Ostatnio wybierałam pierwszą kolorowankę dla Jasia i pierwszą jaką mu kupiłam była to kolorowanka z naklejkami. Zdecydowanie był to strzał w dziesiątkę! Nawet nie przypuszczałam, że dzieci tak lubią naklejki. Ponieważ po tej książeczce nastało u nas jest szaleństwo naklejkowe! Oczywiście nie pozwalam ich naklejać, gdzie popadnie, bo naklejki są solidne, a potem jest problem z ich usuwaniem.

Powinniśmy nasze maluchy zachęcać do malowania, kolorowania i pisania. Wiadomo, że pierwsze prace plastyczne naszych dzieci zupełnie nie przypominają pięknych kolorowych rysunków. Ale dla nas rodziców jest to najpiękniejszy rysunek na świecie. Sama trzymam w szufladzie pierwszą prace plastyczną Jasia, która powstała już bardzo dawno temu.

Na rynku wybór kolorowanek i innego rodzaju malowanek jest bardzo duży. Ostatnio przeglądając je w sklepie z Jasiem zdecydowaliśmy się na „Wesołą biedronkę ” z Wydawnictwa AWM. Jest cała seria tych kolorowanek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Teraz staram się kupować takie kolorowanki, w których obrazki są dosyć duże, nie maja aż tyle szczegółów i mają proste obrazki do kolorowania dla maluchów. Dzięki kolorowaniu i malowaniu dziecko wyrabia sobie rączkę i zaczyna ładnie trzymać kredkę. Przyda się to potem przy nauce pisania. Na szczęście u nas nie było i nie ma z tym problemów. Kiedy Jasiek dostał swoje pierwsze kredki do rączki sam wiedział jak je trzymać i co trzeba z nimi robić.

„Koloruj, naklejaj, poznawaj kolory i kształty”, to cała seria kolorowanek dla maluchów! Uproszczone rysunki, oraz wyraźny kontur i duże płaszczyzny do pomalowania zachęcą dziecko do pracy z taką książką. U nas zdecydowanie furorę od jakiegoś czasu maja naklejki. Zaczęło się od pójścia Jasia do przedszkola i po powrocie z niego miałam dla niego przygotowana porcje naklejek. Dlatego też przy wyborze książki do malowania sugerowałam się naklejkami. Do każdego rysunku w książce, jest naklejka, którą trzeba nakleić w wyznaczonym miejscu a która ma za zadanie podpowiedzieć maluchowi, jak pokolorować dany obrazek. My bawimy się kolorami i nasze rysunki w 100% nie odzwierciedlają, tych z naklejek, ale to wszystko przyjdzie z czasem. Lubię z nim kolorować, bo wtedy wracam do czasów własnego dzieciństwa. Szkoda, że wtedy niestety nie było takich wspaniałych książek dla dzieci jak są teraz.

Oczywiście malujemy tez na zwykłych kartkach z bloku rysunkowego, czasem przerysowuję Jasiowi z kolorowanki dany obrazek i malujemy go wspólnie, ćwiczymy i utrwalamy w ten sposób kolory. W całej serii kolorowanek, jest aż 9 książeczek z naklejkami. I pewnie sięgniemy po kolejne książki z tej serii. Podoba mi się w nich to że maja bardzo grube brzegi i kontury obrazka, co pozwala małemu dziecku ćwiczyć kolorowanie by nie wyjeżdżać kredka poza linię.

IMG_0178 IMG_0179 IMG_0180 IMG_0181

Duże obrazki do kolorowania są idealne dla najmłodszych dzieci.

IMG_0173 IMG_0174

Naklejki do naklejania zajmują 2 strony książeczki.

IMG_0176 IMG_0177

Jak widać Jasiek radzi sobie całkiem nieźle z kolorowaniem.

IMG_0193 IMG_0197 IMG_0198 IMG_0201

A naklejanie to już chyba najbardziej interesujące zajęcie. Jaś uwielbia naklejki.

IMG_0202 IMG_0205

„Kolorowanki naklejanki „Wesoła biedronka”

Autor: Joanna Kulmowa

Ilustracje: Piotr Kozera

Rok wydania: 2013

Oprawa: Miękka lakierowana

Liczba stron: 32

Format: 19X19 Cm

Wydawnictwo: AWM

Cena katalogowa: 6,99 zł

2 thoughts on “Kolorowanki naklejanki „Wesoła biedronka” Malujemy kredkami.”

  1. Kolorowanki jeszcze przed nami, ale widzę że Jasio mimo choroby dobrze w domu się bawi:) Kolorowanki to fajna rzecz dla maluchów, jeszcze jak są duże obrazki to łatwiej im malować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *