Rozwijają wiele umiejętności, pobudzają kreatywność, uczą poprzez zabawę, są doskonałą formą spędzania czasu, integrują i ćwiczą koncentracjęto tylko wybrane korzyści, jakie niosą za sobą gry edukacyjne. To świetny pomysł na prezent dla każdego dziecka!

Co kupić dziecku w prezencie? Grę edukacyjną!

Już od najmłodszych lat staramy się zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju. Kupujemy różne pomoce, zabawki, w tym zabawki edukacyjne. Zwykle nie ma większego problemu z wybraniem kolejnych propozycji prezentowych przy różnych okazjach, choć zamiast kupowania kolejnego pluszaka, lalki czy samochodu, możemy postawić na… gry edukacyjne! Są one dostosowane do dzieci w różnym wieku, a informacje na ten temat bez problemu znajdziemy na opakowaniu.

Możemy kupić je w sklepie stacjonarnym, jednak zdecydowanie większy asortyment i atrakcyjniejsze ceny są w sieci. Godnym polecenia miejscem jest EduKsiegarnia.pl, gdzie mamy gry edukacyjne pomocne między innymi w rozwijaniu umiejętności czytania, pisania, liczenia i wymowy, ale też przygodowe, karciane, zręcznościowe, logiczne, rodzinne i wiele, wiele innych. Sprawdzamy, które najlepiej sprawdzą się dzieciom na różnym etapie rozwoju.

Gry edukacyjne dla przedszkolaków

Zabawki edukacyjne typu sortery, piramidy czy klocki można zaproponować już rocznemu dziecku, zaś pierwsze gry edukacyjne wprowadzać około drugiego roku życia. Przedszkolak może grać w nie sam, z rodzicem albo rodzeństwem. To bardzo wartościowa forma spędzania wolnego czasu i uczenia się poprzez zabawę.

JAKIE GRY NA PREZENT

Musimy jednak pamiętać, by gry edukacyjne były proste, krótkie i atrakcyjne wizualnie, tak by zachęcały do sięgnięcia po nie. Tutaj sprawdzą się przede wszystkim te z zapamiętywaniem kolorów, dopasowywaniem elementów do siebie, rozwijające słownictwo oraz ćwiczące spostrzegawczość, na przykład szukając dwóch takich samych elementów na kartach.

Jakie gry edukacyjne wybrać dla starszaka?

Starszak rozpoczynający edukację w szkole nabywa już więcej umiejętności i właśnie poprzez gry można je pielęgnować oraz rozwijać. Z pewnością dobrym wyborem będą te polegające na rozwiązywaniu różnorodnych zadań, ćwiczące koncentrację, spostrzegawczość, ale i refleks. Ciekawe są też gry kalamburowe, które nie tylko poszerzają zasób słownictwa, ale też uczą sprawnego przekazywania informacji.

Gry edukacyjne — najlepszy prezent dla przedszkolaka, starszaka i nastolatka

To także dobry moment na gry edukacyjne wymagające prostych obliczeń matematycznych oraz kodowania, jak również opierające się na rozpoznawaniu i nazywaniu emocji, które są bardzo ważne. Gry edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym są świetnym pomysłem nie tylko do spędzenia rodzinnego popołudnia, ale również przy okazji odwiedzin koleżanek i kolegów.

Polecane gry edukacyjne dla nastolatków

W tej grupie wiekowej otwierają nam się właściwie wszystkie rodzaje gier edukacyjnych. Możemy pokusić się o rozbudowane gry strategiczne, przygodowe, logiczne. Świetnie sprawdzą się też łamigłówki, gry historyczne, z zaawansowaną matematyką, rozwiązywaniem złożonych problemów, wymagające kreatywnego myślenia i rozbudowanego słownictwa. W ten sposób można też na przykład uczyć się języka obcego. Przy wyborze gry edukacyjnej, podobnie jak u młodszych dzieci, tak i tutaj dobrze jest dowiedzieć się, co nastolatek lubi i podążać tym tropem.

Nie ma wątpliwości, że warto inwestować w rozwój swojej pociechy właśnie poprzez gry edukacyjne. Sprawdź ofertę EduKsięgarnia.pl i przekonaj się, jak wiele rodzajów można wybrać. Kupuj gry edukacyjne na urodziny, święta czy inne okazje i bawcie się dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *