Szczęśliwi posiadacze przestronnych domów lub dużych mieszkań mają możliwość stworzenia komfortowej i stylowej przestrzeni jadalnianej, zaspokajającej potrzeby całej rodziny. Zobacz, jakie cechy można przypisać modnej jadalni!

Cecha nr 1:jasna i przytulna

Zgodnie z najnowszymi trendami strefa dzienna powinna być utrzymana w jasnej i ciepłej kolorystyce. Barwy ziemi, w tym beże, terakota, zgaszona czerwień i pomarańcz – każdy z tych odcieni może zagościć w dobrze urządzonej jadalni. Całość zostaje dodatkowo ocieplona za sprawą eleganckich, tapicerowanych krzeseł na złotych nóżkach. Tkanina przypominająca welur, ale też materiały tapicerskie o grubszym splocie są w tym sezonie bardzo modne.

Cecha nr 2: zaoblone kształty

Poszukując stołu i krzeseł do jadalni warto skierować się w stronę obłych kształtów. Okrągłe i owalne stoły święcą prawdziwe triumfy popularności. Nie dość, że są piękne, to jeszcze wyjątkowo praktyczne – podczas wstawania i siadania żaden z domowników (zwłaszcza najmłodsi) nie musi obawiać się bolesnego zderzenia z kantami stołu. Miękkie linie tworzą dodatkowo wrażenie przytulności i domowego, ciepłego klimatu. W tym sezonie krągłości nabrały również krzesła – ich sylwetki są wyraźnie miękkie i bardziej łukowate, co nadaje im nuty elegancji. Przekonaj się jak zaprojektować wygodną i przytulną jadalnię?

Cecha nr 3: naturalne materiały

Jeżeli właśnie urządzasz jadalnię w swoim nowym domu czy mieszkaniu i zastanawiasz się, jaki stół będzie do niej najlepszy, postaw na modne rozwiązania. W ostatnich miesiącach bardzo dużym powodzeniem cieszą się naturalne materiały inspirowane naturą. Dlatego też stoły wykonane z drewna, zarówno te o jasnym, jak i o ciemniejszym wybarwieniu sprawdzą się wspaniale w charakterze codziennego domowego mebla. Bez problemu dobierzesz do nich funkcjonalne krzesła. Ciekawym rozwiązaniem są również stoły wykonywane na zamówienie, wyposażone w blaty wykonane z naturalnego kamienia, na przykład z granitu. Są bardzo trwałe i wspaniale się prezentują.

Cecha nr 4: modna zastawa stołowa

W tym sezonie ogromnym powodzeniem cieszy się przede wszystkim zastawa stołowa w stylu wabi-sabi: nieidealna, ręcznie robiona, niekoniecznie perfekcyjnie równa i powtarzalna. Wszystko, co jest dziełem ludzkich rąk i nosi znamiona rzemiosła powinno znaleźć się w Twojej jadalni. Szkliwiona ceramika, ręcznie toczone kubki i wazony, wspaniałe zdobione talerze – dania na nich wyeksponowane będą prezentować się wyjątkowo apetycznie.

Cecha nr 5: przytulny fotel

W każdej jadalni powinna znaleźć się choćby niewielka przestrzeń na tapicerowany mebel, na przykład na fotel uszak. Ci domownicy, którzy z jakichś przyczyn nie chcą lub nie mogą zasiąść za stołem zawsze mogą towarzyszyć w posiłku, siedząc w rogu pokoju. Fotele uszaki sprawdzają się świetnie jako miejsca do karmienia niemowląt, ale także przestrzenie do poobiedniej lektury. Występują w wielu wybarwieniach i rodzajach wypełnienia, dlatego gwarantują łatwe dopasowanie do charakteru danego wnętrza oraz do potrzeb jego użytkowników.

*wpis gościnny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *