Za pomocą drobnych zmian i pomysłu na metamorfozę salonu,  można osiągnąć wielki efekt dzięki np. naklejce na ścianie. Myślę, że jest to doskonały pomysł na metamorfozę salonu. Wygląd domu, mieszkania mówi o jego właścicielach. Jako że lubię otaczać się ładnymi przedmiotami. Lubię i staram się utrzymywać w domu ład i porządek, choć jak sami pewnie wiecie, mając w domu dzieci, bywa z tym różnie. Jestem otwarta na zmiany i sporo zmian u nas w domu dzieje się nas pod wpływem chwili. Jako osoba impulsywna zazwyczaj działam pod wpływem emocji, choć nie wiem, czy zawsze jest to dobre podejście. Nie zmienia to faktu, że lubię zmiany i lubię zmieniać coś w swoim domu. Jako niespokojna dusza, coraz częściej rozmyślam nad metamorfozą pokoju dziennego. Dziś jednak mam zadanie dla Was. Zobaczcie, co przygotowałam i pomóżcie mi wybrać jedną z trzech zaproponowanych przeze mnie opcji. A może macie jakiś genialny pomysł, na urządzenie pokoju dziennego w bloku? To, co pomożecie mi, bardzo liczę na Waszą pomoc i kreatywność!

Metamorfoza salonu, plany!

Czym dysponuję i jak to ma wyglądać? Pomysł na metamorfozę największego pokoju, pełniącego u nas funkcję pokoju gościnnego (salonu) wgłowie mam od bardzo dawna. Podłoga będzie ciemna, w pokoju są ciemne okna i zabudowa pod oknem. Zostanie też ciemnobrązowa komoda i stół z krzesłami.  Choć nad tym elementem wystroju się jeszcze poważnie zastanawiam. Ściany, mają być jaśniutkie, tak by rozjaśniły wnętrze. Mały narożnik i pojedyncza sofa do spania w jasnych kolorach. Choć tu mam ogromny dylemat, jak długo pozostanie ona czysta?  Marzy mi się też fotel ala uszak, choć tu muszę przemyśleć czy wystarczy nam miejsca. Do tego jakieś kolorowe poduchy, pled, zielone kwiaty, planuje zakup kilku doniczek. Pokój ma powierzchnię 28m2.

Drobna zmiana, wielki efekt. Czy to możliwe?

Tak się rozpędziłam z remontami w naszym domu, że po remoncie mojej małej kuchni, a potem   Jasiowego  kącika, przyszła pora na pokój dzienny (salon). Przedstawiam wam kilka propozycji, jak w idealny sposób można zaaranżować przestrzeń na ścianie w salonie! Myślę, ze świetnym sposobem na nadanie wnętrzu osobistego charakteru, dodanie mu świeżości a przede wszystkim szybką zmianę jest umieszczenie na ścianie fototapety, obrazu, galerii zdjęć lub naklejki na ścianę. Ostatnio coraz częściej myślę o zastosowaniu właśnie takiej naklejki z mapą świata lub wybranego kontynentu u nas w pokoju dziennym.

Myślę, że taka barwna naklejka w kształcie mapy ożywi każdą przestrzeń. Dodatkowym atutem naklejki na  ścianie jest to, że taka mapa na ścianie, będzie zachęcała do wspólnego planowania podróży i zwiedzania świata. A to akurat w naszym domu uwielbiamy chyba wszyscy. Jasiek podróżuje z nami od maleńkości, więc taki dodatkowy element w naszym mieszkaniu powinien się sprawdzić. Ten prosty sposób aranżacji ściany w salonie z pewnością będzie przyciągał wzrok nie tylko gości. Myślę, że bardzo ciekawą opcją dla nas byłaby możliwość zaznaczania na takiej mapie punktów, które już udało się nam wspólnie odwiedzić.

Jak urządzić jasny salon, a jednocześnie zachować w nim odrobinę koloru?

Piękne naklejki z mapami to prosty sposób na szybką zmianę w salonie. Oto kilka propozycji, które przygotowałam, robiąc projekt przed remontem naszego pokoju dziennego, przez innych nazywanego salonem. Ostatnio  zakochałam się w bieli i jasnych wnętzach i dodatkach. Myślę, że z ponadczasową bielą i odpowiednio dobranymi dodatkami możemy stworzyć naprawdę przytulne i jasne wnętrze, jednocześnie je powiększyć poprzez odpowiednie dobranie mebli i kolorystyki, w jakim zostanie urządzone wnętrze. Sama nie wiem, co mnie kiedyś podkusiło, by w prawie całym domu szaleć z brązami i ciemnymi dodatkami, dziś męczą mnie takie połączenia kolorystyczne i chcę zmian.

Salon w nowoczesnej odsłonie

Pomysł na ścianę, a właściwie pomysłów kilka, które zaprezentuję to proste a efektowne pomysły na dekorację i aranżację ścian. Doskonale sprawdzą się w salonie, dziecięcym pokoju, a nawet w łazience. Nie zależnie od powierzchni warto postawić na duży efekt. Najprostszym według mnie sposobem na aranżację ściany, którą chcemy ozdobić, będą wysokiej jakości naklejki ścienne, które w swojej ofercie ma    Myloview.

Pomysł na aranżację ściany w salonie

Piękne naklejki z mapami to prosty sposób na szybką zmianę w salonie. Naklejka nr 1  to piękne kolorowe liście, ułożone w  kształcie mapy świata.  Jasna kanapa,  kolorowe poduchy w odpowiedniej tonacji. Według mnie idealne  zestawienie do salonu.  Jasno, nowocześnie i do mnie to przemawia.

Naklejka  kontynenty z liści

naklejka do salonu

Propozycja nr 2, to jasne ściany, jasne meble, zielone kwiaty, elementy drewna  to doskonałe płączenie do salonu.  W połączeniu  z czarno-szarą  naklejką   z kontynentami całość prezentuje się pięknie.

Naklejka mapa świata akwarela

naklejka mapa swiata do salonu

W przypadku chęci zastosowania naklejek  na ścianie sprawdzi się zarówno mała, jak i duża powierzchnia. Najważniejsze jest, by naklejkę ścienną dobrze rozplanować i wymierzyć. Poniżej  ostatnio propozycja, dla osób które lubią zaszaleć z kolorem. Idealnie sprawdzi sie również w  dziecięcym pokoju.

Naklejka  mapa świata  pastelowe kontynenty

naklejka mapa swiata

Jasny salon (pokój dzienny) to moje marzenie w naszym przypadku, jest to miejsce, które pełni funkcję wypoczynkową i reprezentacyjną. To tu zazwyczaj przyjmujemy gości i spotykamy się z sąsiadami. To miejsce w naszym nie za wielkim mieszkaniu, które chciałabym odświeżyć, dodać mu elegancji, klasy, a jednocześnie zadbać o jego funkcjonalność. Jestem skłonna wybrać którąś z naklejek z mapami świata, mój mąż nie ma do tego przekonania. Na razie debatujemy nad ostateczną decyzją. Cieszy nie fakt, że dogadaliśmy się, jeżeli chodzi o kolor i rodzaj podłogi, meble i dodatki wstępnie przemyślane, kolor ścian jeszcze ostatecznie nie podjęty, ale to mały pokuś przy całości zmian. Uwielbiam, jak się coś dzieje, lubię mieć zajęcia, zmieniać, poprawiać i ulepszać. Cieszy mnie fakt,  kiedy wspólnie możemy planować, aranżować przestrzeń w naszym domu, wprowadzać zmiany w pokoju dziennym i sprawiać, że tworzymy miejsce, do którego chce się wracać i w nim przebywać.

Która z pokazanych map podoba się Wam najbardziej. Podobają się Wam takie dekoracje na ścianach czy raczej nie?

23 thoughts on “Naklejka mapa świata, pomysł na metamorfozę salonu”

    1. Brdzo się cieszę, że pomysł z mapami Ci się podoba. Ja myślę bardziej o tej pierwszej, a moż ejeszcze znajdę jmapę, która będzie mi odpowiadałą graficznie i kolorystycznie.

  1. Mie zauroczyły kontynenty z liści. Niesamowity efekt! Bardzo mi się podoba taka forma prezentacji kontynentów na ścianie 🙂

  2. Niedawno remontowaliśmy salon i się zastanawiam co umieścić na ścianie za kanapą. Nawet brałam pod uwagę naklejkę z mapą świata ale nie wiem jak to będzie wyglądało.

    1. Mi też się podobają, i tak sobie myślę, ciemna podłoga jasne ściany wygodna kanapa, keszcze tylko kolor mnie męczy plus ta naklejka i może być cudnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *