Jest to pięknie zilustrowana, niezwykle kolorowa, książeczka o Świętach Bożego Narodzenia. Króciutka, mająca zaledwie 10 stron. Jednak kryjąca w sobie kilka niespodzianek dla malucha. A jakie są to niespodzianki dowiecie się za chwilkę.

Treść, napisana prostym językiem dostosowanym do wieku dzieci, do których skierowana jest ta opowieść. Z książki maluchy dowiedzą się gdzie mieszka Święty Mikołaj, jaki ma dom oraz, że jego głównym zajęciem przed świętami Bożego Narodzenia jest czytanie listów od dzieci. A marzenia dzieci jak sami wiecie są niezwykle zróżnicowane. Po jej przeczytaniu dziecko już będzie wiedziało, kim są pomocnicy mikołaja, którzy przygotowują razem z nim prezenty gwiazdkowe. A potem dostarczaja je do dzieci.

IMG_2694

IMG_2691

A teraz pora na  niespodzianki, o których pisałam już wcześniej. W książce oprócz samej treści znajdziemy aż 2 dodatkowe niespodzianki. W ten sposób po przeczytaniu jej możemy się nią jeszcze pobawić. Do ułożenia dziecko ma 4 zestawy różnych puzzli na każdej z 4 grubych stron.  Pod układankami-puzzlami skrywają się obrazki do pokolorowania. Jak sami widzicie nie jest to taka zwykła książeczka-bajeczka?

IMG_2734 IMG_2735

IMG_2692

Wymarzona Gwiazdka to zestaw zabaw dla najmłodszych związany ze świętami Bożego Narodzenia i Mikołajem oraz jego pomocnikami. Zestaw, który możemy wykorzystać  do zabawy  i nauki. A już za kilka dni święta Bożego Narodzenia. Więc myślę, że taka książeczka spodoba się każdemu maluchowi. A my z moim małym reniferem w świątecznym już przebraniu bardzo chętnie się nią bawiliśmy.

IMG_2738 IMG_2744

IMG_2745

Układanie puzzli doskonale ćwiczy u dziecka cierpliwość i koncentrację.

IMG_2749 IMG_2751

Wysłuchał jej w skupieniu a potem z ochotą zabrał się za układanie puzzli, które uwielbia. Na koniec tylko zostawiliśmy sobie kolorowanki. Jest to świetny pomysł na  symboliczny prezent dla malucha.

„Wymarzona gwiazdka”

Autor: Opracowanie zbiorowe

Ilustracje: Aneta Kryszak

Rok wydania: 2015

Oprawa: Twarda sztywnkartonowa z puzzlami

Liczba stron: 10

Format:  196X16 Cm

Wydawnictwo:  Zielona Sowa

Wiek czytelnika: 0-3 lat

Cena katalogowa: 16,99zł

10 thoughts on “„Wymarzona gwiazdka” Zielona Sowa.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *