Dzieci uwielbiają parki rozrywki. Cieszy je spędzanie czasu na rozległym terenie pełnym rollercoasterów, kolejek, autostopów i innych atrakcji lądowych, powietrznych i wodnych. Bajkowa sceneria, adrenalina, jeden dzień to często za mało, by zwiedzić cały obszar. Jaki park rozrywki dla dzieci wybrać?

Mianem parku rozrywki określa się obiekt oferujący różne rodzaje rozrywek. Aby zaliczyć wszystkie atrakcje, potrzeba co najmniej jednego całego dnia. Bilet całodzienny uprawnia do korzystania ze wszystkiego bez limitu. Ogromne rollercoastery w Energylandii, magiczne sztuczki na Farmie Iluzji, pięknie zaaranżowane tereny Magicznych Ogrodów, czy muzyczna karuzela i autostop w Rabkolandzie? Trudno się zdecydować. Jednak każdy park rozrywki ma nieco inną specyfikę i charakter. Parków rozrywki w Polsce jest mnóstwo. W tym artykule przedstawiamy Energylandię, Farmę Iluzji, Magiczne Ogrody i Rabkoland.

Energylandia – park rozrywki na europejskim poziomie

Energylandia zasługuje na miano rodzinnego parku rozrywki. Całodniową zabawę mają tam zapewnioną osoby w każdym wieku, począwszy od przedszkolaków. Młodzież i dorośli szukający mocnych wrażeń mogą do woli szaleć na największych rollercoasterach, a młodsze dzieci znajdą tam specjalne strefy tylko dla nich przeznaczone. Zaraz przy wejściu na amatorów rozrywek czeka Hyperion, najwyższa i najszybsza kolejka górska w Europie. Jedzie się na niej z prędkością 140km/h, a strome zjazdy dają wrażenia nie do opisania. Rollercoaster Mayan jest pełen pętli. Zadra to najwyższy na świecie rollercoaster z drewna, na którym szybkość jazdy połączona z niebezpiecznym skrzypieniem desek zadowala wielbicieli najmocniejszych wrażeń. Minusem Energylandii jest tylko to, iż nie sposób zwiedzić całego terenu jednego dnia.

Farma Iluzji i Magiczne Ogrody

Farma Iluzji na Mazowszu przede wszystkim zabiera w krainę iluzji. Pochylona Latająca Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, Studia Nieskończoności, Lewitujący Kran, liczne występy magików i gabinety luster wyróżniają ten park rozrywki dla dzieci i dorosłych spośród innych. Magiczne Ogrody leżą w województwie lubelskim. Znajdziecie tam pięknie, tematycznie zaaranżowane tereny. W baśniowych krainach dzieci chodzą po parku linowym, uczą się władać mieczem, poznają legendy. Ogrody pełne różnorodnych kwiatów zachęcają do rodzinnego relaksu.

Rabkoland – miło i kameralnie

Park rozrywki w Rabce to najlepsza alternatywa dla tych, których przytłacza ogromna Energylandia. Jest to typowy rodzinny park rozrywki z wieloma różnymi atrakcjami, lecz położony na mniejszym terenie. Jeśli szukacie miejsca, które spodoba się dzieciom, możecie być pewni, że z Rabkolandu nie będą chciały wyjść. TUTAJ możecie zobaczyć nasza relację z pobytu. W tym roku w Rabkolandzie planujemy spędzić urodziny Jasia.

Diabelski Młyn Rabkoland
Ponad parkiem cały czas kręci się Diabelski Młyn i zaprasza chętnych na rundkę z pięknymi widokami

godziny otwarcia rabkoland

W strefie Machinarium znajdziecie Wielki Zaganiacz Czasoprzestrzeni, Latający Autobus i lubiany przez najmłodszych Autostop. W Górskiej Dżungli najmocniejszych wrażeń dostarcza Wieża Duch Duch. Wioska Wikingów zaprasza na wyprawę do Kopalni Złota, przejażdżkę Wiking Coasterem i oczywiście Łodzią Wikingów. Natomiast Dolina Trzmiela to raj dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *