Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci nie jest prostym zakupem. Powinna być dobrze dobrana, by odpowiednio zadbać o higienę zębów dzieci. Ważne jest również to, by nie zniechęciła do czynności mycia zębów. Poniższy artykuł odpowie na wszystkie pytania. 

Szczoteczki – w jaki sposób dobrać je dla dzieci?

Na rynku jest wiele opcji do wyboru, są szczoteczki manualne, szczoteczki elektryczne oraz szczoteczki soniczne. To wszystko sprawia, że wybór nie należy do najłatwiejszych. Szczoteczkę dla dzieci powinno się wybierać głównie ze względu na wiek dziecka. U najmłodszych ciągle kształtowany jest nawyk oraz technika mycia zębów.

Czyszczenie zębów przed snem

Szczoteczka dla dzieci w wieku 0-3 lat jest bardzo ważna, z reguły jest ona pierwszą szczoteczką dziecka. Pierwsza szczoteczka pozwoli zachować higienę jamy ustnej. Powinna ona cechować się dokładnym działaniem i posiadać miękkie włosie. Rodzic powinien systematycznie sprawdzać, jaki ona ma stan i wymieniać ją jeśli zajdzie taka potrzeba. Na konieczność wymiany wskazują rozchylające się włókna szczoteczki. Niektóre szczoteczki dla maluchów można stosować już od 4 miesięcy.

Elektryczne szczoteczki – czy będą dobre dla najmłodszych?

Przed zakupem szczoteczki elektrycznej bardzo ważne jest to, by dziecko potrafiło trzymać zwykłą szczoteczkę i prawidłowo myć zęby. W celu nauki techniki mycia zębów można odwiedzić stomatologów. Przyjmuje się, że elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci jest możliwa do zakupu od ukończenia 3 roku życia. Oczywiście w tym wieku dziecko nadal musi się uczyć poprawnego mycia zębów. Szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+ Oral-B dostępna jest w wielu wariantach kolorów oraz z postaciami filmów Disneya. Ładna elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci z ulubionym motywem bajkowym, zachęci do częstszego jej używania.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci – czy są dobrym rozwiązaniem?

Codzienne mycie zębów ma wiele korzyści. Natomiast szczoteczka elektryczna dla dzieci pozwala na dokładniejsze czyszczenie. Takie szczoteczki są  w stanie usunąć więcej płytki bakteryjnej w porównaniu do manualnych. Dodatkowo szczoteczki elektryczne pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc oraz zmniejszyć szansę próchnicy. Powinny one posiadać miękką końcówkę, ponieważ zęby dzieci są wrażliwsze na uszkodzenia w trakcie szczotkowania.

jaką szczoteczkę dla 7 latka

Elektryczne szczoteczki do zębów są łatwiejsze w obsłudze w porównaniu z manualnymi. Szczoteczki elektryczne bez problemu dostaną się do przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka elektryczna wykona większość pracy za dziecko przez odpowiednio długi czas.

Poza tym dzieci wolą szczoteczki elektryczne. Jest to dla nich ciekawe doświadczenie. Kupując dzieciom szczoteczki elektryczne Oral-B z wizerunkiem z bajki, możemy wpłynąć na jeszcze większy entuzjazm w trakcie szorowania zębów. Czyszczenie codzienne stanie się dla najmłodszych przyjemnością, gdy będą mogli skorzystać z przedmiotu z  ulubionym wizerunkiem.

Szczoteczka soniczna – czym różni się od elektrycznej?

Każda szczoteczka soniczna to szczoteczka elektryczna, lecz nie każda elektryczna może być soniczną. Szczoteczka soniczna dla dzieci posiada silniczek elektryczny, a główka tej szczoteczki ma podłużny kształt, czym przypomina szczoteczkę manualną. Soniczna szczoteczka wykonuje ruchy z boku na bok, a w trakcie pracy wykonuje charakterystyczny dźwięk o częstotliwości około 260 Hz.

Będzie ona świetnym wyborem dla nieco starszych dzieci. Dla młodszych pociech bardziej polecane są zwykłe szczoteczki elektryczne, które mogą również posiadać opcje dodatkowe. Dzięki nim mycie zębów będzie o wiele przyjemniejsze.

* Wpis reklamowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *