Nadchodząca coraz szybciej zima skłania do uważniejszego przeglądu domowej szafy. Szczególnej uwagi wymaga spojrzenie na kurtki dzieci, z których rok do roku często wyrastają. Jeśli zeszłoroczna zimowa kurtka chłopięca przestaje pasować, warto już dziś sprawdzić ofertę producentów ubrań wierzchnich. 

Nie wybieraj sama

Mamy często wiele rzeczy chciałyby zrobić za swoje dzieci. Zakupu dziecięcych ubrań do pewnego momentu także dokonują samodzielnie. Warto jednak uświadomić sobie, że przychodzi taki czas (który zaczyna się w okolicach pierwszych klas szkoły podstawowej), kiedy dzieci, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, chcą zabierać głos w sprawie wyboru ubrań dla nich. Na wspólne zakupy (czy to stacjonarne czy online) warto zadbać ze sobą syna, a nie podejmować decyzje za niego. Inaczej ryzykujesz, że kategorycznie odmówi noszenia tego, co dla niego sama wybrałaś.

Czym kierować się przy wyborze kurtki dziecięcej?

Czym kierować się przy wyborze kurtki dziecięcej?

Wybierając kurtkę zimową, przede wszystkim poszczególne modele należy ocenić pod kątem funkcjonalności. Kurtka musi być wykonana z odpowiedniego materiału zapewniającego komfort termiczny. Warto jednak pamiętać, że chodzi o wybór modelu, w którym dziecku nie będzie za zimno, jak i za gorąco. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kurtki z przedłużonym tyłem, zakrywającym lędźwie i pośladki. Spójrz także na wykrój u góry modelu i zabezpieczenie szyi. Koniecznie jednak trzeba wystrzegać się kupowania modeli zbyt dużych. Podejście „będzie dobra też za rok” jest błędne. Zbyt duża kurtka sprawia, że nie chroni ona ciała tak, jak powinna, dziecko marznie, mimo że z pozoru ma na sobie przecież porządne okrycie wierzchnie. W kontekście zabezpieczenia przed zimnem, warto zwrócić uwagę na kurtki zimowe chłopięce ze ściągaczami przy rękawach i u dołu – dzięki nim można ubranie jeszcze lepiej dopasować do ciała. Sprawdź, czy kurtka ma elementy odblaskowe.

WYBIERAMY KURTKĘ NA ZIMĘ DLA DZIECKA

Kultowe modele, które mogą się spodobać twojemu dziecku

  • Hitem ostatnich sezonów są parki, czyli kurtki zimowe chłopięce o przedłużonym kroju. Znajdziesz takie w najnowszej kolekcji YOUNG REPORTER. Zapewniają one doskonałą ochronę przed zimnem. Najczęściej występują w jednolitych kolorach, mają prostą, klasyczną konstrukcję. Do takiego rozwiązania musisz jednak być przekonana nie tylko ty, ale i twoje dziecko. Jeśli chłopak nie jest zdecydowany, możecie wspólnie poszukać modelu z atrakcyjnymi nadrukami lub napisami na rękawach. Jest spora szansa, że to zmieni jego podejście.
  • Nadal bardzo popularne są klasyczne puchowe kurtki o kroju nieco krótszym niż w przypadku parki. Tutaj ponownie musisz liczyć się ze zdaniem swojego dziecka. Nie zmuszaj go na siłę do monochromatycznej kurtki. Jeśli podoba mu się wersja z napisami, bardziej w duchu rebel lub rock, pozwól mu nosić taki właśnie model. Pamiętaj, że z twojego punktu widzenia kluczowa jest funkcjonalność kurtki. Z jego – najczęściej strona wizualna, szczególnie jeśli masz do czynienia w aspirującym młodym trendsetterem.
  • Hitem tego sezonu jest biała kurtka z nadrukiem w postaci czarnych liter. Nie każdy chłopak będzie o takiej marzył, jednak jeśli zwróci na nią uwagę – pozwól mu ją wybrać. Pamiętaj, że to on ma się w niej dobrze czuć, a nie ty.

Robicie zakupy razem z dzieckiem czy podejmujecie decyzję same?

7 thoughts on “Czym kierować się przy wyborze kurtki dziecięcej?”

  1. Koniecznie z dzieckiem! Syn ma prawie 6 lat i od kiedy zaczął chodzić do przedszkola sam wybiera kolor i wzór kurtek, ja wybieram fason i jakość. Kurtka koniecznie musi być również wodoodporna a z resztą się zgadzam z artykułem. Dziecko musi się czuć komfortowo, to jednak najważniejszy zimowy zakup (zaraz za butami 😉 ) Ja również stawiam na polskich producentów i wśród nich szukam idealnej kurtki dla syna, co z roku na rok okazuje się trudniejsze. Z Reportera jeszcze nic nie mieliśmy ale wszystko przed nami 😉 Pozdrawiamy!

  2. Dla nas najlepszym krojem jest parka,bo jest dłuższa i gwarantuje mniejsze ryzyko „przewiania” od spodu 😉 Zawsze robimy zakupy z synkiem i pytamy,czy dany model mu się podoba – zarówno w sklepach stacjonarnych,jak i przez internet.

  3. Ja w sumie od zawsze pytałam syna czy wybrana przeze mnie kurtka mu się podoba. Teraz również często sama wybieram kilka modeli, a dopiero potem konsultuję ostateczny wybór z synem, chociaż ma już 14 lat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *