Dzień Dziecka większości z nas kojarzy się z czymś miłym, przyjemnym, ale przede wszystkim kojarzy się z dziecięcym uśmiechem, który sprawia ogromną radość także dorosłym. Ten dzień obchodzimy niemal zawsze – jako dzieci oraz w starszym wieku, gdy sami jesteśmy rodzicami, dziadkami, czy nawet „miła panią Jadzią z piętra niżej”.

W obecnych czasach propozycji na to, jak uszczęśliwić dzieci podczas ich święta, jest naprawdę wiele. Mogą to być różnego rodzaju rozrywki, atrakcje a także zabawki. Tylko, czy wartościowy będzie kupiony uśmiech naszych pociech? Czy nie lepiej byłoby zwyczajnie spędzić z nimi miło czas, w rodzinnym gronie? Przecież Dzień Dziecka może być też świętem rodzinnym! Dlatego z wyprzedzeniem warto pomyśleć jak zorganizować ten wyjątkowy dla nich czas by na twarzach dzieci oraz ich rodziców pojawił się bezcenny, szczery uśmiech.

IMG_7952

Plac zabaw dla Twojego dziecka, a pobliska siłownia zewnętrzna dla Ciebie

Dobrym rozwiązaniem może być z pozoru zwykłe, ale wspólne wyjście do pobliskiego parku, czy na plac zabaw. Jednym z pozytywnych aspektów takiego wyjścia jest zapewnienie dziecku aktywności fizycznej, której w dzisiejszych czasach brakuje każdemu z nas. Na pewno malec nie przejdzie obojętnie obok kolorowych urządzeń takich jak huśtawki, zjeżdżalnie, czy nawet statek piracki. Ruch na świeżym powietrzu zapewni dziecku dobrą kondycję, a przede wszystkim świetną zabawę! Nie zapominajmy o nas samych. Wykorzystujmy maksymalnie czas robiąc dla własnego zdrowia coś pozytywnego! Korzystajmy równocześnie z siłowni zewnętrznych, które coraz częściej spotykamy na terenie placu zabaw. Ten wyjątkowy czas może zostać zwieńczony wizytą w pobliskiej kawiarni, podczas której można spokojnie porozmawiać o wspólnych planach, marzeniach oraz zainteresowaniach dziecka.

Wszyscy wiemy, że żyjemy w czasach, gdzie większość ludzi jest zabieganych, zapracowanych, zatraconych w codziennych obowiązkach, co niestety nie daje dużych możliwości spędzania wspólnego czasu, który jest tak bardzo istotny dla rozwoju naszej pociechy. Często bywa tak, iż rodzice nieświadomie tracą wiele znaczących momentów z życia dziecka, które kształtują jego charakter, postrzeganie świata jak i otoczenia w którym się znajduje na co dzień.

IMG_7940

 

Wspólnie spędzony czas z dzieckiem jest bezcenny

Zwróćmy uwagę na fakt, iż niekiedy zwyczajny, wspólny pobyt na osiedlowym placu zabaw, może być czymś wyjątkowym dla dziecka! Zwłaszcza kiedy jego mama i tata z zaangażowaniem dopingują malucha w jego zmaganiach, co czasami może się przerodzić nawet we wspólną zabawę. Zaangażowanie rodziców oraz uwaga, którą mu poświęcają, sprawia, że ich pociecha czuje się bezpieczniejsza i pewniejsza siebie. Tak więc pamiętajmy, aby zawsze wspierać nasze dzieci, nie ważne jakiej kwestii to dotyczy ponieważ dzięki takiej postawie łatwiejsze będą dla nich zmagania z przeszkodami, które pojawią się w dążeniu do wyznaczonego celu.

 

11 thoughts on “Dzień dziecka na placu zabaw”

    1. Tak byle wspólnie. W ten sposób nawiązujemy z naszym dzieckiem niewidzialną nić porozumienia. Czasem wystarczy po prostu być i wysłuchać, innym razem poszaleć na placu zabaw a innym poczytać lub porysować.

  1. Z moim synkiem spędzam większość dnia na zabawie i czytanii, więc taki Dzień dziecka zbytnio się nie różni od zwykłego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *