Jak wiecie, jesteśmy wielkimi fanami zabawek drewnianych i to właśnie ich w naszym domu jest najwięcej. Zabawki czy pomoce edukacyjne cieszą się u nas powodzeniem. Uwielbiam i kupuje je ze świadomością, że posłużą nie tylko mojemu dziecku. Cżęś z nich oddajemy innym dzieciom. Wybór zabawek z drewna na rynku jest naprawdę bardzo duży, każdy rodzic, chcąc kupić prezent dla dziecka znajdzie coś ciekawego i interesującego. Zabawki z drewna są przepiękne i kolorowe, wzbudzają ciekawość naszych dzieci i wpływają na ich rozwój. I co najważniejsze nie grają, nie piszczą i nie wydają dziwnych dźwięków. Drewnianych zabawek się nie zapomina. Mnie przypominają one moje dzieciństwo.

Zabawki drewniane w naszym domu zaczynają wypierać te plastikowe i Jasiek je uwielbia. Są też świetnym pomysłem na prezent, ponieważ są uniwersalne. Taki podarunek na pewno się spodoba zarówno dzieciom jak i rodzicom. Klocki, układanka, domino itp. możliwości mamy bardzo dużo, wystarczy dopasować odpowiednio do wieku dziecka, które chcemy obdarować. Dlatego warto się zastanowić, co kupujemy naszym dzieciom. Ja uwielbiam drewniane zabawki i zawsze będę je polecać. Dlatego dzisiaj pokażę Wam kilka perełek, które mamy i które u nas sprawdzają się rewelacyjnie.

Klocki i drewniane zabawki to must have każdego dziecka

IMG_6824

Drewniane klocki to prawdziwy must have każdego dziecka. Ze swojego dzieciństwa najbardziej chyba pamiętam właśnie klocki. Nie były może one tak barwne i kolorowe jak te, które możemy kupić teraz, ale miały w sobie duszę. I właśnie klocki Kooglo są do nich bardzo podobne, choć to że są inne z magnesami sprawia, że nabrały innego wymiaru budowania. Klocki są pewno dobrym pomysłem na prezent, ponieważ są uniwersalne i odpowiednie dla każdego. Taki podarunek na pewno spodoba się dziecku, ale i rodzicom. Czy to będą klocki, drewniane memo, układanka przestrzenna lub inne drewniane zabawki np. domino wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłu.

Drewniane Klocki Magnetyczne KOOGLO to produkt ktory zasługuje na specjalne wyróżnienie. Jesteśmy posiadaczmi mini zestawu tych klocków i teraz czekamy na większy. List do Mikołaja został nadany priorytetem więc jest szansa. Drewniane zabawki rozwijają wyobraźnie i kreatywność u dziecka. Każdy element można wykorzystać na bardzo dużo sposobów, dzięki takim zabawom nasze dzieci się rozwijają. Klocki otrzymaliśmy 3 tygodnie temu na otwarciu showroomu Patatoy w Skierniewicach.

IMG_6827

IMG_6829

Klocki sa fantsatyczne i stwarzają wiele możliwości budowy i zabawy.  Nie są to takie zwykłe klocki, są niezwykłe bo magnetyczne. W ściankach zostały wstawione małe magnesy, dzięki którym można z nich budować przestrzenne konstrukcje. Wprawdzie z naszego mini zestawu powstają mini budowle ale radość z budowania i zabawy jest ogromna. Jak dla mnie genialne klocki, zobaczcie sami.

IMG_6832

IMG_6849

IMG_6870

Gra Zrywanie jabłek  to produkt, który również zasługuje na polecenie. I o ta grę byłam przez Wa pytana najczęściej. Mamy ja od ponad roku i jeszcze się nam nie znudziła. Zabawka składa się z drewnianych elementów. Cała zabawa polega na zbieraniu jabłuszek w ściśle określonym kolorze. Rzut kostką decyduje, jaki kolor zbieramy tym razem – czerwony, zielony a może żółty?  Kilka słów o niej możecie przeczytać we wpisie na blogu,  Jak nauczyć 2 latka kolorów? Gra drzewko tu-klik. Na blogu znajdziecie jeszce wpisy o drewnianym jeżyku z Janoda i zestawie muzycznym confetti Janod, równiez wyknanym z drewna. Jakośś zabawek jak zawsze idealna.

IMG_9207

IMG_9190

Na uwage również zasługuje pewna drewnina skrzynia, jest to drewniany zestaw urodziny z filiżankami i tortem. Zestaw mamy w domu od jakiegoś czasu i wciąż jest na topie.  U nas w domu sprawdza sie wyśmienicie i Jasiek ją bardzo lubi. Ja zreszta też, bo ciągle w domu mamy urodziny.  Znakomicie sprawdza się u nas drewnina kuchnia i jest to strzał w 10-tkę, jeżeli chodzi o prezent dla Jasia.

IMG_6820

IMG_6823

Zabawki dla małych kuchary i zabawa w dom i gotowanie to chyba zajęcia, które uwielbiają wszystkie lub prawie wszystkie dzieci. U nas zakup kuchni to był jeden z bardziej trafionych prezentów. Kuchnia lub inne gadżety kuchenne są idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

IMG_6891

IMG_6894-crop

IMG_6896

IMG_6880

IMG_6871

Drewniane  zabawki to dobry pomysł na idealny prezent dla dzieci

Jako rodzic lubię, jak moje dziecko dostaje zabawki solidne, dobrze wykonane i bezpieczne. Bezpieczne i pięknie wykonane zabawki zarónwno polskich i zagranicznych producentów. Powinny spełniać normy bezpieczeństwa, pełnić funkcje edukacyjne, poznawcze i pobudzać do kreatywnego myślenia. Pamiętać musimy by wybierać zabawki dostosowane do wieku i bezpieczne dla dzieci. Oprócz zabawek drewnianych uwielbiamy zabawki tworzone z pasją i sercem, unikalne i szyte na spacjalne zamówienie o których przeczytacie niebawem.

Zastanawiasz się co kupić dzieciom na święta? Poszukujesz inspiracji, i już sam nie wiesz, na co się zdecydować, może idealnym, rozwązaniem będą klocki lub inne drewniane zabawki. Drewniane  zabawki na pewno zajmą dziecko na długi czas a dodatkowo wspierając jego rozwój. Musimy tylko pamiętać, że zabawki to nie wszystko. Musimy jeszcze znaleźć czas na wspólną zabawę z dzieckiem.

25 thoughts on “Drewniane zabawki to dobry pomysł na idealny prezent dla dzieci”

  1. Ech czasem żałuję, że moi chłopcy powyrastali już z takich zabawek bo są przecudowne. Choć z drugiej strony znalazłam tu kilka, które nadal mogłyby ich zainteresować

  2. Racja – zabawki z drewna mają swoją wyjątkową urodę i „duszę” 🙂 Ten truskawkowy zestaw mnie urzekł, klocki Kooglo też bardzo wpadły w oko, a całości dopełnia uroczy miś, który towarzyszy Jasiowi na zdjęciach 🙂 Skąd on (jeśli można wiedzieć)? 🙂

  3. Jak byłam mała, to były drewniane zabawki, głównie klocki. Szybko ich posiadanie stało się obciachem, bo modne stały się plastikowe, szczególnie lego. Teraz obserwuję powrót do tego, co kiedyś. Super!

  4. Rozumiem, że w pierwszych klockach, metalowe punkty to magnesy. Patent rewelacyjny.
    Nasz S. co jakiś czas wraca do drewnianych, chociaż już ma bardziej zaawansowane. Drewno ma jednak w sobie jakiś czar.

  5. Moim zdaniem, nie ma lepszych zabawek niż te wykonane z drewna, niesamowite możliwości ich wykorzystania do zabawy, trwałość nie do przecenienia. U nas w domu są jeszcze klocki, którymi bawiły się dwa pokolenia wstecz, niesamowite wrażenie dotykać przedmiotu, którym wcześniej bawiła się moja mama jako mała dziewczynka. 🙂

  6. JAkoś nie odczuwam słabości do drewnianych zabawek. Jasne, że ekologiczne, porządniejsze itp. Staram się po prostu zwracać uwagę na to, czy dziecku się podoba i jest bezpieczne. Maja klocków nie znosi, a jeśli już to żadne drewno nie wyprze lego. Mamy jedynie drewaniane warzywka do krojenia i teraz tablicę edukacyjną 🙂

    1. I nas lego również wciąż na topie i ciągle dikupijemy kolejny zestaw Duplo. Mamy chyba z 11 i cały czas zbieramy bo można przy nich siedzieć godzinę mi. Z drewnianych sporo pomocy edukacyjnych. Klocki z magnesem i nas oststnio szał. Ale fakt przy duplo Jasiek samo może siedzieć godzinami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *