Pierwsze prace plastyczne naszych dzieci rozczulają nas i łapią za serce. Uwielbiam przeglądać wszystkie rysunki i wyklejanki i prace, które wspólnie robimy z Jasiem. Jak i również te w przedszkolu, które są wywieszane na tablicy. Dziś chciałabym zaprosić Was do zrobienia świątecznych choineczek z maluchami. Zapraszamy na naszą choinkę DIY na 3 sposoby, która zrobicie z dzieckiem. Mój 3 latek świetnie sobie poradził z tym zadaniem. I pomimo, że nie są one idealne dla mnie są najpiękniejsze. Zapraszam do nas.  3 pomysły jak zrobić choinkę z przedszkolakiem.

Choinka z kolorowych kółek

pomysł na choinkę z dzieckiem

 

Do zrobienia choinki potrzebujemy:

 • Sztywna kartka papieru
 • 2 kolorowe zielone kartki w różnych odcieniach
 • Klej
 • Nożyczki
 • Cyrkiel
 • Ołówek

IMG_5576-tile

IMG_5580

Z białej kartki robimy stożek i sklejamy go po bokach, wyrównujemy nożyczkami. Wyninamy około 40 kółeczek o średnicy ok 2 cm i naklejamy po kolei zaczynając od samego dołu. Kółka dobieramy kolorami na zmianę. Po naklejeniu wszystkich kółeczek mamy gotową zieloną choineczkę do dziecięcego pokoiku.

Choinka z szyszki

3 pomysły jak zrobić choinkę z przedszkolakiem

Do zrobienia choinki potrzebne będą:

 • Szyszka
 • Farby, my mieliśmy 2 kolory bezpiecznych dla dzieci farb zielonych
 • Może być brokat do ozdobienia
 • I foremka od muffinek, lub jakiś stojaczek może być zrobiony z plasteliny lub modeliny.

IMG_5592-tile

IMG_5595

IMG_5596

Szyszkę dokładnie malujemy, z każdej strony. To zadanie bardzo ćwiczy cierpliwość malucha. U nas poszło to całkiem sprawnie. Pomalowaną szyszkę odstawiamy do wyschnięcia. I mamy już gotową mini choineczkę. Jeżeli chcemy ją udekorować idealny będzie np. brokat, my użyliśmy zielono złotego brokatu w kleju. Po pomalowaniu można wyciąć z papieru lub zawiesić na mini drzewku maleńkie ozdoby. U nas zawisł malutki dzwoneczek z jakiejś zabawki.

Choinka z kolorowych karteczek

pomysł na choinkę z dzieckiem

Do wykonania mini choineczki potrzebne będą:

 • Zielone kartki z bloku
 • Nożyczki
 • Korek od wina
 • Patyczek od szaszłyka

IMG_5642-tile

IMG_5648

IMG_5639

W tym drzewku moim zadaniem było wyciąć zielone kwadraciki, dużo kwadracików. W korek od wina wbijamy patyk od szaszłyka i na ten patyczek kolejno dziecko nadziewa karteczki aż do czasu aż powstanie z nich drzewko. Możemy je ładnie wykończyć kolorowymi koralikami. Radość ze wspólnie spędzonego czasu są da nas wspaniałym przeżyciem.

Wiem, że nasze choinkowe drzewka nie są jakieś wymyślne, ale najważniejsze jest to, że są one w 99 % wykonane przez mojego 3 latka. Takie prace ręczne są idealne do ćwiczenia cierpliwości u malucha i rozwoju motoryki małej, niezwykle ważnej w przedszkolu i szkole. O motoryce małej pisałam już kiedyś we wpisie pt: Dziecięce dłonie czyli jak rozwijać motorykę małą? w którym dowiecie się dosyć szeroko motoryce małej. Wiekszość z nas wie, że są to czynności związane z pracą palców i całej dłoni. Jest to praca wymagająca ogromnego skupienia, koncentracji i uwagi malucha. Jest ona bardzo ważna dla rozwju dziecka. Świetną zabawą dla małych dzieci jest również ciastolina. Przepis na domową ciastolinę znajdziecie we wpisie „Domowa ciastolina na 2 sposoby-klik”.

Zapraszam do naszych inspiracji na kartki świąteczne:

http://www.jaskoweklimaty.pl/kartki-swiateczne-ktore-zrobisz-dzieckiem/

Kartki świąteczne, które zrobisz z dzieckiem-klik

24 thoughts on “3 pomysły jak zrobić choinkę z przedszkolakiem”

 1. Śliczne świąteczne ozdoby. My będziemy nad nimi pracować jak Sebek się wykuruje bo dziś leży słaby i śpi śpi śpi. Pozdrawiamy.

  1. Aga myślę, że tak właśnie będzie. Nasze tez niby nie idealne ale dla mnie najpiękniejsze. Zrobione przez mojego przedszkolaka w 90 %. My w tym roku jeszcze pieczemy ciasteczka dla całej rodziny 🙂

 2. Super pomysły !!! Mój Jaś miał ogromną frajdę w robieniu choineczki 😉 Na razie zrobił z moją małą pomocą choineczkę z karteczek, z tym że mieliśmy kilka grup kwadracików o różnej wielkości i podstawką jest gąbka z opakowaniu po biżuterii : ) Jutro zabieramy się za kolejną – z kółeczek 🙂 Cudownie obserwować dziecko kiedy tak się stara i cieszy 😉

  1. Tak radość dziecka jest bezcenna.Uwielbiam wymyślać z moim Jasiem i patrzeć na jego pracę. Na jego skupienie i radość ze wspólnie spędzanego czasu.

 3. Właśnie robimy choinkę z kółek :). A kartki świąteczne w tym roku przygotowała nam szkoła i przedszkole. Dzieciaki namalowały obrazki świąteczne, a szkoła zamówła z tego kartki 🙂 . Fajny pomysł, tylk mąż wziął kartkę Trzylatki. Ogląda, ogląda :
  -Ładne -stwierdził wreszcie. Podszedł do niego Siedmiolatek, wyjął mu kartkę z ręki, przekręcił do góry nogami:
  -Teraz lepiej?- zapytał.
  – O! Renifer! -ucieszył się mąż. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *