pisania po śladzie, poprzez szukanie różnic między przedmiotami, aż do wyklejania kształtów.

Rodzaje książeczek z naklejkami

Oferta książeczek z naklejkami jest niezwykle bogata. Serie tematyczne obejmują zarówno zagadnienia naukowe, np. loty kosmiczne, budowę samochodu, podwodny świat, części ciała itp., jak i rozrywkę, np. świat dinozaurów, życie małej księżniczki czy zabawę na świeżym powietrzu. Niektóre książeczki pomagają w nauce języka angielskiego, ucząc dzieci podstawowych zwrotów i wyrazów.

Skorzystaj z wakacyjnej promocji i wybierz tematyczne książeczki, które sprawią radość Twojemu dziecku. W ramach akcji „Lipiec z naklejkami” dostaniesz 10% rabatu na wszystkie   książeczki – ćwiczenia naklejkowe.

My uwielbiamy książki z naklejkami, a jak jest u Was?

* Kod rabatowy: lato-z-naklejkami ważny do 31.07.2018 dla zamówień od 50 zł.

20 thoughts on “Kreatywnie książeczki z naklejkami – artystyczne inspiracje dla dziecka”

  1. Syn mojej koleżanki bardzo lubi książeczki z naklejkami. Co prawda większość naklejek nie lądowała w przeznaczonej do tego planszy, a na łóżku, lodówce czy ściankach 😀

  2. Olivier uwielbia naklejki w ksiazeczkach. Zazwyczaj trafiają tam gdzie powinny,ale zdarza sie szczególnie gdy sa to zwierzeta, wtedy przykleja sobie na kartkach z bloku i dorysowuje do nich trawke i inne elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *