Jak wiadomo rozwój naszego dziecka w dużej mierze zależy od nas samych i naszego podejścia. My, jako rodzicie w pierwszych latach jego życia możemy odegrać naprawdę ogromną rolę, by zapewnić dziecku najlepszy start. Z książki „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Samo-Sedno” dowiesz się jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia. Tak od pierwszych miesięcy życia malucha, bo to już wtedy w dziecku budzi się ciekawość do otaczającego go świata.

Poradnik podpowiada jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności dziecka. Nauka czytania, matematyki czy języków obcych w późniejszym terminie to świetna okazja do fantastycznej zabawy oraz rewelacyjny sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Świetne i unikalne oraz sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw z dzieckiem.

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Samo-Sedno

Książkę podzielono na 14 bardzo ważnych tematów.

Rozdział 1. Po co wspomagać rozwój intelektualny niemowlaka i małego dziecka?

Rozdział 2. Rozwój zmysłów.

Rozdział 3. Aktywność fizyczna.

Rozdział 4. Rozwijamy mózg dziecka, czyli sprawiamy jemu i sobie przyjemność.

Rozdział 5. Mowa i głośne czytanie dziecku.

Rozdział 6. Nauka czytania.

Rozdział 7. Matematyka.

Rozdział 8. Wiedza.

Rozdział 9. Języki obce.

Rozdział 10. Wychodzimy z domu.

Rozdział 11. Rozwój pamięci i wspomnienia.

Rozdział 12. Koncentracja.

Rozdział 13. Emocje.

Rozdział 14. Zagrożenia dla rozwoju małego dziecka.

IMG_9688

IMG_9689

IMG_9690

Autorzy opisują w niej rozwój zmysłów dziecka, aktywność fizyczną, oraz początki mowy i jej rozwój. Poruszają temat czytania z maluchem oraz jak czytać by go do tego  nie zniechęcić. Poruszają matematykę, języki obce, oraz takie ciekawostki z naszego życia w domu i poza nim. Bardzo ciekawie opisują rozwój pamięci i koncentracji u malucha oraz opisują emocje małego człowieczka.

Po co mi ten poradnik?

Podpowiada mi oraz uczy jak wspomagać pamięć i koncentrację oraz rozwój emocjonalny mojego synka. Podpowiada i doradza, jak bez zbędnego wysiłku i dużych nakładów finansowych zorganizować zabawy edukacyjne w domu oraz przedstawia sprawdzone pomysły na przyjemne i efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem.

Jeżeli i Ty chcesz mieć udział w procesie wspierania rozwoju swojego malucha to koniecznie sięgnij po ten poradnik. Jest to jeden z ciekawszych poradników, jaki kiedykolwiek miałam w ręku. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiedziałam się, jak bez stresu zachęcić synka do poszerzania wiedzy, lepszego zapamiętywania i rozwoju. Po przeczytaniu tej książki jestem o wiele bogatsza w wiedzę dotycząca ogólnego rozwoju i wspierania Jasia. Pozwolił mi on jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby mojego synka. Jest to książka, którą wygrałam w konkursie i bardzo byłam z tego faktu zadowolona. Dla mnie jedna z bardziej wartościowych książek, jakie posiadam w domu. Dla mnie wspieranie rozwoju Jasia, o czym niejednokrotnie mogliście przekonać się we wcześniejszych moich wpisach jest na wagę złota.

Dla mnie ta książka jest przydatna, zrozumiała i bardzo dobrze napisana. Językiem prostym i zrozumiałym chyba dla każdego rodzica. Jeżeli i Wy chcecie wspierać rozwój dzieci to książka Natalii i Krzysztofa Minge będzie bardzo cenną pomocą i na pewno udzieli Wam bardzo wielu cennych wskazówek w tej materii. Ale oczywiście należy pamiętać o tym, że nic na siłę. Na siłę nie zrobimy z naszego dziecka geniusza, bo działania edukacyjne z Jasiem są raczej dodatkiem do naszego życia codziennego. Przynajmniej tak jest u nas. Jeżeli szukasz inspiracji na kreatywne zabawy ze swoim dzieckiem to koniecznie sięgnij po ta książkę. Na pewno w książce znajdziesz pomysły na wspólne gry i zabawy, dzięki którym rozwiniesz zdolności swojego dziecka i miło spędzisz czas na zabawie.

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Autor: Minge Natalia,  Minge Krzysztof 

Rok wydania: 2011

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 224

Format: 15X21 Cm

Wydawnictwo:  Edgard

Cena katalogowa:29,90 zł

17 thoughts on “Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Samo-Sedno”

    1. Wszystko w zależności,jakie informacje chcemy z takiego poradnika zaczerpnąć. Dla mnie jest on bardzo przydatny. Może niebawem będę miała taki do wygrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *