W sierpniu z Jasiem, moją sąsiadką i jej 4-letnią córką Małgosią wybraliśmy się do Jastrzębiej Góry. Miłą być to taki babski wypad, ale ostatecznie okazało się, że dotarł również mój maż. I bardzo dobrze, bo miałyśmy super kierowcę. To były fantastyczne i pełne wrażeń i dla dzieciaków wakacje. Bez kłótni między nimi się nie obyło, ale wiecie dwójka czterolatków o podobnych temperamentach, to tak musiało się skończyć. Z palcem na mapie szukałyśmy miejsca na wakacje, w ub. roku we dwie byłyśmy w Dębkach i też było cudownie. Tym razem idąc tropem obiektów wyróżnionych certyfikatem Okiem Mamy, trafiłam na ofertę pensjonatu Lachs’ Apartamenty i pokoje w Jastrzębiej Górze tylko dla rodzin z dziećmi. I to był strzał w dziesiątkę.

Poza czasem spędzonym w obiekcie, a pogodę mieliśmy naprawdę cudowną, może nie było strasznych upałów, ale nie padało, co dla nas najbardziej się liczyło. Odwiedziliśmy oddaloną od miejsca pobytu ok. 3 km, można przejść się spacerkiem, latarnię morską w Rozewiu (należy tylko pamiętać, że dzieci do lat 4 nie mają wstępu na latarnię), zobaczyliśmy wystawę w Kuźni, raz przejechałam się rowerem. Brak ścieżek rowerowych dla mnie to duży minus Jastrzębiej Góry. Z Jasiem nie wyruszaliśmy w podróż rowerami. Plaża w Jastrzębiej Górze, pomimo że dosyć wąska ma swój urok. Choć wydawało mi się, że jest tam bardziej wietrznie niż na innych plażach. Gdyby jeszcze nie te schody do pokonania przy większości zejść na plażę byłoby cudnie. Jak sami wiecie takie ukształtowanie terenu, więc wiedziałam, na co się porywam.

Plaża w Jastrzębiej Górze

Plaża w Jastrzębiej Górze to duża atrakcja turystyczna tej malowniczej nadmorskiej miejscowości. Jastrzębia Góra położona jest na urwistym wybrzeżu, klifie, aby ditrzeć z tego miejsca na plażę trzeba pokonać około 300 schodów. Oczywiście są też zejścia na plażę mniej strome, które warto odszukać. Tak jest na zachodnim krańcu przy wejściu nr 25, znajdziecie tam dosyć łagodne zejścia na plażę.

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (56)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (30)

W Jastrzębiej Górze byłam po raz pierwszy na wakacjach, kiedyś ze starszymi dziećmi byliśmy kilka lat temu przejazdem na wycieczce. Jastrzębia Góra to miejsce, do którego warto się wybrać. Choć zejścia na plażę są nieco utrudnione, (dla wózkowych rodziców to może być problem), ponieważ trzeba pokonywać strome schody, ale dosłownie kilka kilometrów dalej można dojechać autem do całkiem wypłaszczonego miejsca i zejścia na plażę. Polecam zejście nr 38 przy ujściu rzeki wpływającej do morza.  Bardzo malownicze miejsce. 

Jastrzębia Góra-Wakacje z dziećmi (wypoczynek, atrakcje, miejsca przyjazne dzieciom)

Teraz trochę o miejscu, w którym się zatrzymaliśmy. Lachs’ Apartamenty i pokoje to miejsce tylko i wyłącznie dla rodzin z dziećmi. Interesujące prawda? Jeśli chcesz odpocząć od dzieci, to nie jest miejsce dla Was, ale jeżeli na wakacje wybierasz się z rodziną, to właśnie tu zapraszam! Pensjonat otrzymał kilka lat temu Certyfikat Okiem Mamy, jako miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi. Na stronie znajdziecie bazę, miejsc dla rodzin z dziećmi. Przeglądając oferty już w kwietniu, obie z koleżanką postanowiłyśmy, że to będzie, to co nas interesuje. Jak sami wiecie, nie często spotyka się miejsca, gdzie wstęp mają tylko rodzice z dziećmi. A to jest nastawione na rodziny i dzieci. Są doskonale przygotowani na przyjęcia całkiem malutkich dzieci, kilkutygodniowych i tych całkiem starszych.

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (12)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (13)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (14)

W skrócie mogę napisać, czysto, bezpiecznie, miejsce dostosowane do pobytu małych dzieci, wypożyczalnia wózków, rowery do dyspozycji gości, sale zabaw, ogólno-dostępną  kuchnią, co dla mnie jest na duży plus. To tylko kilka z atrakcji i udogodnień tego miejsca. Zaliczkę na pobyt zapłaciłyśmy z koleżanką już w kwietniu, wtedy można było zamówić pokoje i apartamenty w atrakcyjnych cenach.

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (3)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (60)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (9)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (10)

Na dole jest ogromny pokój zabaw połączony z jadalnią. Gdy pogoda nie sprzyja na wyjście na spacer to miejsce, w którym kwitnie życie. Nie będę się dalej rozpisywała, bo mogłabym tak pisać i pisać, zapraszam na stronę pensjonatu. Hulajnogi, koce, parawany plażowe, zabawki do piasku. Pierwszy raz wypoczywałam w miejscu, które jest tak przygotowane na przyjazd rodzin z dziećmi. Myślę, że udogodnień jest tu naprawdę sporo i zaskoczyłyby Was pewnie tak samo mnie.

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (4)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (5)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (11)

Co piszą o sobie……

Gościmy Wyłącznie Rodzin z Dziećmi! Boutikowe apartamenty i pokoje. Komfortowy i tani wypoczynek, urlop w pensjonacie nad morzem.
Naszym Gościom udostępniamy.
Wszelkie sprzęty i akcesoria niezbędne dla wygodnego wypoczynku
maluchów udostępniamy   bezpłatnie!  U NAS DZIECI TO VIP-y!”

Przechwytywanie

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (35)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (40)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (42)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (44)

Plac zabw na zewnątrz, zjeżdżalnie, trampolina, hamaki, bujawki to tylko część z aktakcji dla dzieci i rodziców. 

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (46)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (47)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (48)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (51)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (49)

A to nasz pokój:)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (23)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (24)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (27)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (29)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (17)

Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (18)

Jest plaża, muszą być zabawki i rozrywki

Nasze odkrycie tego lata to scrunch bucket, czyli silikonowe wiaderko, które zakupiłam na wyjazd do Międzyzdrojów. Jest genialne i myślę, że posłuży nam jeszcze przez jakiś czas. Poza nim odkryłam fantastyczną serię zabawek do piasku. Zabawki Quut, do zamówienia np. tu-klik  to kreatywna zabawa w piasku i wodzie dla małego i dużego. Zobaczcie sami, jak sprawdzało się nam wiaderko silikonowe, triplet, czyli łopatka, grabki i sitko w jednym, oraz nasze odkryte na początku wakacji w Międzyzdrojach kolorowe rożki, oraz foremki Star Fish. I oczywiście konewka CANA, po wodę musiałam śmigać co jakiś czas do morza. Choć widząc uśmiechniętą minę mojego syna, warto było.

IMG_3637

IMG_3638-crop

Zabawki Quut to absolutne hit tego lata i top zabawki na plażę, a nad morzem piasku pod dostatkiem. Jako że Bałtyk lubi zaskakiwać i podczas urlopu w nad Polskim morzem trzeba być przygotowanym na deszcze dni, zakazy kąpieli i powiewającą czerwoną flagę na plaży.

IMG_3660

IMG_3732-crop

Niesamowicie wciągająca okazała się również zabawa w detektywa. Tu niezastąpiona okazała się lupa zakupiona w sklepie wszystko po 5 zł, plus    plecak na znalezione skarby. Muszę powiedzieć, że codziennie trochę tego było. Uwielbiam patrzeć na dziecięcą beztroskę mojego syna, jego pomysły i to jak potrafi się bawić, wciągając w zabawę również nas.

Co zwiedziliśmy podczas pobytu w Jastrzębiej Górze?

Latarnia morska w Rozewie ok. 3 km od miejsca zamieszkania. Jako ciekawostka Latarnia morska Rozewie, jest najstarszą latarnią na polskim wybrzeżu. Przy latarni działa również nieduże Muzeum Latarnictwa Morskiego, naprawdę warto go odwiedzić. Zarówno latarnia, jak i muzeum jest udostępnione do zwiedzania dla turystów. Jak już pisałam, dzieciom do lat 4 nie pozwala się wchodzić na latarnię.                                                                                      Jastrzębia Góra sierpień 2017 Jaśkowe Klimaty (54)

Wystawa latarni morskich w  Muzeum Latarnictwa Morskiego

IMG_3899

IMG_3866

IMG_3876

IMG_3880

 Lisi Jar – to rezerwat przyrody porośnięte bluszczem i wiekowymi bukami, zamieszkałymi przez borsuki, sarny czy lisy wąwóz. Piękne miejsce, pełne tajemniczych zakątków. To piękny wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem aż do plaży. Zbocza wąwozu porastają ponad stuletnie buki, tworzące mikroklimat okolicy. Widok na morze jest po prostu zniewalający. Wąwóz ma tylko 350 m długości – podobno kiedyś był dłuższy.

20170812_170413-crop

20170812_170619-crop

Promenada Światowida to chyba najbardziej rozrywkowa część Jastrzębiej Góry. Można tu posłuchać muzyki, zatańczyć, spędzić aktywnie dzień z dziećmi, korzystając z różnych atrakcji. Przy Promenadzie znajduje się skwer z fontanną, a także punkt widokowy oraz zejście na piękną piaszczystą plażę.

W odległości 2 km od Jastrzębiej Góry znajduje się niezwykły rezerwat przyrody Bielawa. Tu zamieszkują piękne żurawie. Naprawdę warto wybrać się w ten zakątek.

Gwiazda Północy-to kamienny obelisk ustawiony w miejscu, które jest najbardziej wysunięte na północ w Polsce. Gwiazda Północy położona jest na samiutkim końcu ul. Norwida.

Wybraliśmy się również do Aquaparku z rekinami Reda-to jedyny w Polsce poza rekinami we Wrocławskim Afrykarium. 30 km od Jastrzębiej Góry. Duży kompleks, niestety trzeba czekać do zjeżdżalni a często i do kas. Nam udało się wybrać bardzo rano i nie było tragedii. Rekiny nie były tak duże, jak na bilbordach.

Atrakcje dla dzieci w Jastrzębiej Górze i okolicy

Park linowy, Wesołe Miasteczko, Tarzan Park, baseny dla spragnionych kąpieli w zamkniętych zbiornikach – (Astor, Primavera, Szafir, Cetniewo), 2 Kręgielnie– w odległości ok. 500 m (Astor, Szafir) oraz stadnina koni, dla fanów konnych przejażdżek – ok. 2 km. W Jastrzębiej Górze jest również Wystawa Prehistorycznych Bestii, jest to wystawa edukacyjna o tematyce prehistorycznej skierowana dla całej rodziny bez ograniczeń wiekowych.  W odległości ok. 8 km, znajduje się  Ocean Park – Władysławowo miałam w planach, ale ostatecznie nie dotarliśmy na miejsce.

Jako ciekawostka

W 2015 roku plaża Jastrzębiej Góry zyskała status Błękitnej Flagi – zaliczana jest do grona najpiękniejszych plaż Europy. Plaża Zachodnia Jastrzębiej Góry (2 km od pensjonatu, w którym mieszkałam) to z kolei tereny położone poniżej poziomu morza, czyli depresja.

W okolicy znajdują się historyczne rezydencje rodów magnackich jak np. zamek w Krokowej   (8 km), zamek Jana III Sobieskiego w Rzucewie (ok. 20 km). Jastrzębia Góra to piękne klifowe brzegi, drobnego i miły w dotyku czysty piasek.  Ogólnie od Władysławowa w kierunku samego Helu są  piękne i bezpieczne ścieżki rowerowe, dla nas rodziny uwielbiającej podróże rowerem to bardzo ważne, by móc przemieszczać się z dzieckiem bezpiecznie. W Jastrzębiej mi tego zabrakło. Za to mogliśmy wspólnie odkrywać ciekawe zakątki okolicy, na własnych nogach. Północne Kaszuby są piękne, dużo tu jest miejsc do odkrycia i zwiedzania. Warto było, nie tylko z mapą w ręku, zobaczyć ciekawostki okolicy.

Nie jestem typem marudery, więc w każdym miejscu staram się odkryć, coś interesującego.  Jednak za brak  ścieżek roweroowych miejscowość Jastrzębia Góra ma  ogromny minus.

A może ktoś z Was był w Jastrzębiej Górze i może nam jeszcze polecić jeszcze jakiś obiekt lub ciekawe miejsce do odwiedzenia z dziećmi?

37 thoughts on “Jastrzębia Góra-Wakacje z dziećmi (wypoczynek, atrakcje, miejsca przyjazne dzieciom)”

 1. Piekny ten pensjonat, słusznie otrzymał certyfikat 🙂
  Ja byłam raz w Jastrzębiej Górze, mieliśmy pokój w równie dzieciowym miejscu, ale pogoda była straszna, a plaża na nie zachwyciła!

 2. Pensjonat wygląda pięknie! My rok temu spędziliśmy w Jastrzębiej Górze kilka godzin, wrażenia jak najbardziej pozytywne. W ogóle to nasza ulubiona część wybrzeża;)

 3. Byliśmy w Jastrzębiej Górze już dwa razy i na pewno tam wrócimy. Z racji tego, że jeszcze używamy wózka na plażę jeździliśmy do Władysławowa. Nad morze jeździmy w czerwcu więc nie ma problemów z parkingiem blisko plaży i nie ma tłumów. Wasz pensjonat wygląda rewelacyjnie! My jeździmy do trochę tańszego miejsca, ale i tak jesteśmy „naszym” pensjonatem zachwyceni:)

 4. My też byliśmy w tym roku w lipcu w Jastrzębiej Górze i też w Lachs Apartments. Jak dla nas rewelacja, dzieci nie chciały wyjeżdżać. Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy, chociaż na razie chcielibyśmy odkryć inne zakątki polskiego wybrzeża. A w okolicach Jastrzębiej Góry polecamy fokarium na Helu i sam Hel w ogóle oraz Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz skwer Kościuszki przy którym cumują statki muzea ORP Błyskawica i Dar Pomorza.
  Polecam wszystkim!

 5. Ale tam pięknie. Przed nami jeszcze dwu tygodniowe wakacje, także już nie mogę się doczekać. Wasz Pensjonat prezentuje się pieknie, widać, że bardzo jest przystosowany dla małych podróżników.

 6. Ojej! Ale świetne miejsce! Zupełnie się nie dziwię, że Ania przyznała im swoje wyróżnienie. Strasznie podoba mi się wystrój i ta ilość dostępnych atrakcji (szczególnie w razie niepogody). Zapisuję ten post w zakładkach, bo chyba się skuszę na to miejsce za rok. Naprawdę przepięknie tam jest <3

 7. Nie wiedziałam, że tam jest kat pięknie <3 Może na następny rok tak pojedziemy. Świetne miejsce dla dzieci, teraz jako rodzic zawsze na to zwracam uwagę, bo jak one będą sie nudzić to odbije się na mnie 🙂

 8. Cudne wakacje <3 i pensjonat 😀 Sama wybrałabym się chętnie do Jastrzębiej po raz kolejny ale z dwójką maluchów i pełnym wyposazeniem/ wózek/ namiot/ basen etc – schodów się boję 😀

 9. Widzę, że wypad Wam się udał. Pensjonat prezentuje się świetnie – raj dla dzieciaków. Swoją drogą – nawiązując do atrakcji turystycznych – muszę kiedyś odwiedzić ten Lisi Jar 🙂

 10. Pobyt był pewnie udany 😉 Plaża w Jastrzębiej Górze jest cudowna. Bardzo podobają mi się też udogodnienia dla dzieci i myślę, że to bardzo wielki atut podczas takich rodzinnych wakacji.

 11. Widać, że to były udane wakacje. My do Jastrzębiej się raczej nie zapuszczamy. Nasze okolice to Dziwnów. Uwielbiamy tam jeździć. A pokój zabaw w hotelu robi wrażenie.

 12. Dla osób wypoczywających w Jastrzębiej Górze, rodzin z dziećmi i nie tylko do zaoferowania ciekawy i sprawdzony przez wiele osób, transport meleksami. To idealna, ekologiczna i cicha alternatywa naprzeciw konwencjonalnych form transportu.

  Meleksik Jastrzębia Góra – transport taxi i wycieczki
  Adres: Rozewska, 84-104 Jastrzębia Góra
  Telefon: 500 378 517

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *