Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych typów łóżeczek dla dzieci. My od samego początku zdecydowaliśmy się na tzw. łóżeczko dostawne. Wiedziałam, że będzie ono dla mnie ogromnym ułatwieniem w opiece nad córeczką i pomyślałam sobie, że żal będzie się z nim rozstawać. Faktycznie byłoby żal, gdyby nie to, że na miejsce poprzedniej dostawki pojawiła się kolejna. Śmiało mogę napisać, że dostawka to dla mnie must have wyprawki dla niemowlaka. Wspaniale, że ta, z której korzystamy aktualnie ma szanse nam posłużyć około 4 lat.

Dziś postaram się wyjaśnić, na czym polega fenomen łóżeczka dostawnego Chicco Next2Me Forever? Oraz jak wybrać łóżeczko dostawne dla maluszka by posłużyło jak najdłużej? Z pewnością warto wziąć pod uwagę fakt, że kiedy zdecydujecie się odstawić malucha od Waszego łóżka, w przypadku tego rozwiązania łatwo zamienicie w łóżeczko tradycyjne, bądź podłogowe. Next2Me Forever rośnie razem z dzieckiem. Posłużyć może nawet do 4. roku życia.

Oferta łóżeczek dostawnych jest coraz większa. Z pewnością każdy z Was znajdzie dla siebie produkt wielofunkcyjny, funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Najważniejszym kryterium, jakim powinniśmy się kierować wybierając łóżeczko dla maluszka jest bezpieczeństwo i to na nie powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Produkty dla dzieci w tym łóżeczka, leżaczki, foteliki. krzesełka do karmienia i wiele innych gadżetów, których nie sposób teraz wymienić powinny spełniać normy bezpieczeństwa dopuszczające je do użytkowania przez najmłodszych.

Wybieramy łóżeczko dostawne dla niemowlaka?

Łóżeczko dostawne  to łóżeczko, które można dostawić do łóżka rodziców. Z uwagi na niewielki rozmiar oraz konstrukcję, przystawienie go do łóżka nie sprawia problemów. Maluch śpi w swoim łóżeczku, a jednocześnie jest tuż obok najbliższych mu osób. Łóżeczko dostawne zapewnia maluszkowi bezpieczną przestrzeń do spania, a rodzice mają maleństwo na wyciągnięcie dłoni. Łóżeczka tego typu zyskują coraz większą popularność ze względu na możliwość dostawienia go do łóżka rodziców, dzięki czemu niemowlę może być zawsze blisko ich, również w nocy.

Dostawka do łóżka – na co zwrócić uwagę decydując się na zakup?

Łóżeczko dostawne pozwala na bezpieczne spanie tuż obok malucha. Dziecko śpi „u siebie”, ale wciąż znajduje się tuż obok rodziców.  Dzieci czując obecność rodziców mają spokojniejszy sen. W naszym przypadku, doceniam jego posiadanie za to, że wstając w nocy na karmienie, nie muszę wstawać z własnego łóżka, aby nakarmić córeczkę. Z pewnością polecam ten gadżet mamom po cesarskim cięciu, które mają jeszcze problem ze wstawaniem czy poruszaniem się. Dla mnie dostawka była ogromnym ułatwieniem w pierwszych dniach po porodzie.

W ubiegłym roku, kiedy wybieraliśmy wyprawkę dla Ani, nie było dostawki, z której korzystamy dziś.  To nowe egzemplarze łóżeczek dostawnych o standardowych wymiarach, które sprawiają, że problem ten został rozwiązany trafiły na nasz rynek w tym roku. Jak je zobaczyłam, to wiedziałam, że małą dostawkę wymienimy, na Chicco Next2Me Forever. Użytkujemy ją już 2 miesiące i jak na razie się sprawdza.

Kluczowe elementy, na które warto zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dostawne.

Użytkując łóżeczko dostawne z perspektywy czasu wiem, na co warto zwrócić uwagę:

 • Wymiary łóżeczka dostawnego– Większość tego rodzaju łóżeczek nie należy do największych, co sprawia, że należy wymienić łóżeczko na nowe po kilku miesiącach użytkowania. Na szczęście, pojawiły się łóżeczka dostawne takie jak Next2Me Forever o standardowych wymiarach.
 • Materacyk do łóżeczka dostawnego– warto sprawdzić jego jakość.  Przed zakupem warto poczytać opinie o materacu. Czy nie jest on zbyt cienki lub za miękki. Materac ma zapewnić maluchowi zdrowy i komfortowy sen.
 • Materiał, z jakiego zrobiono łóżeczko– najczęściej spotykane są łóżeczka dostawne wykonane z solidnych i przewiewnych tkanin zamocowanych na aluminiowym stelażu. Warto zwrócić uwagę na tkaniny, polecam te, z których można na szybko zmyć zabrudzenia. Super gdy są w dużej części wykonane z siateczki, przez którą możęmy podglądać maluszka. Na rynku łóżeczek dostawnych możemy znaleźć drewniane łóżeczka dostawne.
 • Wysokość łóżeczka dostawnego– w większości przypadków mamy do czynienia z łóżeczkami, które posiadają możliwość regulowania wysokości. Jeśli jednak zastanawiamy się nad zakupem łóżeczka dostawnego bez tej opcji, to upewnijmy się, że będzie ono miało tę samą wysokość, co łóżko rodziców.
 • Bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest sposób montowania dostawki do łóżka rodziców. Mocowanie to musi być stabilne. W przypadku modelu, który my użytkujemy są to pasy, którymi dopina się łóżeczko do łóżka rodziców.
 • Ogromnym atutem w dostawce są kółka, jeżeli je ma, to powinno mieć również specjalne blokady, które nie dopuszczą do odsuwania się łóżeczka do łóżka rodziców tzw. hamulce. Ważne! Kupując łóżeczko z kółkami, sprawdź, czy są one wyposażone w hamulce bezpieczeństwa. 
 • Ważną kwestią, na którą ja zwracałam uwagę wybierając pierwsze jak i drugie łóżeczko to wielostopniowa regulacja wysokości,  dzięki której można dopasować wysokość do łóżka rodziców/opiekunów. W przypadku modelu, o którym mowa, mam możliwość regulacji aż na 11 wysokościach. 
 • Świetną funkcją jest możliwość pochylania łóżeczka, po to by ustawić je pod pewnym kątem. Funkcja ta świetnie się sprawdza, gdy maluch jest tuż po jedzeniu i chcemy ograniczyć ryzyko zachłyśnięcia, ma katar a my chcemy ułatwić mu oddychanie lub przy nadmiernym ulewaniu lub refluksie.
 • Dużym udogodnieniem jest całkiem sporo miejsca na pojemnik lub kosz pod łóżeczkiem, który możemy wykorzystać na różne akcesoria, które chcemy mieć pod ręką. W przypadku łóżeczka Chicco Next2Me Forever nie ma kosza za to jest miejsce na skrzynię na zabawki lub inny pojemnik do przechowywania. U nas póki, co stoi kosz Mojżesza, z którym ciężko jest nam się rozstać. 
 • Warto pamiętać, że dostawka nie może być też szczelnie zabudowana. Materiał powinien umożliwiać właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz łóżeczka. W naszym modelu dokoła zamontowana jest siatka.

Czy dostawka zamiast klasycznego łóżeczka to dobry pomysł?

Dla nas jak najbardziej. Choć pewnie wielu rodziców zastanawia się czy mebel ten zastąpi klasyczne łóżeczko dla ich dziecka. U nas jak na razie sprawdza się bez zarzutu.  Nie powiem, że nie myślałam o klasycznym drewnianym łóżeczku, jednak wygoda zwyciężyła. Przy nocnym wstawaniu i karmieniu dla mnie to niezastąpiony gadżet. Zależało mi na tym by w pierwszych miesiącach życia zapewnić Ani poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Dlatego tak ważne dla mnie jest, by w pierwszych miesiącach życia maluszek możliwie najczęściej miał nas blisko siebie i czuł naszą obecność.

To wygodny i praktyczny sposób na nocne karmienie. Dzięki łóżeczku zamontowanemu do naszego łóżka, karmienie w nocy nie wymaga wstawania z łóżka i przenoszenia maluszka, ponieważ znajduje się w zasięgu rąk.  Zazwyczaj po karmieniu odkładam Anię do jej łóżeczka i zasypia błyskawicznie u siebie. Dla mnie spanie w pobliżu dziecka jest najlepszym sposobem na pielęgnowaniu poczucia bliskości i zapewnienie mu bezpieczeństwa. Drzemki z niemowlęciem to pewnością cudowny czas dla mnie, ale spanie w jednym łóżku na dłuższą metę może być niebezpieczne. Dostawka to bezpieczna alternatywa dla wszystkich rodziców, którzy chcą spać blisko swojej pociechy.

Zalety posiadania łóżeczka dostawnego!

 • Zapewnia maleństwu bliskość rodzica zapewniając wszystkim bezpieczeństwo podczas spania. Maluszek ma własną przestrzeń do odpoczynku. Bliskość postawienia łóżeczka umożliwia fizyczny kontakt z dzieckiem. U nas często trzymanie za rączkę i głaskanie po główce sprawia, że Ania po wybudzeniu jeszcze zasypia. Mam wrażenie, że dzięki poczuciu bliskości szybciej zasypia i śpi spokojniej.
 • Dostawka zapewnia rodzicom komfort w nocy. Nie muszę wstawać przy każdorazowym przebudzeniu. Czasem wystarczy dotyk i szept. Bliskość córeczki mi również daje poczucie spokoju. W każdej chwili mogę zerknąć do łóżeczka by upewnić się, że wszystko jest ok. 
 • Co najistotniejsze, dostawka ułatwia nocne karmienie piersią. Nie muszę wstawać z łóżka, by nakarmić Anulkę. Odłożenie jej do łóżeczka zajmuje dosłownie chwilę.
 • Łóżeczka dostawne można dostawiać z jednej, jak i z drugiej strony łóżka. Choć u nas nie ma tego problemu. Ponieważ nasze łóżko jest dosunięte do ściany.
 • Łóżeczko takie może być również łóżeczkiem turystycznym lub łóżeczkiem wolnostojącym. Z czasem będziemy zwiększać dystans, i tu przyda się nam ta opcja, wszystko po to by Ania na spokojnie przyzwyczajała się do spania oddzielnie.

Chicco Next2Me Forever, najlepszy wybór by być bliżej 

 • Chicco Nex2Me Forever dla nas to idealne rozwiązanie. Pozwala nam korzystać ze wspólnego spania tuż obok Anulki. Będziemy z tej możliwości korzystać tak długo jak to będzie potrzebne. Jak długo będziemy korzystać z funkcji dostawki tego jeszcze nie wiemy? Jak na razie nie wyobrażam sobie innej opcji.
 • Ogromnym zaskoczeniem dla mnie była informacja, że łóżeczko oferuje funkcję dostawki aż do 4 roku życia. Dzięki opatentowanemu systemowi otwierania ścianki bocznej, łóżeczko gwarantuje pełne bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Chicco Next2Me Forever zapewnia rodzicom i dziecku spokojny sen z całkowitym zachowaniem bezpieczeństwa dzięki opatentowanemu systemowi otwierania ścianki bocznej. Dzięki temu ścianka boczna będzie zawsze opuszczona w konfiguracji dostawki i zawsze podniesiona w konfiguracji tradycyjnego łóżeczka wolnostojącego. 

Aby przekształcić je w łóżeczko podłogowe dla starszego malucha, wystarczy odpiąć nogi oraz panel boczny co pozwoli maluchowi samodzielnie wychodzić z łóżeczka. Ale oczywiście ten etap wciąż jeszcze przed nami. W klasycznych łóżeczkach zazwyczaj wyjmuje się szczebelki lub demontuje jeden bok. Tu po prostu odpinamy panel boczny. Dzięki temu dziecko może swobodnie korzystać z łóżeczka, wchodząc i wychodząc z niego samodzielnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Next2Me Forever na tle innych łóżeczek z funkcją dostawki wyróżnia się:

 • tym, że model Forever może służyć od urodzenia aż do 4 lat
 • zmienia się w łóżeczko wolnostojące lub podłogowe. Ostatnia opcja jest dla starszych dzieci (od 18 miesiąca)

Łóżeczko wyposażone jest w:

 • Przewiewny materac dopasowany kształtem
 • 4 kółka z blokadą, dzięki którym możemy je łatwo przesunąć w inne miejsce.
 • Posiada 11 stopniową regulację –, aby łatwo je dopasować do wysokości łóżka rodziców. 
 • Możliwe jest ustawienie łóżeczka pod delikatnym kątem,  aby ułatwić dziecku oddychanie w czasie infekcji lub kiedy pojawia się problem z ulewaniem. Z tej funkcji często korzystaliśmy przy katarze.
 • Brawo za prostą konstrukcję i czytelną instrukcję. Montaż łóżeczka zajął mi dosłownie kilka minut. Łóżeczko składa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Chicco Next2Me Forever – małe podsumowanie

Większość rodziców, z którymi miałam okazje wymienić spostrzeżenia jest zadowolona z faktu zakupienia łóżeczka dostawnego. Ja również chwalę je za to, że zapewnia nam, na co dzień bliskość z maluszkiem. To naprawdę to cudowny wynalazek. Na pochwałę zasługuje jego mobilność, kółka w tego typu łóżeczkach jak dla mnie są niezastąpione. Chicco Next2Me Forever to znakomity następca łóżeczka, z którego korzystaliśmy wcześniej, mianowicie Chicco Next2Me Magic. Kiedy pojawiło się łóżeczko 3w1 z funkcją łóżeczka dostawnego do 4 roku życia wiedziałam, że marzenia o białym, szczebelkowym łóżeczku pójdą w odstawkę.

Od razu wiedziałam, że kiedy przyjdzie pora na wymianę łóżeczka na większe to będzie to kolejna większa dostawka. Kiedy zdecydujemy się odstawić malucha od naszego łóżka, Next2Me Forever bardzo łatwo zamienimy w zwykłe łóżeczko wolnostojące lub łóżeczko podłogowe. To gadżet, który rośnie razem z dzieckiem.   to łóżeczko 3w1 z funkcją łóżeczka dostawnego nawet do 4. roku życia!

 • Łóżeczko Chicco Next2Me Forever, wideo recenzja zobacz (tutaj)
 • Pościel bambusowa Fern – Tiny Star idealna na lato do kupienia (tutaj)
 • Prześcieradło Chicco dopasowane do łóżczka  zobacz (tutaj).

Czy Wasze dziecko korzystało z łóżeczka dostawnego? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o takim rozwiązaniu.

*Wpis powstał przy współpracy z marką Chicco

12 thoughts on “Chicco Next2Me Forever – dziecko w zasięgu wzroku i bliskość na dłużej”

 1. Żałuję, że nie mieliśmy takiego łóżeczka. Ale też mam mało miejsca w sypialni. Łóżeczko Emila stało w pokoju obok, tuż za ścianą, ale i tak Młody do chyba 1,5 roku spał z nami całe noce 😛 A kolejne kilka lat sporą część nocy. Dopiero od niedawna mamy łóżko dla siebie, ale nocne wycieczki zdarzają się nadal 🙂

 2. Fajna recenzja! Tylko mam pytanie- czy to jest ok, że opuszczona ścianka jest powyżej materaca rodziców? Czy jest to wygodne i bezpieczne w użytkowaniu? Na filmiku instruktażowym chicco ścianka jest na równi z materacem.

 3. Właśnie rozważam zakup takiego łóżeczka ale obawiam się że przy noworodku brak możliwości poniesienia materacyka i bardzo wysokie boki mogą stanowić spore utrudnienie do wkładania i podnoszenia dzidziusia z pozycji stojącej. Czy ktoś może się wypowiedzieć czy moje obawy są słuszne???

 4. Mamy i jest super 🙂 ale mamy jest lozko kontynentalne i niecma jak przypiac pasow chyba ze ktos zna jakis patent? 🙂 bo jak narazie dojezdzamy na maksa i blokujemy kola ale za chwile moze to nie wystarczyc

 5. Witam , posiadam to łóżeczko od 14 miesięcy i wszystko było super .. ale nasz syn z niego wyskakuje w sekundę .. całe szczęście ze jest obok lozko .
  Nikt o tym nie pisze , wiec zastanawiam się czy tylko my mamy z tym problem .
  Ścianka boczna jest za niska , a materaca nie da się już obniżyć , wiec tu pojawia się problem .

  1. Producent zaleca od 118 miesiąca by zmienić je w łóżeczko podłogowe. U nas Ania też kilka razy zaczęła wspinać się na górę na szczęście nie próbowała wyskoczyć. Fakt wysokość łóżeczka pozwala silniejszym maluchom na takie manewry. Materaca nie da się obniżyć ze względu na konstrukcję. Gorzej jak synek postanowi skoczyć na drugą stronę. Proszę rozważyć obniżenie łóżka przez wypięcie nóg.

  2. U nas dokladnie to samo, corka jeszcze nie wyskoczyla ale chyba tylko dlatego, ze nie zostawiam jej poza zasiegiem wzroku odkad zobaczylam ze prawie wyszla gora i to juz w wieku 11 miesiecy… uwazam ze lozeczko powinno byc kilka cm wyzsze. Mamy lozeczko turystyczne i tu tego probmelu nie ma bo jest wyzsze. Teraz mala ma prawie 13 miesiecy i robi sie problem bo nawet bez nog boje sie ze poleci na glowe przy wyjsciu, a na to aby zostawic ja z otwarty bokiem na noc jest za mala…. lozeczko kosztuje kupe kasy ale chyba pomimo ogolnego pierwszego zachwytu nie do konca jest dopracowane i to pod wzgledem bezpieczenstwa…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *