Chmurrra Burrra to  polska marka nietuzinkowych ubrań dla dzieci z misją.  W kolekcji jesiennej jest to misja kosmiczna, w którą z Jasiem z przyjemnością się wybraliśmy. W dzisiejszym wpisie chciałabym zaprosić Was do przeczytania wywiadu  z założycielekami marki. Uwielbiam wywiady z twórcami. Jak widać, warto mieć marzenia i w nie wierzyć! Dziewczynom właśnie się udało zrealizować swoje marzenia o własnej kolekcji ubranek dla dzieci. Chmurrrę Burrrę polubiłam tak bardzo, że postanowiłam przedstawić ją również Wam. Mam nadzieję, że zdobędzie również Wasze serca. Warto jednak podkrślić, że Chmurrra Burrra to nie tylko ubranka dla dzieci,  jest  coś jeszcze.

Czytamy z Chmurrra Burrra

Lot w kosmos z nową marką ubrań dla dzieci  Chmurrra Burrra

Kosmos   wzbudza ogromną  fascynację u  młodych odkrywców.  W czym z pewnością pomogą dzieciom   „Puzzle  Układ Słoneczny” i    „Puzzle obserwacyjne Kosmos” Czuczu.  Dzięki nim wytężycie wzrok!  Idealna zabawa dla ciekawskich świata przedszkolaków. Zabawa z puzzlami obserwacyjnymi  to dwa etapy: pierwszy to ułożenie obrazka, a następnie wyszukanie na ilustracji elementów znajdujących się w ramce układanki. Układanie puzzli to wspaniały rozwój motoryki małej a także trening spostrzegawczości, cierpliwości, koncentracji oraz ćwiczenie pamięci wzrokowej. W zestawie znajduje się edukacyjny plakat, który zawiera sporo kosmicznych ciekawostek.

 

JEŻELI chcecie poznać odpowiedzi na najbardziej ko(s)miczne pytania? Zapraszamy do Kosmicznej Sondy Ulicznej.
3, 2, 1… START!

Zaczynamy☺

marka ubrań dla dzieci  Chmurrra Burrra
Nowa marka ubrań dla dzieci  Chmurrra Burrra

Chmurrra Burrra – nietuzinkowe ubranka dla dzieci i kosmiczna przygoda!

„Kosmiczna sonda uliczna”

Za sprawą tego, że w naszym domu pojawiła się ta kosmiczna książka, Jasiek postanowił zgłębić tematykę Kosmosu i układu słonecznego nieco głębiej. Uwaga!, potrafi bezbłędnie wymienić wszystkie planety. Okres fascynacji kosmosem wzbudziła z pewnością ta niezwykle sympatyczna książka „Kosmiczna sonda uliczna” oraz dopasowana do niej kolekcja ubranek. Bluza, którą wybrałam dla Jasia, jest po prostu urocza. Dodatkowym plusem jest to, że jest w kolorze, w którym Jasia uwielbiam. W ruch też poszły puzzle, które przez jakiś czas czekały na zainteresowanie. Plakaty z układem słonecznym i puzzle  Czuczu dla różnych grup wiekowych z układem słonecznym .

puzzle  Czuczu

Zajrzyjcie do wnętrza książki „Kosmiczna sonda uliczna”

Książka - Kosmiczna, sonada uliczna

Jasiek od jakiegoś czasu jest zafascynowany kosmosem, a kosmos z pewnością ciekawi większość dzieci. Jako mama niezwykle ciekawskiego przedszkolaka wiem też doskonale, jak często dzieci potrafią zadawać trudne pytania. Wspaniale się ostatnio złożyło, gdyż po raz drugi mieliśmy okazję  zabrać Jasia do planetarium. Po raz kolejny był po prostu zachwycony.

Jak kupować ubranka dla dzieci

Cudownie jest mieć dziecko i móc wracać w takie miejsca. Od czasu naszego wyjścia do planetarium wciąż słyszę pytania takie jak np.:– Czy Droga Mleczna jest rzeczywiście z mleka? Czy na księżycu mieszkają ludzie? Czy Słońce jest gorące? Czy Wielka Niedźwiedzica istnieje naprawdę? Czy na księżycu jest woda? Czy w kosmosie żyją wiewiórki? Mamuś, czy kiedyś polecę kiedyś w kosmos? Ostatnio coraz częściej muszę na szybko szukać na nie odpowiedzi i się nad nimi poważnie zastanowić. Nie wiem, jak Wasze dzieci, ale mój syn jest bardzo pamiętliwy. Jak to dobrze mieć nieograniczony dostęp do Internetu. Czasem zagina mnie swoimi pytaniami! Z pomocą przychodzą nam oczywiście inne pomoce dydaktyczne dla maluchów takie jak książki, atlas i puzzle.

prezenty dla fana kosmosu

Chmurra Burrra nowa dziecięca marka  z misją

Dziś na słowa uznania zasługuje Chmurrra Burrra. Jestem zachwycona tym pomysłem i chyba sama powoli zaczynam wierzyć w moje marzenia. Kosmos, z którym mamy do czynienia zarówno w książce, jak i na ubrankach Chmurrra Burrra, symbolizuje właśnie dziecięce marzenia, plany, brak ograniczeń i wyobraźnię. Kosmos — miejsce bez granic. I chyba trzeba się z tym zgodzić!

Książka Kosmiczna sonda uloiczna Rusinek

Zapraszam na wywiad  z założycielekami marki Chmurra Burra  – dzięki której zabrały nas w   Kosmos.  Kolekcję jesienno-zimową ubranek dla dzieci oraz piękne ilustracje w książce, narysowała wspaniała ilustratorka Joanna Rusinek. Ona też jest autorką zdanych w książce pytań. Mam nadzieję, że pokazane dziś ubranka i misja marki, by wraz z powstaniem nowej książki powstawała kolekcja dziecięcych ubrane, również i Wam się spodoba.

Na kilka pytań odpowiadziały  mi Kasia Rudzka i Natalia Sikora. 

Liczy się pomysł, poznajcie fantastyczne mamy i odpowiedzi. Dziewczyny stworzyły dla dzieci świat, w którym wyobraźnia jest najważniejsza i to właśnie dzieci były dla nich inspiracją. Cudowne, chyba się ze mną zgodzicie? Zobaczcie sami, co dziewczyny piszą na swojej stronie, cytuję Wam tylko mały fragment tego, co piszą o sobie.

„Jesteśmy mamami. I tak jak Wy, drodzy rodzice, przyglądamy się naszym dzieciom każdego dnia, zastanawiając się, jak wpadają na te wspaniałe, zaskakujące, niczym nieograniczone pomysły. Skąd biorą się w ich głowach myśli, które natychmiast mamy ochotę zapisywać? Patrzymy, z jaką łatwością czerpią radość z najdrobniejszych, najprostszych przyjemności i mamy ochotę się od nich uczyć. Chciałybyśmy też, by nigdy tych zdolności nie utraciły. To z chęci pielęgnowania dziecięcej kreatywności zrodził się pomysł na Chmurrrę Burrrę, czyli ubranka z wyjątkowymi nadrukami tworzonymi przez najlepszych polskich ilustratorów.

puzzle  Czuczu i kosmiczne przygody
Książka – Kosmiczna, sonada uliczna

Wywiad z Natalią Sikorą i Kasią Rudzką (Chmurra Burrra)

J.K. Kiedy w Waszych głowach narodził się pomysł na biznes?

N. S. Poznałyśmy się wiele lat temu, pracując biurko w biurko w wydawnictwie. Później każda z nas zmieniła miejsce pracy, ale przyjaźń pozostała. I od czasu do czasu wracała myśl, że ekstra byłoby znowu razem pracować. Wiedziałyśmy, że dobrze nam się razem działa, potrafimy się dogadać, myślimy podobnie. Kiedy pojawił się dogodny moment, by założyć coś własnego — skorzystałyśmy. A że obie mamy dzieci w podobnym wieku, pomysł na Chmurrrę przyszedł do nas naturalnie i od razu wiedziałyśmy, że to jest to!

J.K. Czym to było spowodowane?

N.S. Książki uwielbiamy od zawsze, obserwowałyśmy z pierwszej linii rozwój polskiej literatury i ilustracji dziecięcej. Jeszcze kilkanaście lat temu ten rynek był niezwykle ubogi. Miał oczywiście znakomite tradycje, które dopiero teraz z dumą się przypomina. Ale na półkach księgarskich królowały książeczki nawiązujące do telewizyjnych bajek. W ciągu ostatnich lat do głosu doszli młodzi, niezwykle zdolni i pomysłowi ilustratorzy, którzy osiągają międzynarodowe sukcesy. Powstały wydawnictwa, które dzielnie promują wartościowe teksty i niesztampowe ilustracje. Kiedy urodziły nam się dzieci, miałyśmy — jak pewnie każda mama — chęć otoczenia ich pięknymi, oryginalnymi, fantazyjnymi rzeczami. Same szukałyśmy dla nich ubranek, które miałyby dobrą jakość i pomysłowe nadruki, piękne kolory. Tymczasem nie było ich aż tak dużo. Zastanawiałyśmy się, dlaczego tych wspaniałych ilustracji, które królują w książeczkach, nie widać na ulicy, na ubrankach, dodatkach dziecięcych. Jak to możliwe? No i tak postanowiłyśmy same je zrobić :).

J.K Jak wyglądały Wasze początki?
K.R. Dużo gadałyśmy przy kawie:) Zaczęłyśmy oczywiście od ilustracji, od wyboru naszych ulubionych ilustratorów dziecięcych. Każda z nas zrobiła listę, skonfrontowałyśmy je ze sobą. Spotkałyśmy się z wybranymi już ilustratorami i zaczęłyśmy ich zarażać swoim pomysłem. Odzew był znakomity:) Jednocześnie szukałyśmy dobrej szwalni, testowałyśmy materiały. Na szczęście tutaj dobrze wybrałyśmy — mamy świetną szwalnię, dziewiarnię i farbiarnię, które produkują dla nas materiały najwyższej jakości, drukują farbami wodnymi i szyją zgodnie z naszym pomysłem.

J.K. Co było najtrudniejsze w realizacji Waszego pomysłu?

N.S. Najtrudniejsze było właśnie zacząć, przejść od planów do realizacji. Początki były więc trudne, ale i bardzo ekscytujące. Wielu rzeczy musiałyśmy się nauczyć, bo branżę odzieżową, modową znałyśmy wcześniej tylko od strony klienta:) Cały czas zresztą się uczymy. Książki to nasze życie od dawna, na książkach się znamy, z kolei na szyciu, marketingu i biznesie jako takim — dopiero się poznajemy. Jest to bardzo odświeżające dla mózgu ; ).

J.K. Jakie macie dalsze plany rozwoju?

K.R. Planów mamy BARDZO dużo. Chcemy cały czas stawiać na ilustrację, czyli to, co jest w centrum naszego pomysłu na markę. Planujemy między innymi warsztaty z twórcami. Zależy nam na tym, żeby dawać dzieciakom kontakt z ilustracją w różnych formach, na różnych nośnikach. Świetnie jest to, że dzięki temu, że każda nowa kolekcja to jednocześnie współpraca z nowym ilustratorem — a w naszym przypadku na razie ilustratorką — siłą rzeczy rozwijamy się cały czas. Bo z każdą artystką pracujemy zupełnie inaczej, w zależności od tego, jak ona pracuje. Za każdym razem jest to tworzenie czegoś nowego, innej rzeczywistości. No i na pewno cały czas szukamy też nowych możliwości technologicznych, innych, ale równie dobrych, certyfikowanych materiałów, pozostając wiernymi zasadzie produkowania w Polsce. To dla nas ważne. Tu mamy sprawdzoną jakość, którą doceniają nasi klienci — również, a właściwie przede wszystkim Ci najmniejsi : ).

J.K. Jaka będzie kolejna kolekcja ubrań dla dzieci i książka, jeżeli oczywiście możecie zdradzić?

N.S. Zaczęłyśmy już prace nad następną, wiosenno-letnią kolekcją 2019. Przygotowujemy ją we współpracy z Marią Dek, znaną w Polsce i za granicą z cudownych, malarskich książeczek. Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale Marysia już maluje, tworzy ilustracje i wzory, i to, co nam pokazała zapowiada się genialnie! Jesteśmy bardzo podekscytowane. Będzie malarsko, delikatnie, trochę romantycznie, ale i z biglem. No i bardzo, bardzo słonecznie!

P.s. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i już nie mogę doczekać się wiosennej kolekcji. Ciekawe co dziewczyny wymyśliły dla naszych dzieci na wiosnę?

Ważne:
Jako mama dziecka z AZS i bardzo wrażliwą skórą chcę napisać, że ubranka zostały uszyte z materiałów, które są bardzo delikatne. Wszystkie ubranka uszyte są z certyfikowanej bawełny przyjaznej dziecku. Przy produkcji pracowali polscy fachowcy, zarówno tkaniny, jak i dodatki zostały wykonane lokalnie.

Prezenty dla dziecka

Puzzle Czuczu Kosmos

Jak do tej pory powstały dwie kolekcje ubranek z książkami dla dzieci z ilustracjami polskich ilustratorów.

U fryzjera, Aleksandra Cieślak

Kosmiczna sonda uliczna, Joanna Rusinek-klik

Zachęcam was byście zajrzeli na ich stronę! Ubranka i książkę najdziecie tu: www.chmurrraburrra.com

Jestem ciekawa Waszego zdania. Jak wizja Kosmosu podoba się Wam i Waszym dzieciom? Możecie je zapytać o zdanie?

p.s Ubiegam pytania, które być może się pojawią. Nie jest to wpis sponsorowany :), pokazuje te produkty, ponieważ uważam, że są polskie marki, (pojawi się ich jeszcze kilka na blogu), które warto promować wśród rodziców. Taka jest na pewno Chmurrra Burrra. Podziwiam, doceniam i bardzo się cieszę, że są na świecie ludzie z pasją, którzy nie boją się wyzwań.

Wyniki kosmicznego konkursu organizowanego  na fb (klik) 

Przepraszam za opóźnienia w podaniu wyników. Niestety od soboty walczymy z gorączką u Jasia.  Po długich naradach i ustaleniach  nagrody  w postaci ubranka lub książki trafiają do:

  1. Monika Lach – nagrodą jest  ubranko
  2. Sylwia Jarka  – wygrała książkę
  3. Małgorzata Stelmaszek  – wybrała ubranko za kosmicznego ufoludka
  4. Malgorzata Chwalewska – nagrodą jest ubranko
  5. Justyna Kossakowska – za magiczny filmik nagrodą jest ubranko

Oraz nagroda niespodzianka od nas  dla Monika Flok  i   Dagmara Kowalewska     – nagrodą są niespodzianki.

Proszę o kontakt w wiadomościach prywatnych z podanymi linkami do wybranych ubranek i rozmiarem.  Czekam na dane do wysyłki z nr telefonu i adresem mailowym. Nagrody zostaną do Was wysłane kurierem.

39 thoughts on “Chmurrra Burrra – nietuzinkowe ubranka dla dzieci i kosmiczna przygoda”

  1. Kosmos jakoś zachwyca moich synów. Lubią patrzeć w gwiazdy – szczególnie na biwakach 🙂 Aczkolwiek starszaki mają inne zainteresowania, za to najmłodszy, 3 latek lubi wszystko: pociągi, samoloty, roboty, zwierzęta, rakiety i gwiazdy. Fascynuje go wszystko! Przynajmniej na razie 🙂 A te ciuszki cudownie wyglądają! Dla pań wielkie brawa, że miały i odwagę i super pomysł na własny biznes! Życzę wielu sukcesów!

  2. Mój synek jeszcze nie interesuje się kosmosem, jednak to tak fascynująca tematyka i wiem, że wiele dzieci go uwielbia. Być może i synek się zainteresuje. Gratuluję dziewczynom własnego biznesu. Kolekcja jest piękna, w żywych kolorach. Ceny jak widzę też konkretne, ale wygladają na bardzo dobrej jakości.A jak wiadomo za jakością idzie cena. Piekna kolekcja!

  3. My na razie jesteśmy w innej fazie zainteresowań, ale mojemu Jasiowi ta bluza na pewno przypadłaby mu do gustu. Lubię wspierać polskie marki, które powstają z pasji!

  4. świetne ubranka, mam nadzieję że dla dziewczynek też są kosmiczne ubranka, a nie tylko takie w kwiatki i groszki 🙂 jest niestety tendencja do tego by sukienki wizytowe dla dzieci, spódniczki i bluzki dawać w słodkich, pastelowych kolorach, a dla chłopców w ciemnych, typu granatowy i czarny, mi się to nie podoba, lubię oryginalne rzeczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *