Szczyrk od bardzo dawna był na mapie naszych podróży, zawsze jednak stało coś na przeszkodzie. Przez kilka lat jeździliśmy na narty do Korbielowa, niby rzut beretem, jednak ostatecznie do szczyrku i Wisły niedane nam było dotrzeć. Zimą zrobiłam sondę wśród znajomych z Łodzi. Gdzie najbliżej i najlepiej wyjechać na narty? 70 procent wybrało Szczyrk. Świetne trasy, dobra baza noclegowa, i co bardzo ważne tylko 3,5 godziny jazdy. Na moje pytanie, kto ze „szczyrkowych” narciarzy był tam latem lub wiosną? Okazało się, że prawie nikt. Jak w góry latem to Tatry albo Bieszczady. Beskidy już niekoniecznie. Postawiłam sobie ambitne zadanie „odczarować Beskidy poza sezonem” Do Szczyrku, bez nart. To był cel naszej wyprawy. Teraz już wiem, że zimę tego roku również zaplanujemy w tej miejscowości.

Do Szczyrku, bez nart.

W Szczyrku latem i wiosną czas można spędzić na wiele sposobów. Z pewnością znajdziecie tu bardzo dużo szlaków pieszych i rowerowych. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. My postanowiliśmy się tam wybrać w maju. Jak to zazwyczaj bywa z naszymi wyjazdami, plan mieliśmy bardzo napięty.

Co zwiedzać będąc w Szczyrku? Jak zaplanować wyjazd z dzieckiem?  Zobaczcie co polecamy dla rodzin z dziećmi.

Szczyrk to piękne widoki i dość łatwe szlaki, które nie są bardzo wymagające. Jak dla mnie odpowiednie na wędrówki z dziećmi.  Z dziećmi w Szczyrku jest naprawdę co robić. Znajduje się tu wiele różnorodnych szlaków turystycznych, chcąc uciec od zgiełku i pobyć w ciszy, można znaleźć tu mniej uczęszczane i bardziej dzikie tereny.

W Szczyrku latem i wiosną czas można spędzić na wiele sposobów.

Szczyrk jest piękny wiosną, latem i zimą

Szczyrk – miasto położone w południowej Polsce, dokładnie w województwie śląskim, w powiecie bielskim. W paśmie Beskidów. Swoją drogą to bardzo ciekawy turystycznie region Polski, wciąż chyba niedoceniany latem. Miejscowość, do której uwielbiają przyjeżdżać pasjonaci sportów zimowych i pieszych wędrówek.

Szcyrk- Miejscowość, do której uwielbiają przyjeżdżać pasjonaci sportów zimowych i pieszych wędrówek

Szczyrk przywitał nas ciemnym, dezczowym niebem, ale i tak wiedzieliśmy, że będzie to dla nas niezapomniany wyjazd.  To świetna lokalizacja jak dla nas na spędzenie rodzinnych wakacji lub weekendu. Na szklakach w maju panował jeszcze względny spokój, spotkaliśmy zaledwie kilku turystów i to było cudowne. Nie, żebyśmy byli jacyś nie komunikatywni, ale podczas wędrówek po górach to właśnie cisza i spokój mnie najbardziej odprężają. Jaś po codziennych wędrówkach zbierał siły przed kolejnym dniem i wędrówką w góry. Mogę powiedzieć, że rośnie nam mały piechur, choć marudzenie od czasu do czasu się załączało.  W góry pojechaliśmy  na 4 dni i niestety czuje niedosyt tego miejsca, uważam, że przydałby się nam jeszcze co najmniej 3 doby, by na spokojnie zwiedzić Beskid Śląski.

Szczyrk przywitał nas ciemnym niebem, W górach czasem słońce czasem deszcz :)
Szczyrk przywitał nas ciemnym niebem, W górach czasem słońce czasem deszcz 🙂

Atrakcje w Szczyrku i okolicy!

Szczyrk i jego najbliższe okolice to kierunek wręcz idealny na wyjazdy z dziećmi. Piękne widoki, czyste powietrze, górskie szlaki, raczej łatwe więc idealne na początek przygody z górskimi wędrówkami.

Z dziećmi w Szczyrku jest naprawdę co robić.

Koleje linowe na Skrzyczne  lub  Szyndzielnię cieszą się dużym powodzeniem. Na trasach znajduje się sporo punktów widokowych, z których można podziwiać okolicę np. Czantoria, Szyndzielnia, Skrzyczne i Klimczok. Przed wyjazdem jednak warto prześledzić poradniki, a będąc na miejscu popytać lokalnej społeczności o atrakcje i polecane miejscówki. Dziś chcieliśmy się podzielić miejscami, które podczas naszego 4-dniowego wyjazdu z dzieckiem nam udało się nam odwiedzić. Zobaczcie, gdzie byliśmy, może sami stwierdzicie, że warto byłoby tam pojechać.

Koleje linowe na Skrzyczne  lub  Szyndzielnię cieszą się dużym powodzeniem.
Koleje linowe na Skrzyczne  lub  Szyndzielnię cieszą się dużym powodzeniem.

Atrakcje turystyczne w Szczyrku i miejsc,  do których warto wybrać się z dzieckiem, jest całkiem sporo. Nam nie udało się być wszędzie, ale jak na dość krótki pobyt zwiedziliśmy całkiem sporo. Poza parkiem linowym, na który wybraliśmy się któregoś popołudnia i szaleństwach na basenie pomimo średniej jeszcze pogody udało się nam zaliczyć takie atrakcje turystyczne jak:

Atrakcje turystyczne w Szczyrku Park linowt

Pętla Cieńkowska i Skocznia Adama Małysza w Wiśle

Pętla Cieńkowska i Skocznia Adama Małysza w Wiśle

Pętla Cieńkowska to ścieżka spacerowa łącząca kolej linową Cieńków w Wiśle Malince ze Skocznią Narciarską im. Adama Małysza. Szlak spacerowy „Pętla Cieńkowska” w 2012 roku otrzymał Nagrodę Honorową Śląskiego Oddziału Polskiej Izby Turystycznej KOMPAS.

Pętla Cieńkowska jak dojść na miejsce

udaliśmy się w prawo ścieżką, która doprowadziła nas grzbietem Cieńkowa do skoczni im. A. Małysza.
Na dzieci na Pętli Cieńkowskiej czekają atrakcje w postaci huśtawek

Plan na ten dzień był inny. Miało być zwiedzanie skoczni, Pętla Cieńkowska i Park Niespodzianek w Ustroniu. Ostatniego punktu nie udało się nam zaliczyć ze względu na burze, która nas spotkała w drodze na skocznię Adama Małysza. Pasmo Cieńkowa oddziela dolinę Czarnego od doliny Malinki. Myślę, że warto się tutaj wybrać właśnie z dziećmi, łatwa trasa i możliwość podziwiania wspaniałej panoramy Beskidu Śląskiego. Wręcz idealna na krótki spacer, po wjechaniu kolejką lub dłuższą wędrówkę. Wyruszyliśmy ze stacji Cieńków, z której wjechaliśmy koleją linową na Cieńków Niżni, następnie po wyjściu z kolejki skręciliśmy w lewo, by przejść do punktu widokowego.

Pasmo Cieńkowa i punkt widokowy

Po ponad 2-godzinnej przerwie na burzę z piorunami, którą przeczekaliśmy w punkcie gastronomicznym, wyruszyliśmy w kierunku skoczni. Po tym, jak ustał deszcz, udaliśmy się w prawo ścieżką, która doprowadziła nas grzbietem Cieńkowa do skoczni im. A. Małysza.

Pętla Cieńkowska

wejście do skocznę im. A. Małysza.

Na trasie, którą pokonaliśmy, znajduje się ścieżka edukacyjno-dydaktyczna z punktami przeznaczonymi do odpoczynku. Po przejściu ok. 1300m po prawej stronie dotarliśmy do skoczni. Bardzo to przyjemny spacer, choć pogoda byłą kratkę, a mieliśmy kurtki przeciwdeszczowe nie zrezygnowaliśmy z planów i zwiedzaliśmy dalej. Trasa ta na spokojnie jest do pokonania z maluchami. Wstęp na skocznię jest bezpłatny.

Skocznia im. Adama Małysza

Szlak na Skrzyczne — Kolejką czy pieszo?

Szlak na Skrzyczne jest bardzo czytelnie opisany i o umiarkowanej trudności. Na Skrzyczne można wjechać kolejką linową-KLIK. Jako że pogoda byłą w kratkę, skorzystaliśmy z tej opcji, z obietnicą, że następnym razem tu wrócimy na piechotę. Widoki naprawdę cudowne. W drogę powrotną polecono nam wybrać się niebieskim szlakiem. Trasa nie jest zbyt trudna więc nasz 6-latek dał radę bez problemu. Na samym szczycie mieliśmy możliwość podziwiania okolicy z tarasu widokowego.

Mogliśmy wytarzać się w maju w śniegu, który jeszcze pozostał w niektórych miejscach. Z czego Jasiek bardzo chętnie skorzystał. Góry te są idealne do wędrówki o każdej porze roku. Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, liczący 1257 m n.p.m. Dolna stacja mieści się przy ul. Myśliwskiej 45. Kolejką linową, pokonaliśmy trasę składającą się dwóch odcinków: Szczyrk-Jaworzyna, Jaworzyna-Skrzyczne. Ze Skrzycznego rozpościera się panorama na Beskid Żywiecki, okolice Żywca i Jeziora Żywieckiego. Przy ładnej pogodzie pięknie widać Babią Górę, a nawet Tatry.

Szlak na Skrzyczne — Kolejką czy pieszo?

Szczyt można zdobyć na dwa sposoby. Wjeżdżając kolejką linową lub pieszo, idąc szlakiem ze Szczyrku ( czas przejścia ok 2,5 godziny). Na szczycie znajduje się Schronisko PTTK na Skrzycznem, które jest świetną bazą wypadową na okoliczne szlaki. Mają tam naprawdę dobrą szarlotkę. Z tego miejsca można rozpocząć wspinaczkę na Baranią Górę, Przełęcz Salmopolską czy udać się dalej aż – do Wisły. Ciekawostka związana z tym miejscem. Śnieg na stokach Skrzycznego utrzymuje się od listopada do kwietnia. My byliśmy w maju i jeszce trochę go leżało na górskich zboczach.

KolejkA Kolej linowa COS-OPO na Skrzyczne w pełni nowoczesna! na Skrzyczne

wjazd na Skrzyczne

pIERWSZE SZCYTY Z DZIECKIEM

śnieg na szczytach gór - Skrzyczne
Maj 2019 śnieg na szczytach gór – Skrzyczne

Kolej Linowa Szyndzielnia i wejście na Klimczok

Ostatniego dnia wybraliśmy się na Szyndzielnię. Jako główną atrakcję dla Jasia zaplanowaliśmy wjazd na górę gondolową kolejką linową. Wjazd wagonikiem sprawił mu ogromna radość. Bilet góra-dół normalny to koszt 25 zł, ulgowy 18, dzieci do lat 4 za darmo. Na szczycie znajduje się schronisko, w którym można zjeść coś dobrego lub się ogrzać w razie niepogody.

Kolej Linowa Szyndzielnia i wejście na Klimczok

Dla wszystkich turystów obok górnej stacji kolei linowej dostępna jest wieża widokowa. Z 18 m mamy możliwość podziwiania bez przeszkód panoramy miasta oraz okolicznych wzniesień, a w dniach o dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry.

Wjazd kolejką na Szyndzielnię

Klimczok postanowiliśmy zdobyć w możliwie łatwy sposób. Będąc już na szczycie Szyndzielni grzechem byłoby nie zaliczyć Klimczoka. Całkowita długość trasy wynosi ok. 6,5 km (tam i z powrotem). Zajęło nam to ok. 2,5 godziny. Trasa spacerowa, w sam raz an spacer z dzieckiem. U podnóża góry znajduje się schronisko.

z Szundzielni na Klimczok
Trasa z Szundzielni na Klimczok

A kawałek dalej miejsce, gdzie turyści przynoszą kamienie ze szczytów, które zdobyli gdzieś w świecie. Jest tego mnóstwo, ze wszystkich kontynentów. Jest to bardzo zadbane miejsce, pan z PTTK, który się tym opiekuje to prawdziwy pasjonat. Można tam zdobyć pamiątkową pieczątkę.

Szczyt dla rodzin z dziećmi

Wpis do ksiazki pamiątkowej. Ciekawe czy za kilka lat odnajdziemy jego podpis?

 

Pamiątkowa pięczątka z Klimczoka
Pamiątkowa pięczątka z Klimczoka

Góry z dzieckiem

Gdzie spać w Szczyrku?

Poza schroniskami PTTK także schroniskami prywatnymi do dyspozycji gości są apartamenty, hotele, hostele i inne prywatne kwatery noclegowe.  W zimę obłożenie jest maksymalne. Różnorodność cen i oferty poszczególnych miejsc noclegowych pozwala dopasować coś dla siebie i swojej rodziny. Podróżując z dzieckiem zwracaliśmy uwagę na atrakcje dla niego w razie niepogody. Basen i sauna to relaks, jaki najbardziej lubię. Bardzo się cieszę, jeśli takie atrakcje są w miejscu naszego zamieszkania. Górska Legenda miała to wszystko, a nawet dużo więcej.

Gdzie spać w Szczyrku? My wybraliśmy Górską Legendę

Górska Legenda – komfort podczas podróży z dzieckiem po Polsce

Apartamenty i domki Górska Legenda znajdują się w malowniczej miejscowości, położonej u stóp gór Klimczok i Skrzyczne. Wiem, że cieszą się ogromnym powodzeniem. Pobyt trzeba rezerwować z dość dużym wyprzedzeniem. Cudowne miejsce urządzone w skandynawskim stylu. Teraz opowiem Wam, dlaczego to miejsce przykuło moją uwagę i stało się naszym domem na kilka dni pobytu w Szczyrku.

Górska Legenda – komfort podczas podróży z dzieckiem po Polsce

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego opisu, który i mnie skusił sami będziecie mieli ochotę się tam znaleźć.

Wyobraź sobie, że po dniu pełnym wrażeń, górskich wycieczek lub szusowania na stoku wypoczywasz w strefie relaksu przy dźwiękach kameralnej muzyki podczas sesji w saunie. Wypijasz lampkę wina i zasypiasz w dużym wygodnym łóżku, w jakie wyposażone są wszystkie nasze apartamenty oraz domki. Rano budzi Cię piękna słoneczna pogoda, wychodzisz na balkon i wdychasz świeże, górskie powietrze (byliśmy w maju, już było ciepło, obawiam się, że  w sezonie grzewczo-smogowym może być trochę gorzej).

Od siebie mogłabym jeszcze dodać, szum potoku i śpiew ptaków. Jako ambasador akcji Certyfikat OkiemMamy, wybierając miejsce noclegowe na pierwszym miejscu biorę od uwagę to czy miejsce jest przyjazne dla dzieci. Idealnie jak jest plac zabaw i kącik dla dzieci w razie niepogody, spełnieniem marzeń jest możliwość wypożyczenia rowerów. Te kryteria z pewnością spełniają Apartamenty i Domki Górska Legenda.

\

To wyjątkowy obiekt, który mogę polecić z czystym sumieniem każdemu z Was. Z przyjemnością sama wrócę tam za jakiś czas. W sumie to mogłabym spakować się i pojechać tam choćby w tej chwili. Mój syn zakochał się w nim od razu. Podobnie było z nami. Miejsce, które wybraliśmy, dostosowane jest do pobytów z dziećmi. Górska Legenda położona jest kilka minut spacerkiem od centrum miasta. Z okien mieliśmy cudowny widok góry, a w tle słychać było szemrzący potok. Piękny obiekt, cudowna okolica i wspaniali ludzie, który stworzyli to miejsce. Pani Basiu cudownie było u Was gościć. Dziękujemy za domowe ciasto z jabłkami i świeżo parzona kawa w 5 smakach. To właśnie dlatego uważam, że wybór tego miejsca był najlepszy.

Zdecydowaliśmy się na jeden z apartamentów, który podobnie jak pozostałe został urządzony w skandynawskim stylu. Wszystko idealnie do siebie pasowało, do dyspozycji mieliśmy kuchnię i część jadalnianą. W naszej sypialni znalazł się kącik  dla Jasia z wygodnym materacem, baldachimem, śliczną pościelą i poduchami. Z balkonu mieliśmy cudowny widok na podwórko i na plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawkami i domkiem, w którym można było się schować. Do tego basen czynny od maja do września z podgrzewaną wodą! Jupii, Tego nam trzeba było. I to było prawdziwe szaleństwo. Pomimo nie do końca sprzyjających warunków pogodowych w przerwach między opadami, szaleliśmy z Jasiem w basenie. Relaks w podgrzewanym to atrakcja, którą Jaś wspomina do dziś.  Górska Legenda z wszystkimi atrakcjami dla dzieci to raj na ziemi.

Górska Legendka w Szcyrku idealne miejsce dla rodzin

Górska Legenda w Szcyrku idealne miejsce dla rodzin

Górska Legenda w Szcyrku idealne miejsce dla rodzin

Górska Legenda w Szcyrku idealne miejsce dla rodzin

Kilka słów o basenie. Od sierpnia 2014 Apartamenty Górska Legenda oferują system monitorowania czystości wody, dzięki zastosowaniu systemu PURAPOOL służącego do bieżącego monitorowania czystości wody. Basen BIODESIGN, filtrowany jest solą himalajską. Basen jest przyjazny środowisku dzięki minimalizacji użycia chloru oraz zastosowaniu naturalnych materiałów jak piasek kwarcowy, oraz żywica. Basen jest przyjazny także dla alergików i minimalizuje ryzyko wystąpienia uczuleń. Nie ma chloru, tego nieprzyjemnego zapachu, nieodłącznie kojarzącego się z basenem. Tego typu kosztownych instalacji nie spotyka się raczej w pensjonatach. Widać, że gospodarze nie oszczędzają na komforcie i bezpieczeństwie gości.

Basen w Szczyrku

Wspomnę jeszcze o saunie i jacuzzi. Jest naprawdę komfortowo. Goście umawiają się na konkretną godzinę i mają strefę spa tylko dla siebie. Bawiliśmy się tam świetnie we trójkę z Jasiem. Jeśli będziecie tam sami, bez dzieci to też możecie się świetnie zrelaksować 🙂

Szaleństwa na basenie maj 2019

W Górskiej Legendzie zaskoczyło mnie wiele rzeczy. Choćby to, że w apartamencie był kawa i ekspres. Niby drobnostka, ale dla takiego kawosza jak ja to było naprawdę miłe zaskoczenie. Jaś do dyspozycji miał drewniane klocki, specjalny szlafroczek, ręczniczek dla dzieci, kolorowy miły kocyk i uroczego pluszaka na łóżku. Ja byłam wdzięczna za przewodnik z mapkami po Szczyrku. Serio, od samego początku poczuliśmy się niemal jak w domu. Szczerze to do własnego mieszkania nie bardzo chciało się nam wracać. Na uwagę zasługują przepyszne śniadania, oj i to jakie śniadania. Chciałabym tak jeść w domu, by ktoś tak pięknie podał i naszykował.

Opcja ta jest za dodatkową opłatą, ale myślę, że raz na jakiś czas można zaszaleć. Jeśli chcielibyście stołować się na własny rachunek, to nie ma problemu, apartamentach znajdują się w pełni wyposażone aneksy kuchenne. My przyrządzaliśmy sobie tam obiadki. U nas było uwielbiane przez każdego spaghetti, kluski śląskie z mięskiem, które zabraliśmy z domu i ostatniego dnia pierogi z serem babci Jadzi.

W razie niepogody dzieci mogą poszaleć w Baśniowej Krainie, czyli pełnej radości sali zabaw. W pokoju znajduje się tajemniczy zamek ze zjeżdżalnią, ściana, na której można malować, mini scena dla małych artystów oraz mnóstwo zabawek. Warto zaplanować sobie, co będziecie robić podczas pobytu. Opcji na odpoczynek jest wiele wszystko w zależności, jak lubicie wypoczywać. Możecie pójść w góry, na rower, zimą na narty lub wybrać się do pobliskiego parku linowego, lub odwiedzić Leśny Park Niespodzianek. Całkiem nie daleko jest słynna chyba na całą Polskę Energylandia.

Podsumowując nasz pobyt w Szczyrku! Tu naprawdę jest co robić.

Jesteście ciekawi, co najbardziej pozostało w pamięci mojego syna? Górska Legenda i ich basen, sala zabaw dla dzieci i przesympatyczna Pani, która nas meldowała. Jaś po nocy robił dla niej laurkę. Odwiedziny w parku linowym i wjazd gondolką na Szyndzielnię. Bardzo podobała mu się wędrówka na Klimczok i nasze szaleństwa z parasolem. Czytając gdzieś, że wędrówka ze Szczyrku na Klimczok jest za długa i męcząca, a my mieliśmy już kilkadziesiąt kilometrów w nogach, wybraliśmy opcję połączoną z dodatkową atrakcją.

Szczyrk z dzieckiem

I jeszcze pamiątkowe zdjęcie z kolejki linowej Skrzyczne 🙂

Do Szczyrku z dzieckiem

Do zaliczenia na kiedyś zostawiliśmy ścieżkę przyrodniczą Karkoszczonka — Brenna Bukowa. Ścieżka ta prowadzi na przełęcz Karkoszczonkę, skąd podobno rozpościerają się cudowne widoki. Na szlaku znajdują się zamieszczone tablice informacyjne, które przedstawiają beskidzką florą i fauną długość trasy w jedną stronę: 2,7 km. Podobno dość łatwa trasa na wyjście z dziećmi, więc następnym razem mamy w planach zdobyć ją jako pierwszą. Do tego Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Miejsce, do którego ostatecznie nie dotarliśmy, wybieraliśmy się tam któregoś popołudnia, jednak pogoda zrobiła nam psikusa i rozpętała się burza. Myślę, że atrakcja ta dla dzieci to chwilowy odpoczynek od górskich wędrówek. Miejsce idealne dla rodzin a dziećmi, które warto odwiedzić wiosną i latem. W planach mamy jeszcze Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej –  i odwiedziny u słynnego „Bolka i Lolka” w SFR Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 24.

W myśl bezpiecznego zwiedzania górskich szlaków nie myśl tak jak ja. „Zamiast dreptać utartą ścieżką, wyznaczaj własny szlak” Nie do końca się to sprawdza, o czym przekonaliśmy się, wracając któregoś pięknego popołudnia ze szlaku. I wtedy wpadłam na genialny pomysł, by zmienić trasę, oj nie zaoszczędziliśmy czasu, nie tym razem.

To był  wspamniały  wyjazd. Na szlaku łącznie byliśmy kilkanaście godzin, poczuliśmy kilometry w nogach, ale nagrodą były piękne widoki i cudowne wspomnienia.

Do zapamiętania!

Podczas górskiej wycieczki zawsze miejcie przy sobie numer telefonu alarmowego GOPR. Warto także zainstalować na telefonie bezpłatną aplikację Ratunek – obsługiwaną przez GOPR i TOPR. Licho nie śpi.

Jeśli nie dotarliśmy tam, gdzie warto byłoby się wybrać, piszcie w komentarzach. Chętnie to nadrobimy podczas następnego pobytu. Z pewnością wybierzemy się tam zimą. Jestem zafiksowana na narty w Szczyrku. O   naszych podróżach po Polsce możecie poczytać TU-KLIK.

P.s Za gościnę dziękujemy Górskiej Legendzie

19 thoughts on “Szczyrk i okolice. Co zwiedzać i jak zaplanować wyjazd z dzieckiem?”

  1. Motywujesz do wycieczek z dziećmi. Dzięki Wam wszystko wydaje się być o wiele prostsze i bardziej ogarnięte, niż gdy ja na to patrzę własnymi oczyma 🙂 Pozdrowienia znad polskiego morza!

  2. Super, dziękuję bardzo za ten wpis. Właśnie od początku roku zastanawiam się, od czego by tu zacząć oswajanie dzieci z górami, i chyba przekonałaś mnie do Szczyrku. Piękne zdjęcia!

  3. Piękne wnętrza hotelu – takie jasne i przytulne, z domową atmosferą. 🙂 Ja wolę spędzać wakacje w mieście, ale słyszałam, że Szczyrk jest jednym z ulubionych miejsc miłośników gór.

  4. Mnie od lat góry kojarzą się z zimowym wypoczynkiem, a morze z letnim. Chociaż wiem, a Wasze zdjęcia to potwierdzają, że lato też ma w górach swój urok.
    Jasiek to jest już taki podróżnik. Przepiękny ten jego kącik do spania! 🙂

  5. Uwielbiam Szczyrk, przyjeżdżam tu co roku na wypoczynek z rodziną. Piękne widoki i trasy, noclegi również bardzo dobrze wyposażone. Idealny kierunek na wyjazd.

  6. Sama staram się prowadzić aktywny tryb życia, ale niestety teraz uniemożliwia mi to kontuzja. Zastanawiam się nad tym by zapisać się nawet zabiegi z fizjoterapii, a wy co o tym sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *