Seria „Gram z Disneyem” to świetne zestawy zaprojektowane z myślą o najmłodszych graczach. W środku każdego pudełka znajdują się najprostsze dwuelementowe puzzle lub domino i figurki do zabawy, które możemy sobie zrobić z puzzli, aby bawić się z dzieckiem w teatr. W środku każdego kartonika znajduje się również cieniutka książeczka z podpowiedziami i propozycjami wspólnych zabaw. Z Disneyem zabawa dopiero się rozpoczyna i nie mam na myśli oglądania bajek! Wręcz przeciwnie za pomocą zabaw i poleceń z książeczki Disney wciąga nas do wspólnej zabawy z maluchem. Wspaniałej i kreatywnej zabawy, w której nasza pomoc okaże się niezastąpiona.

Gram z Olafem Zielona sowa

„Gram z Disneyem” Zielona Sowa-zestawy kreatywne dla najmłodszych

Zestaw z Olafem to był pierwszy zestaw, który do zabawy wybrał sobie Jasiek. W zestawie znajduje się książeczka i zestaw domina. My zgodnie z propozycją na zabawę zrobiliśmy swojego własnego Olafa. Może nie jest on taki piękny jak na obrazku, ale wyklejany był przez małe rączki synka. Który wciąż pracuje nad ich rozwojem. Malutkie części wyklejanki wycinałam mu ja. Rewelacyjna propozycja zabawy z lustrem, niby taka prosta, ale do tej pory jakoś nie wpadło mi to do głowy. Wystarczy stanąć z dzieckiem przed dużym lustrem i nawzajem naśladować swoje gesty. Rewelacyjnie poprawia nastrój, szczególnie rodzicom.

IMG_5278

IMG_5279

IMG_5281

IMG_5305

IMG_5309

IMG_5313

Polecam szczerze. Zachwyt na buzi mojego syna to najlepsza rekomendacja takiej zabawy.

Gram z Nemo Zielona Sowa

IMG_5272

Nemo urocza rybka to powrót do bajki o rezolutnym błazenku, którą oglądałam z moim starszym synem. I dopiero teraz wpadło mi do głowy, że Jasiek nie oglądał jeszcze tej bajki, więc urządziliśmy sobie rodzinne domowe kino. W tym zestawie również znajdziecie zadanie do wykonania, wystarcza farby, tekturowy talerzyk, soczewica, klej i pędzel i oczywiście niezastąpiona okaże się pomoc rodzica.

„Gram z Disneyem” Zielona Sowa-zestawy kreatywne dla najmłodszych

IMG_5274

IMG_5270

Dwu latek jeszcze sam sobie z tym nie poradzi, ale wspólnie możecie się bardzo dobrze bawić. W książeczce poruszone zostaną sprawy związane z rodziną i z drzewem genealogicznym, może warto takie wspólnie z dziećmi sobie zrobić na pamiątkę. Pamięć jest ulotna. Dla nas rewelacyjny również okazał się pomysł ze skrzynią skarbów. I rozpoznawaniu potem wyciąganych z niej przedmiotów. W zestawie oprócz książeczki znajdują się 2 elementowe puzzle.

Gram z Kubusiem Zielona Sowa

IMG_5283

Które dziecko nie zna Kubusia Puchatka?, nawet Jasiek, który nie ogląda telewizji za często, zna tego miłego misia zarówno z bajki, książek, jak i jako pluszowego przyjaciela z przedszkola. W zestawie znajdziecie puzzle, idealne dla najmłodszych uczestników. Z puzzlami na pewno dwu latek poradzi sobie doskonale. Pomocna dłoń mamy lub taty przyda się w wykonaniu kreatywnego zadania, które polega na namalowaniu obrazka z pszczołami i Kubusiem. Wspólnie możecie przygotować zdrowe śniadanie według przepisu z książki. Dowie się od rodzica, co to jest drzewo genealogiczne oraz pozna właściwości zdrowotne miodu. Świetna zabawa, my swoje drzewo już zaczęliśmy robić. Wspaniała pamiątka na przyszłość.

IMG_5284

Cała seria zestawów kreatywnych „Gram z Disneyem” to świetna alternatywa dla telewizora. Pozwala rodzicom ruszyć się z kanapy, wyjść do dziecka, zniżyć się do jego poziomu, zacieśnić relacje i wspierać jego rozwój. Dzięki książeczkom z podpowiedziami na wspólne zabawy zobaczycie sami, jak można ciekawie spędzać czas z dzieckiem. Zagadki, rymowanki i troszkę wiedzy o najbliższych pozwolą maluchom dowiedzieć się nieco więcej o nas samych. Do zamówienie na stronie wydawnictwa Zielona Sowa lub w księgarni internetowej Aros.pl. Z tej serii pokazywałam juz kiedyś na blogu podobną serię  zestawów kreatywnych, Gram z Sówką Zuzią – „Zwierzęta” i „Pory Roku” Zielona Sowa, którą również polecam dla najmłodszych. 

9 thoughts on “„Gram z Disneyem” Zielona Sowa-zestawy kreatywne dla najmłodszych”

  1. Uwielbiam gry tego typu. To takie idealne, krótkie zabawy jako „przerywnik” od zadań domowych dla mamy 😉 i chwila tylko dla dziecka 🙂 często sama inicjuje takie zabawy 🙂 Jestem na tak ?

  2. Gry jak najbardziej na tak!!!
    Jeszcze trochę musimy dorosnąć do takich zabaw ale ma pewno na przyszłość będziemy pamiętać 🙂

  3. Cudne ale wam akwarium ekstra wyszlo musze kupic soczewice cudnie lena troche za duża ale z olafem to wszystkie gry sa super hi hi gdzie jest dori i nemo też lubi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *