Poduszki ortopedyczne zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach, które borykają się z różnym bólem i mają trudności w zasypianiu. Oprócz modeli, które wykorzystuje się w nocy, coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się także poduszki ortopedyczne do siedzenia. W jaki sposób wybrać odpowiedni model? Czym powinna wyróżniać się ortopedyczna poduszka? Zapraszamy.

Dlaczego poduszka ortopedyczna to dobry wybór?

Jeżeli chociaż trochę interesujesz się tematami związanymi ze zdrowiem, to na pewno wiesz, że w trakcie siedzenia bardzo łatwo doprowadzić do uszkodzeń kręgosłupa. Poduszka ortopedyczna z MegaMedic staje się więc doskonałym wyborem, aby móc temu przeciwdziałać. Z czego to wynika? Dobrze dopasowana poduszka do siedzenia zapewnia odpowiednie wsparcie, dzięki czemu przez cały utrzymuje ciało we właściwej pozycji. Nie musisz martwić się o to, że wybrana poduszka zdrowotna zacznie się wyginać, czy nieodpowiednio układać. Dobrze wyprofilowany model będzie fantastycznie służyć, gwarantując tym właściwy wpływ na krzywiznę kręgosłupa.

Gdzie sprawdzi się poduszka do siedzenia?

Zainteresowała Cię poduszka ortopedyczna? Jeśli tak, to na pewno będziesz zastanawiać się nad tym, gdzie i w jaki sposób można konkretnie jej używać. Na pewno ucieszy Cię fakt, że doskonałym wyborem jest, chociażby poduszka do siedzenia przy biurku. Pracujesz przez wiele godzin przed komputerem? W takim razie taki produkt pomoże Ci pozbyć się bólu głowy, szyi, a także drętwienia kończyn. Poduszki do siedzenia na podłodze będą z kolei doskonałym wyborem, jeżeli często bawisz się ze swoim dzieckiem, czy chociażby — czytasz na podłodze. Odpoczynek z taką poduszką z całą pewnością będzie korzystniejszy zarówno dla kręgosłupa, jak i całego ciała.

Jaki kształt powinna mieć poduszka ortopedyczna?

Wiesz już, co sprawia, że poduszka ortopedyczna do siedzenia to produkt jak najbardziej godny uwagi. Czas zatem skupić się na tym, w jaki sposób wybrać model, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Kupując konkretne poduszki ortopedyczne, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich kształt. Poduszki muszą być trochę wyższe od klasycznych, jeżeli zaś chodzi o ich konkretne wyprofilowanie, mogą być okrągłe lub utrzymane w kształcie siodła. Bardzo dużą popularnością cieszą się także poduszki w kształcie litery ‚D’.

Wygodna i praktyczna poduszka do siedzenia

Aby wybrana poduszka mogła doskonale służyć i zapewniać odpowiednie właściwości, tj. być właściwą podporą, która łagodzi ból, istotne jest także to, z czego została wykonana. Tutaj bardzo ważne jest zarówno samo wypełnienie, jak i materiał wierzchni. Poduszki wypełnione 100%, wysoką jakości pianką pozwalają skórze swobodnie oddychać, jednocześnie dbając o prawidłowe ułożenie ciała. Jeśli zaś chodzi o materiał wierzchni, to najlepiej postawić na poduszkę, która ma zdejmowany pokrowiec, tak aby można było swobodnie go wyprać i wysuszyć. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb poduszka może być maksymalnie twarda, musisz pamiętać, że to właśnie odpowiednia twardość umożliwia odpowiednie ułożenie ciała.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, poduszka ortopedyczna na krzesło to doskonały wybór nie tylko dla starszych osób, ale i dla młodych ludzi, którzy chcą zadbać o prawidłową pozycję swojego ciała, np. podczas wielogodzinnej pracy na komputerze. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym wskazówkom uda Ci się dopasować egzemplarz, który będzie świetnie służyć przez długi czas, gwarantując tym samym właściwe wsparcie dla kręgosłupa.

*wpis sponsorowany

 

One thought on “Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *