Czterolatki są niezwykle ciekawe świata. Zadają mnóstwo pytań, wciąż chcą się bawić i poznawać otaczającą rzeczywistość. Co kupić w prezencie dla 4-letniego chłopca? To dobry moment na wprowadzanie pierwszych gier rodzinnych i rozpalanie w nim zapału do nauki poprzez zabawę. Oto kilka pomysłów na podarunek dla czterolatka. Co ucieszy chłopca i zajmie go na wiele godzin?

Masy plastyczne – prezent dla czterolatka ćwiczący precyzyjne ruchy dłoni

Czterolatki uwielbiają plastelinę, ciastolinę i wszelkie masy plastyczne, z których mogą lepić wulkany, pizzę albo małe misie – co tylko podpowie im wyobraźnia. Kreatywne masy doskonale ćwiczą motorykę małą, czyli precyzyjne ruchy dłoni, co jest fundamentalne, by mózg małego dziecka mógł prawidłowo się rozwijać. Małe dzieci mogą spędzić cały dzień na lepieniu, krojeniu i ugniataniu kolorowej masy. Zestawy ciastoliny z foremkami to świetny prezent dla 4 latka, który rozwija sensomotorycznie – bez wielkich nakładów finansowych.

Klocki dla czteroletniego chłopca

Chłopcy w wielu czterech lat bardzo lubią budować różne konstrukcje z klocków – wieże, garaże, pociągi. Taka zabawa uczy ich konstrukcyjnego myślenia i rozwija kreatywność. Jeśli wybierasz dla przedszkolaka zestaw na prezent, najlepiej by był kompatybilny z klockami, które już ma w domu – wtedy zabawa będzie jeszcze większą frajdą! Najfajniej, gdy komplety są zgodne z jego zainteresowaniami, na przykład zawierają figurki z ulubionej bajki albo zestaw pociągów, które są w kręgu zainteresowań malucha.

Drewniana kolejka Smily Play

 

Zabawki z bohaterami jako podarunek dla młodszego przedszkolaka

Chłopcy w wieku trzech czy czterech lat zaczynają interesować się światem wymyślonych bohaterów. Psi Patrol, Pidżamersi oraz Spidey i Superkumple to przykładowe persony z bajkowej rzeczywistości, które inspirują malców do zabawy. Możesz podarować chłopcu interaktywną zabawkę lub kolekcjonerską figurkę przedstawiającą jego idola, a stanie się jego przyjacielem na dobre i na złe.

Pierwsze gry planszowe dla 4-latka

Czterolatki zaczynają rozumieć reguły prostych gier, takich jak Grzybobranie czy Nogi Stonogi. Jeśli szukasz prezentu na urodziny dla czterolatka, pierwsza gra rodzinna jest świetnym wyborem. Małe dzieci uwielbiają wygrywać, ale niestety gorzko przyjmują porażkę. Istnieją jednak gry kooperacyjne, w których nie ma wygranych i przegranych – dzięki temu maluch uczy współpracy w grupie oraz doskonale się bawi.

Wielki Zestaw Małego Odkrywcy Przyroda – gra od Trefl

Pierwsze rowerki i hulajnogi

Maluchy uwielbiają się ruszać – zabawa na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na rozwój psychoruchowy. Dlatego każdy trzy- i czterolatek powinien mieć swój rowerek biegowy. Inna opcja to hulajnoga – dobrym wyborem będzie hulajnoga trzykołowa. Dostępne są też jeździki 2 w 1, które są połączeniem rowerka i hulajnogi. Dają dzieciom wybór aktywności, a jak wiadomo maluchy kochają mieć wybór.

Zabawki i książeczki edukacyjne

Kosmos, dinozaury, pociągi, samochody wyścigowe, a może maszyny budowlane – czym interesuje się dziecko? Kup mu książkę zgodną z jego zainteresowaniami i przeczytajcie ją razem! Rozwojowymi prezentami dla czterolatka są też układanki edukacyjne – od pierwszych puzzli, przez nawlekanki po dotykowy alfabet, który zaznajamia dziecko ze światem literek.

Elementarz dla przedszkolaka

Który prezent dla 4-latka najbardziej spodoba się przedszkolakowi, którego chcesz obdarować?

*współpraca Wmpik

5 thoughts on “Jaki prezent dla 4 latka warto wybrać?”

  1. Zestaw klocków i drewniana kolejka Smily Play to na pewno świetne pomysły dla małego chłopca. Bardzo mi się podoba, że wzięto pod uwagę rozwijanie kreatywności dziecka, a także zainteresowania bohaterami z bajek.

  2. Klocki to klasyka, która zawsze się sprawdza! Moje dziecko uwielbia budować różne konstrukcje i wymyślać swoje historie. Kompatybilność z innymi zestawami to dodatkowy atut, który zwiększa radość z zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *