Dziś na blogu ostatni nasz nabytek, czyli dwie przepiękne i fantastycznie zilustrowane książki dużego formatu o dzikich zwierzętach. Duży, albumowy format książki i piękny papier oraz piękne ilustracje zachęcają do jej przeglądania. Niespodzianka czeka już na początku przygody z książką-obwoluta po rozłożeniu jest dużym plakatem! Obie książki prezentują zwierzęta, żyjące na obu półkulach ziemskich. Rozdziały w książkach zostały podzielone na kontynenty – a każdy z nich zapowiada mapa z kilkoma najbardziej charakterystycznymi dla prezentowanego kontynentu zwierzętami.

IMG_6798

Wracając do lustracji Dietera Brauna, dla mnie jest to prawdziwe dzieło sztuki. W książce znajdziemy portrety zwierząt przetworzone przez wyobraźnię artysty barwne i egzotyczne, a zarazem minimalistyczne. To obcowanie ze sztuką i możliwość podziwiania zwierząt bez konieczności wyjścia do zoo lub muzeum. Wystarczy otworzyć książkę i przepadasz na jakiś czas! Od zachwycających zwierząt nie można oderwać oczu! Oprócz przepięknych zdjęć znajdują się w nich krótkie opisy prezentowanych zwierząt. Łatwe do zapamiętania nawet przez 3-latka. Zdecydowanie to pozycje dla wszystkich, bez względu na wiek. Zapraszamy zatem i Was w niezwykłą podróż po świecie zwierząt.

Galeria dzikich zwierząt-północ i południe-Egmont

Galeria dzikich zwierząt północ

Galeria dzikich zwierząt-północ i południe-Egmont

To książka dla wszystkich ludzi ciekawych świata. Niespodzianka czeka na nas już na samym początku, ponieważ okładka książki jest jednocześnie pięknym plakatem. Wyjątkowe ilustracje autorstwa Dietera Brauna zachwycają. To taki atlas zwierząt, z którego dowiemy się sporo ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących półkulę północną.

IMG_6807

IMG_6809

IMG_6810

IMG_6811

W książce znajdziecie informacje o m.in. niedźwiedziu, pumie czy wilku. Zdziwieniem wielkim dla Was będzie to, że spotkacie tam również lodówkę. Czy wiedzieliście, że istnieje taki ptak? Ja do tej pory nie, czyli jak sami widzicie, człowiek uczy się przez całe życie. Dla mnie to było duże zaskoczenie. A Jaś doskonale zapamiętał nazwę tego ptaka. Nie tylko to ale w książce na pewno jeszcze nie jedno Was zaskoczy! Uważam, że warto wybrać się z dzieckiem w podróż do świata dzikich zwierząt.

Galeria dzikich zwierząt południe

Galeria dzikich zwierząt-północ i południe-Egmont

Zajrzyjcie koniecznie do tej niesamowitej książki! W książce poświęconej półkuli południowej zobaczycie między innymi: nosorożca białego z Afryki, tamarynę wąsatą z Ameryki Południowej czy krokodyla różańcowego wiele innych! Dowiecie się również, jak szybko biega gepard grzywiasty, czy to prawda, że szympansy potrafią się śmiać? Dieter Braun, który przemierzył cały świat, by móc obserwować z bliska dzikie zwierzęta, uchwycił je na swoich pięknych kolorowych ilustracjach. Czy wiecie, jak szybko biega gepard lub że istnieje ptak lodówka? Tego, a także wielu innych ciekawych być może nowych rzeczy o dzikich zwierzętach półkuli północnej i południowej, dowiecie się z tych książek pełnych pięknych kolorowych ilustracji Dietera Brauna. „Południe” to pięć rozdziałów: Afryka, Ameryka Południowa, Azja, Australia i Antarktyda.

IMG_6801

IMG_6802

IMG_6799

IMG_6803

IMG_6805

Informacja wydawcy:
Wydawnictwo Egmont proponuje dwa niezwykłe albumy dla dzieci i dla miłośników zwierząt: „Galeria dzikich zwierząt. Północ” i „Galeria dzikich zwierząt. Południe”. Dieter Braun sportretował w nich 167 gatunków zwierząt zamieszkujących obie półkule Ziemi, a dzięki jego talentowi książki zdecydowanie wyróżniają się na tle innych publikacji dostępnych na rynku.

IMG_6920

IMG_6922

IMG_6923

IMG_6925

Na zakończenie

Od obu książek nie można się oderwać! Każdą z niebanalnie zakomponowanych stron można bez wahania oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Z czystym sumieniem polecam i Wam ten niesamowity świat dzikich zwierząt. Każda z części „Galerii dzikich zwierząt” łączy w sobie to wszystko, co sprawia, że to idealne książki dla dzieci: są mądre, ciekawe, zachwycające i po prostu przepiękne. Galeria Dzikich Zwierząt zaprasza wszystkich i gwarantuje, że będziecie chcieli ją przeglądać bez końca. Polecam obie. Do zamówienia na stronie wydawnictwa Egmont i Aros.pl i w innych dobych księgarniach. W Arosie cena książek to tylko 41,99zł do kupienia-tu.

Tytuł: „Galeria dzikich zwierząt. Północ” i „Galeria dzikich zwierząt. Południe”
Autor: Dieter Braun
Ilustr. Dieter Braun
Przeł. Agnieszka Hofmann
Wydawnictwo Egmont, 2015
Liczba stron: 144
Oprawa: twarda

Cudny miś ze zdjęcia od przesympatycznej Kasi z  Mafaf, która tworzy takie cuda.

Konkurs z Mafaf

Wymyśl hasło reklamowe ze słowem Mafaf-biorąc pod uwagę, że pluszaki są idealne do tulenia.  W zgłoszeniu napisz o którą nagrodę grasz. Czy ma to być  Mysior czy Miosiorka?

Odpowiedzi udzielacie na fb (klik).

Do wygrania jest Mysior lub Mysiorka – są po prostu piekne. 

Wyniki konkursu

Zgodnie z wyborem sponsora nagrody wybrana maskotka trafia do

Pani Ewa Król.

Serdecznie gartuluję i czekam na dane do wysyłki w wiadomości prywatnej. A pozostałym uczestnikom dziękuję za wspólną zabawę i już za chwilę zapraszam do kolejnej zabawy.

Co ja moge napisać o przytulankach?

Przytulanki to autorski projekt firmy Mafaf. Są piękne i idealne do tulenia dla małych łapek. My jesteśmy zauroczeni.  Jaś ma od nich cudownego misia i kotka i jesteśmy nimi zauroczeni. 

Szyte, by je tulono, by stały się kompanami dnia codziennego dla swoich opiekunów. My Mamy cudnego misia od nich. W całości uszyte ręcznie z filcu wypełnione kulką sylikonową. Wysokość 61 cm. Posiadają wszywki z miejscem na dopisanie imienia ich właściciela. Ubranka Mysiorów można zmieniać, każdy może pobawić się w stylistę swojego Przytulaska. Takie ubranka, akcesoria można u nas dodatkowo dokupić.

Mysiorka: ubrana w różową sukienkę, szarą czapkę z futerkowym pomponem oraz torebeczką ozdobioną futerkiem
Mysior: ubrany w czarne spodnie, bluzę z kapturem i dodatek w postaci teczki (tornistra).

KONKURS

Czas trwania konkursu 09.01.2017 do 16.01.2017

Zasady i regulamin konkursu są bardzo proste:

 1. Odpowiesz na pytanie konkursowe.
 2. Nagrodą jest jedna przytulanka uszyta ręcznie. Mysior lub Mysiorka 🙂 
 3. Miło mi będzie jak polubisz    Jaśkowe Klimaty i  Mafaf i zobaczysz jakie cuda szyje Kasia.
 4. Miło mi będzie jak polubisz  i udostępniasz  PUBLICZNIE plakat konkursowy na fb i do zabawy  zaprosisz znajomych plakat dostępny (tu-klik).
 5. Jedna osoba może dodać  tylko 1 zgłoszenie.
 6. Wysyłka możliwa tylko na terenie Polski
 7. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 20 stycznia 2017 roku na blogu Jaskowe klimaty w tym wpisie.
 8. Organizatorem konkursu jest blog Jaśkowe Klimatya sponsorem nagród Mafaf
 9. Konkurs organizowany jest na terenie Polski
 10. Zwycięzca zgadza się, abym przekazała jego dane adresowe (adres, imię i nazwisko, adres mailowy i numer telefonu) sponsorowi, w celu dostarczenia wygranych.
 11.  Zwycięzca konkursu ma obowiązek w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników przesłać do Jaskowe klimaty  swoje dane adresowe w celu wysyłki nagrody.
 12. W przypadku nie zgłoszenia się po odbiór nagrody w przewidzianym terminie (tj. do 22 stycznia 2016) na blogu  Jaskowe Klimaty zostanie wybrana kolejna osoba.
 13. Konkurs odbywa się na terenie Polski.
 14. Konkurs jest kierowany do osób pełnoletnich.
 15. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 16.  Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki.
 17. Nie można przekazywać nagród na rzecz innych osób oraz wymieniać nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.
 18. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.
 19. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez Uczestnika.
 20. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

30 thoughts on “Galeria dzikich zwierząt-północ i południe-Egmont”

 1. Coś pięknego! Książek dla dzieci jest miliard, ale znaleźć dobrą i jeszcze z tak pięknymi ilustracjami – na pewno wezmę pod uwagę 🙂 Na te święta kupiłam Mapy, chociaż na razie to bardziej dla mnie niż dla syna 😉 Ale że zwierzęta zawsze są na topie, trafi pewnie na must have list!

 2. Ta książka przypomniała mi czasy przedszkolne i nasluchiwanie zwierząt na spacerze po lesie. Pięknie wydana i w stonowanych, nieinwazyjnych kolorach. Niech mi tylko syn podrosnie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *