Wspieram, i jeszcze raz wspieram Jurka Owsiaka za to, co przez te 24 lata zrobił dla nas i dla naszego społeczeństwa. Teraz jestem matką dwóch chłopców. Najmłodszy z nich musiał przebywać w Inkubatorze z mały czerwonym serduszkiem. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku. I od samego początku jej istnienia, już, jako małolata wspierałam tą super inicjatywę.

Kto może i chce niech zagra z  Owsiakiem i jego fundacją

W tym roku pomagamy 16 stycznia i juz dziś wspólnie zagrajmy w Orkiestrze.  Doskonale wiecie, że Celem Fundacji Owsiaka i jego ludzi jest pomoc w ratowaniu życia i poprawy ich warunków w szpitalach, w szczególności są to dzieci, choć fundacja zbiera również pieniądze dla seniorów.

Na temat „Jurka Owsiaka” w Internecie jest głośno. Każdy z Was ma swoje zdanie na temat działalności WOŚP i ma do tego całkowite prawo.  Ja popieram i jeszcze raz popieram Owsiaka i to, co robi dla nas Wszystkich.

Sam/a nie wiesz czy Twoje dziecko nie będzie potrzebowało specjalistycznego sprzętu, na który kasę zbiera fundacja? Co roku dokładam coś od siebie, a nasze dzieciaki maja niezłą radochę jak mogą do puszek wrzucić po parę złoty? W ubiegłym roku ograbiły nawet swoje skarbonki na ten cel.  I nie było im szkoda swoich ciężko zbieranych pieniędzy.

Sama popieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i uważam, że robi ona kawał świetnej roboty. I jak czytam, wszystkie obelgi kierowane w kierunku fundacji Jurka Owsiaka to sama nie wiem śmiać się czy płakać nad ludzką głupootą. Jako autorka błoga rodzicielskiego chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną kwestię. Mam na myśli wpływ tej akcji na rozwój społeczny naszych dzieci.

Pokażcie mi inną inicjatywę, która budzi taką empatię u dzieci

Tego jednego dnia mogą poczuć się wspólnotą, czują się bardzo ważni i potrzebni, że robią coś pożytecznego i dobrego, że potrafią pomagać, że warto być dobrym. Pewnie, że w tym tłumie woluntariuszy znajdą się ludzie nieuczciwi, ale jestem przekonana, że to jest margines. 

Nie chcesz pomagać, masz prawo. Ale nie zniechęcaj, nie przeszkadzaj, nie jątrz jak znany katolicki publicysta niejaki Terlikowski, który rzekł „Wspieranie Owsiaka jest wspieraniem aborcji”. Nie zapominajmy, że zbiórka pieniędzy jest dobrowolna, nikt Was nie zmusza do wkładania pieniędzy do puszek.

Czy słyszeliście, aby ludzie związani WOŚP zniechęcali do wspierania Caritasu?

Jedni i drudzy są potrzebni, im więcej nas tym lepiej. Ale ludzie związani z kościołem katolickim uważają, że to oni mają monopol na dobro. Niestety efekty takiego myślenia widzimy wszyscy. Zamiast przekonać do siebie młodzież, bardziej skupiają się na zniechęcaniu do tych, którym się udało.

Moim zdanie wynika to z kompleksów, z braku autorytetów mogących pociągnąć za sobą młodzież. Ojciec Góra, który zmarł, Jan Paweł II, ksiądz Tischner już dawno nie żyją, pusto tam się jakoś zrobiło.

Ale cóż, na koniec zacytuje mistrza Młynarskiego „ Róbmy swoje, róbmy swoje, róbmy swoje, bo to ważna rzecz.” Pomagajmy innym każdego dnia niezależnie od wieku, wyznania, poglądów politycznych, … bo warto.

Wielki finał WOŚP 2017 odbywa się 15 stycznia 2017 roku po raz 25. Przez 24 lata działalności Fundacja WOŚP kupiła sprzęt medyczny za blisko 650 mln zł zebranych w corocznych finałach. W zbiórkach uczestniczy blisko 120 tysięcy  wolontariuszy. Kto może niech zagra z  Owsiakiem i jego fundacją. Do końca świata i jeden dzień dłużej.  My całą rodziną wspieramy akcję a wieczorem idziemy z Jaśkiem na światełko.

Wyraź swoja opinnię  ten temat  będę Ci bardzo wdzięczna?

WOŚP-1024x1024

Zdjęce pobrano ze strony  lodzjestkultura.pl

16 thoughts on “WOŚP temat wciąż aktualny-razem możemy więcej”

 1. Próby zniechęcenia ludzi do WOŚP są obrzydliwe. Zarzuty bzdurne. Przeciwnicy niech porównają koszty operacyjne Caritasu, fundacji Elbanowskich do Orkiestry.
  Słusznie Gosiu zauważyłaś, że ważny jest aspekt społeczny. Szczególnie w obecnym czasie nasilania się podziałów.

  1. Tak jak nasze dzieci, nasza młodzież ma się odnależć w tym systemie. Kto im da przykład odpowiednich zachwań. Jeżeli potępia się taką akcję dzieki ktorej nasze dzieci i osoby starsze mogą godniej żyć.

 2. Ja oczywiście tez jestem za orkiestrą. Jakiś czas temu urodziłam. Zauważyłam że w szpitalu sporo sprzętów było z nalepkami orkiestry. Nawet badanie słuchu noworodka było zrobione dzięki orkiestrze. Nie rozumiem burzy wokół zbiórki. Są sprzęty w szpitalach ? Są! Ja osobiście sparzyłam się na pewnej słynnej organizacji. A tutaj widzę efekty.

 3. Zgadzam się z Tobą calkowicie. Zadna organizacja nie wywołuje takiej empatii. Napisalas, ze Kościół katolicki uważa, ze ma monopol na dobro. Ja od kościoła dobra nie zaznalem. Wręcz przeciwnie… Natomiast moje dziecko zyje dzięki orkiestrze. Będę za to wdzieczny do konca życia i jeden dzień dłużej. Dziecko teraz śpi, ale po drzemce ruszymy grac z orkiestrą!

 4. Też WOŚP wspieram i popieram 🙂 🙂 Nie rozumiem kompletnie czepiania się Owsiaka i zaglądania mu ciągle do portfela. Co za różnica ile ma kasy i na co ją wydaje, skoro pomógł o wiele bardziej niż większość?

 5. Bardzo, ale to bardzo nie lubię tak zwanych „psujów” – sami nic nie robią ale to im nie wystarcza, chcą za wszelką cenę zniechęcić innych. Czy to jeśli chodzi o grę towarzyską, weekendowy wyjazd, wyjście do kina, czy o wiele zacniejsze inicjatywy. Ja nie szaleję (nie mam ani możliwości fizycznej, ani finansowej), ale wiadomo – grosz do grosza… I popieram całym sercem! Chociaż smutne jest to serce, że bez tej zacnej inicjatywy przez tyle lat tak wiele dzieci (i seniorów) byłoby bez odpowiedniej opieki… prawda?

 6. Tez wspieramy, a ci ktorzy tego nie robia, to pewnie osoby bezdzietne i antyrodzinne, bo nie zdaja sobie sprawy z tego jak wlasnie sprzet od Jurka pomaga a nawet ratuje zycie.
  Pzdr.

 7. Ja też zawsze pomagałam i pomagać będę – bez względu na to, ile jeszcze najróżniejszych epitetów i zarzutów padnie pod adresem organizatorów. To piękna inicjatywa, która wielu dzieciom (zresztą nie tylko dzieciom) uratowała zdrowie oraz życie !

 8. Popieram!!! Już wiele razy przekonałam się, że „orkiestrowe” serduszka są WSZĘDZIE gdzię leczy się lub walczy o życie Tych Najbardziej Bezbronnych!

 9. No właśnie, myślę, że przeciwnicy zmienią nastawienie, gdy okaże się że ich dziecko czy nawet oni sami (jako seniorzy) skorzystają ze sprzętu od WOŚP. Ten sprzet nawet nie tylko ratuje życie,ale też służy do badań profilaktycznych, jak chociażby badanie słuchu u noworodków w szpitalach. Jakoś nie widziałam, żeby rodzice odmawiali tego badania, bo na sprzęcie jesr serduszko WOŚP. A to że część pieniędzy idzie na pensje pracowników? Cóż, oni pracują na ten jeden dzień cały rok – gdyby nie dostawali za to pieniędzy nie mogliby się tak temu poświęcic i w efekcie nie byłoby tylu zebranych pieniędzy. A Woodstock? To przecież podziękowanie dla wolontariuszy, którzy pracują za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *